artlucie artlucie komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Skvělý příběh, neotřelý průběh, teda aspoň já nic podobného nečetla, vraha jsem netušila a prostě mě to děsně bavilo!
Jediné co pokulhávalo, byl (ne)překlad některých pasáží - přece jen ne každý ovládá angličtinu.. ale pro mě osobně to bylo nepodstatné.

23.05.2020 5 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Tohle diamantové téma mě teda upřímně vůbec nebralo. Ale s očekáváním zvratu jsem se donutila dočíst do konce a teda nijak významně mě to neuchvátilo. Bylo to celé nějak přeplácané.. od stereotypního Rusa co smrdí cibulí (ale nemá rád vodku!..) po kartely.. až mě ani moc nezajímalo, kdo za tím vším nakonec stojí (A taky už jsem si vypěstovala menší averzi na Rhyma a Sachsovou se zdá.) No.. prostě všechno špatně tentokrát.

17.05.2020 2 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Čekala jsem víc psychologie. Jde o malé holčičky, ale nepíše se o jejich životech a rodinách, spíš jen o vyšetřování a problémech hlavních vyšetřovatelů. Hodně postav, které dostaly třeba jen jednu dvě stránky a víc nic.. nakonec tam bylo tolik informací, že kdyby se to ještě víc rozepsalo, vydalo by to na seriál.
Ale ať nejsem jen negativní.. četlo se to samo! Opravdu jsem od toho nemohla odejít, chodila jsem spát až brzo ráno a ať to bylo jaké bylo, tak mě to zajímalo. A konec překvapil, i když to nebylo dokonalý a na můj vkus to všechno nedostatečně objasnili.

11.05.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ve své podstatě ohromující dílo. Ve chvíli, kdy mě ten příběh začal ztrácet.. na chvíli jsem si vážně myslela, že je to kravina.. tak 'bam' a karty se obrátily. Chytlo mě to zpátky a to je dost ojedinělý jev. Neříkám, že to sedělo všechno, některé postavy se mi zdály nadbytečné, některé situace přitažené za vlasy.. ale jinak se to četlo samo. Dostalo mě to.

07.05.2020 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Moje druhá kniha od K. R. a nevím, není to ono. Ač mě příběh zajímal a spád nebyl zlý, necítila jsem podstatnější vazbu k žádné postavě. Málo emocí. I přes detailní popisy nechutností a zločinů to celé klouzalo po povrchu. Nevím. Nebylo to špatné ale ani zapamatovatelné.

03.05.2020 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Zprvu mi vadily vsuvky z minulosti, o lásce a běhání a tak, chtěla jsem vědět, co se stane v horách! Potom, když se děj trochu vlekl, ty vsuvky naopak chyběly.. ale to už jsem hnidopich. Kniha je to zajímavá, a i když jsem to závěrečné odhalení odhadla o několik kapitol předem, autor mě pořád viklal, takže jsem si nebyla jistá. To sladko potom už jsem přešla bez většího přemýšlení..

15.04.2020 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Nebýt zdarma získaná, asi bych si rvala vlasy za zbytečnou koupi. Jsem evidentně moc náročná na knihy, zhýčkaná vším tím dobrým, co mám načteno.
Ze začátku jsem se sice vcelku začetla, ale tak od půlky už jsem počítala stránky do konce. Nechci se v tom zbytečně patlat, ale vážně mě zcela nezajímalo, kdo vraždil, a změť jmen a hlavně příjmení mi kazila dojem ještě víc. Prostě to nehrálo.

15.04.2020 1 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Moc milá knížka, kontrast podmínek, ve kterých se ne/dá dospívat na pozadí první lásky. Převratný zázrak jsem nečekala, tak jsem spokojená :)

06.04.2020 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Zjistila jsem, že mi bytostně vadí příběhy, kde není s kým sympatizovat.. začátek dobrý, možná do půlky jsem ještě jakž takž byla zvědavá, co bude dál. O konci pomlčím.. celé to na můj vkus zbytečně zdivočelo, už se nedalo věřit ničemu.
Asi se potřebuju profackovat a přestat číst knížky, které mi doporučí veřejné mínění.

