Aurorita Aurorita komentáře u knih

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Tak z této knihy jsem byla zklamaná, snad jako z žádné předtím. Tolik jsem se na ní těšila, ale už po padesáti stránkách jsem ji chtěla odložit. Opravdu jen s velkým přemáháním jsem byla schopna ji dočíst. Nejprve jsem viděla film, není to sice žádný trhák, ale ráda si ho čas od času pustím, proto když jsem zjistila, že je podle knihy, musela jsem si ji nutně přečíst. To byla ale velká chyba. Všechny vtipné scény, které jsou ve filmu, jsou opravdu jen v něm. Při čtení jsem se často přistihla, že vůbec nevnímám a musela jsem se vracet o pár stránek zpět, abych zjistila, co vlastně čtu. Celá kniha je jen o tom, jak se Louis lituje a vše, co kdy udělal dává za vinu samozřejmě komu jinému než Lestatovi. Možná, že by mě bavila více, kdybych neměla to srovnání s filmem.

27.10.2014 2 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Tato knížka mě naprosto uchvátila, ostatně jako všechny od Jeaniene. Přestože jsem Mencherese v sérii Noční lovci moc nemusela, v této knížce jsem si ho opravdu oblíbila. A Kiru jakbysmet. Nebyla tam žádná otravná prázdná místa, která bych měla chutˇ přeskakovat. Jen mě mrzelo, že jsem věděla, jak kniha dopadne, takže jsem byla připravená o pár překvapení. Samozřejmě na hlavní sérii s Bonesem a Cat rozhodně nemá, ale i tak jsem si jí moc užila.

27.10.2014 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Na tuto knihu jsem si dělala zálusk už hodně dlouho. Když jsem si ji včera přinesla domů, hned jsem se do ní s chutí začetla. Možná o to větší zklamaní ve mně kniha po přečtení zanechala. Nebyla vyloženě špatná, ale také nebyla kdovíjak dobrá. Samotný nápad mě hodně nadchl, opravdu originální. Ale to je asi tak všechno. Hlavní postavy nebyly ničím zajímavé, děj byl až příliš rychlý a díky způsobu psaní opravdu hodně osekaný. Opravdu jsem nepochopila, proč autorka zvolila právě takový styl vyprávění. Jsem jen ráda, že jsem odolala a koupila si pouze první díl. Další pokračování si nechám s klidným svědomím ujít.

27.10.2014 2 z 5