AryaQueen AryaQueen komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Třetí díl nemá rozhodně takový spád, jako předchozí díly. Ilan potkává jen lidi, kteří všechno vědí, ale naneštěstí mluví v hádankách nebo jí zrovna nic neřeknou, což neřeklo moc ani mně. A když už jí náhodou něco řeknou, tak to zase nechápe. Několikrát zmiňovaná prasečí řiť mi nakonec ani tolik nevadila. Co mi vadilo bylo neustálé opakování těch tří záhadných veršů a že cosi tluče někde pod zemí...to tam bylo snad milionkrát a ještě víc úvah nad tím. Jen díky tomu má snad kniha o 100 stran víc. Akce na konec můj celkový dojem trochu zachránila. Na další díly se těším, ale doufám, že budou mít větší grády než tento.

20.05.2021 3 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje nejoblibenejsi z teto serie od Caplin. Mam chut vyrazit do Svycarska a vsechno ochutnat! Moc hezky pribeh.

21.07.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tyhle knizky jsou sazka na jistotu. Bezstarostne cteni, krasne popsane prostredi, nejaka ta vyhrocena laska. A jelikoz jsem utekum od Caplin propadla, tak nemuzu hodnotit jinak :)

10.02.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Příběh o ničem a přitom o všem. Nic se neděje, dokud se nestane něco, co poznamená všechny.

18.08.2022 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Jednim slovem WAU. Tohle byla jizda od zacatku do konce. Uvitala bych klidne trochu vic te romanticke linky. Knizku radim mezi sve oblibence!

29.06.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Já půjdu trochu proti davu, ale mě osobně knížka nebavila, nezaujala a tak trochu jsem se modlila, abych ji už konečně dočetla. Odnáším si pár zajímavých myšlenek, jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco o životě farářky, ale vím, že ke knížce se už nevrátím.

14.12.2022 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodová, romantická oddechovka. Krásně popsané prostředí Kodaně a přiblížení dánského stylu života. Trochu mě štvala hlavní hrdinka, jak popisovala výlet s novináři jako obrovskou odpovědnost starat se o 6 dospělých lidí. Dějová linka s Benem byla hezky zamotana, i když samozřejmě předvídatelná :) určitě se pustím do dalších útěků s touto autorkou

20.02.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Prostředí Moravy mi bylo velice sympatické, příběh taková oddychovka, ale ty otevřené konce jsou k vzteku...

09.02.2022 3 z 5

Prima knížka. Autor píše velmi čtivě a s humorem a nedělá mu problémy udělat si srandu i sám ze sebe. Je to přesně ta knížka, která se hodí na dlouhé zimní večery a ještě se u ní celkem dobře pobavíte.

09.01.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechová četba. Sem tam se mi zvedl koutek v náznaku úsměvu, ale jinak to pro mě kdovijaka salva humoru rozhodne nebyla. K dalším příběhům Kostků z Kostky se už nejspíš nevrátím.

10.03.2021 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velmi ctive, ale mrzelo me, ze konec byl u vsech postav takovy neuzavreny.

28.04.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Za me velmi vlazny navrat do sveta Hunger Games. Konec rychle utnuty. Skoda.

28.04.2021 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Za mě byla cukrárna zatím nejslabší od začátku série. Málo romantiky, zaměřené spíš na hlavní hrdinku a cukrárnu samotnou.

29.03.2022 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Zajímavý pohled na to, jak může člověku ovlivnit pár vět o budoucnosti celý jeho život. Čtení na pár večerů, které rozhodně neurazí, ale zároveň ani nijak extra nenadchne.

29.03.2022 3 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

V domnění, že sahám po knížce přetékající romantikou jsem tedy narazila. Knížka má velmi smutný příběh.
Jak už tu bylo jednou zmíněno, též mě štvalo neustálé značkování toho, v jaké restauraci jedí, jaké značky mají na sobě apod. Ale jinak stránky docela ubíhaly...což bylo dáno spíše tím, že chce člověk rychle vědět jak to dopadne než spisovatelským uměním autorky.

22.01.2022 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mě vůbec nezaujala. Vesměs se tam nic nedělo a děj se neuvěřitelně táhl. Dočetla jsem do konce, protože jsem byla zvědavá, jestli za tím vším není nějaká senzace...no, nebyla. Takže za mě nee.

28.04.2020 1 z 5

Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Lampář, lodivodka a kluk z továrny na slzy Kateřina Havlíková

Abych zacala pozitivne, tak napad uplne super ...a mohlo z toho vzniknout neco velkeho, ale bohuzel se tak nestalo. Knizka byla nuda...zadna dramaticka akce, autorka nenecha ctenare si absolutne nic domyslet, vse je hned vysvetleno proc a jak, postavy nemaji zadne charaktery, vlastne cely svet neni moc popsany a je to velika skoda. Nemela jsem nutkani otacet stranky dal a dal. Takze jedna hvezdicka za originalni napad a druha takove slitovani, ze je to prvotina a do budoucna se dockame neceho lepsiho.

11.06.2023 2 z 5

Libůstky a neřesti Libůstky a neřesti Petra Poncarová

Podle názvu jsem očekávala úplně jiný žánr. Kniha obsahuje několik krátkých povídek z lidských životů, které jsou v drtivé větsině ne úplně veselé. Četlo se to dobře, ale že bych po knížce sáhla znovu, to asi ne.

21.05.2023 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Za mě super kniha! Zpočátku spousta novych výrazů, ale bez toho se nový svět asi vymyslet nedá. Vtáhlo me to do děje a vyplivlo až na konci. Těším se na další díly.

15.07.2020 4 z 5