30.03.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Uf, co k tomu říct.. silný příběh, který mě svým způsobem vrátil do dětství (kdy jsem četla knížky pro mládež a vehementně malovala a neuklízela po sobě) a zároveň ve mě probouzel tu racionální dospěláckou stránku. Chtělo se mi na některé postavy zakřičet a Báru chránit.
Konec byl jiný než jsem očekávala a příběh se do mě pořádně otiskl.

22.03.2020 5 z 5

Rok zázraků Rok zázraků Sarah Winman

Pohlazení po duši, báječný oddech od žánrů, které běžně čítám.
Mám spoustu nezodpovězených otázek, ale nějakým zvláštním způsobem mi to vůbec nevadí.

20.03.2020 4 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

V tomhle žánru jsem se po dlouhé době tápání našla! Moc krásné, ač místy lehce přetažené. Čtení jsem si moc užila.

17.03.2020 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Tentokrát mě zmátla obálka knihy, očekávala jsem úplně jiný příběh, ale i tak jsem si to užila. Pravda je, že se stále něco dělo, četlo se to dobře, bylo to takové jiné, ale stejně mi tam něco chybělo.. Nečetla jsem ještě Bez kůže, což může být ten problém. Znovu bych nečetla.

04.03.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha mě příliš nezaujala, bylo to spíš místy nechutné a valnou většinu času nudné.. Na druhou stranu byla předlohou fakt výbornému filmu (Řbitov zvířátek, 2019), takže plusové body zaslouží.

15.09.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ač nerada, musím hodnotit tak, jak hodnotím. Kniha mě zklamala. Možná je to obdobím, ve kterém se odehrává, možná ne, těžko říct, ale celá kniha na mě působila jako slohová práce, která se dostala do úzkých... Běžně mi nevadí podobné konce, člověk má možnost zapojit fantazii, ale tady příběhu něco chybělo a já na to čekala až do konce, ze přijde to pojítko, které knihu slepí. Nepřišlo. Netřeba dál rozebírat, prostě mi to vůbec nesedlo.

20.05.2019 2 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Hodně silné a fascinující, jak bývá u Jodi Picoult zvykem. Hlodalo mě to ze všech stran, že jsem do poslední vteřiny nevěděla, co se přesně stalo. A nakonec člověk stejně skončí s hlavou plnou otázek bez odpovědí. Ale bavilo mě to, moc. Člověk je najednou vděčný za svůj úplně obyčejný, nudný život.

03.04.2019 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Možná to bylo trochu zdlouhavé, možná se dalo leckde ubrat, nebo co já vím.. ale když dojdete až na konec, tak vás to tak jako tak srazí na kolena. Nejsem matka, ale jsem sestra a nejen to... Víc než jedna rovina příběhu mnou poradně zamávala.

21.03.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nemám slov. Vypravěčka má tolik rovin, že se rychle zařadila blízko vrcholu mých oblíbených knih o holocaustu. A přitom je to spíš kniha o vině a odpouštění, o vyrovnání se s minulostí, o rozhodování.. Doporučuji přečíst. Zanechalo to ve mně hlubokou stopu.

04.03.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Jedna z těch knížek, kdy člověk ani neví, jestli se mu líbí, ale dočíst ji prostě musí. Zvláštní. Některé pasáže nudné, jiné těžko pochopitelné.. setkání s jinou kulturou zapracovalo.
Mimochodem... na mě trochu moc detailní popisy sexuálních záležitostí.

11.11.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Unikátní styl psaní.. ze začátku se mi to zdálo jako knížka pro děti, ale četla jsem dál .. a nestačila jsem se divit. Rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2018 5 z 5