artlucie artlucie komentáře u knih

Sedmihlásek Sedmihlásek Eva Hudečková

Upřímně jsem čekala víc. Začátek vypadal slibně, ale pak jsem se v té krasomluvě začala špatně orientovat, některé pasáže jsem četla vícekrát, jak jsem se lehce ztrácela, a nakonec mi v závěru chybělo napojení na ten děj na počátku. Jako by se na ten úvod úplně zapomnělo, nikdo ji nehledal, nikomu nechyběla? To se mi nepozdávalo.. Myšlenka dobrá, ale cestou se to jaksi rozpadlo.

26.05.2017 2 z 5

Pohyblivý svátek Pohyblivý svátek Ernest Hemingway

Smíšené pocity. Bylo to milé, skvělý výlet do tehdejší doby a poměrů. Ale podruhé po tom už nesáhnu.

12.05.2017 3 z 5

Odcházím do snu a jiné povídky Odcházím do snu a jiné povídky Arnošt Lustig

Nemůžu se pořádně začíst. Je to místy napsané tak samozřejmě a věcně, že mi ani nepříjde, že by autor chtěl, aby čtenář něco cítil. Chápu, že šlo o realitu a je to tak podané snad se záměrem, ale já ráda soucítím s hrdiny, ráda jsem napjatá a tak.. prostě škoda, bylo mi vlastně jedno, jak to všechno dopadne (čímž nezlehčuju tu hroznou dobu, jen se to dá psát i jinak).

10.05.2017 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Týdny jsem kolem ní chodila a nemohla se rozhodnout, jestli jí koupit. Nakonec to bylo skvělý rozhodnutí. Celý víkend jsem se kvůli ní nevyspala, ale stálo to za to. Za mě moc povedená věc, v určitých fázích příběhu jsem obviňovala snad každého a stejně mě překvapilo, jak to všechno bylo. FIlm jsem ještě neviděla, ale jsem na něj zvědavá.

26.03.2017 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Prozatím nejhorší, co jsem od Deavera četla. Pořád dobře napsané, napínavě.. ale místy nelogické. Alespoň že konec mě překvapil.

28.01.2017 3 z 5

Nápovědi Nápovědi Hana Maciuchová

Povznášející zážitek. Jak moc se toho dá říct "jen" za pomoci básní různých autorů a krátkých doplňkových textů.

28.01.2017 5 z 5

Zrůda Zrůda Nacuo Kirino

Absolutní zklamání..
Většinou se mi i špatnou knihu podaří přečíst, protože mě aspoň zajímá, kam se bude ubírat. Ale po nějakých 300 strankách (utrpení a špatných pocitů) mě nezajímalo už vůbec nic. Ze začátku mi přišlo chytré udělat z hlavní hrdinky/vypravěčky záporně laděnou postavu, ale časem se to omrzelo a vzbuzovalo jen negativní pocity. Nehledě na to, že všechny zásadní informace se dozvíte už na začátku knihy a chvílemi je to tak zmatečné, že byste raději hodili knihu do kouta. Já ji nakonec odložila s klidem a vlastně s ohromnou radostí a úlevou, že už se k ní nebudu vracet.

28.01.2017 1 z 5

Zájezd Zájezd Aleš Beseda

Bez urážky, pane Besedo, ale tohle byla katastrofa. Užívám si drobné formáty knih, což byl prvotní důvod koupě i této knížky, ale ta nesourodost, nehloubka a náhlý konec (nevěřím že tak to bylo v plánu, přišli jsme o konečné rozuzlení, které mohlo být zajímavé)... Dočetla jsem jen ze setrvačnosti.

05.01.2017 1 z 5