artlucie artlucie komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Bohužel mi kniha vůbec nesedla. Ne a ne se začíst a celé to pro mě bylo málo uvěřitelné.

01.06.2022 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od Klevisové; četla se moc dobře, pomalé poklidné tempo mi překvapivě nevadilo, absence brutality byla příjemnou změnou oproti jiným knihám stejného žánru. Přečtu si další, určitě ano.

15.05.2022 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Přečteno rychle, celkový dojem nic moc.
Moc rychlý konec, vyřešeno až zázračně, zločiny úplně neosobní..

29.04.2022 2 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Začátek ušel, potom přišla řada nezajímavých situací a stupidních rozhovorů, a pak jsem knihu zavřela a odložila. Dvě hvězdy jen proto, že jsem nedočetla, a konec třeba mohl být zajímavý.

12.04.2022 2 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Od autora trochu slabší. Čím to bylo, těžko soudit... Každopádně vizuálně překrásná kniha, jako všechno od Riddella.

04.12.2021 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Hodně čtivé, zajímavý nápad a tak vůbec. Rozuzlení už trochu kulhalo, ale i tak to stalo za četbu.

27.11.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Na knihách Ruty Sepetys je nejlepší to, že vás učí historii, aniž byste si to uvědomovali. Historické romány mě povětšinou k smrti nudí, ale Ruta to píše jinak, mnohem líp. Trochu naivně místy, cílí to přeci na mládež, ale čtivě.

27.11.2021 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Tak tohle byl pro mě úplně nový druh knihy, totiž taková, která mě nijak zvlášť nebavila, ale stejně mě hrozně zajímalo, jak to všechno je a bylo a jak to dopadne. Konec už měl trochu lepší spád a celkově to nakonec nebylo až tak zlé.

06.09.2021 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

K četbě mě inspiroval film, jak asi mnoho z nás, který (ač se mi z jistě nostalgie či čeho líbí) má s knihou málo společného.
Upřímně toto je první Kingovka, kterou jsem hltala od začátku do konce. Napínavé, rychle ubíhá děj, pořád se něco děje a konec taky povedený. A všechno je až strašidelně uvěřitelné.

04.09.2021 4 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Zajímavé to jistě bylo, tedy mohlo být, kdyby. . Nechám to u toho, že je to "young adult" a já jako už "starší adult" tomu prostě nerozumím.
Knihu v půlce odkládám, hned to tom souboji na lodích (cože?) a jdu se začíst do něčeho, co pro mě nebude ztráta času. Škoda, na tu Afriku jsem se těšila.

07.08.2021 2 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Zajímavé nápady i postavy, dostatek zvratů, překvapení.. Člověk se nenudil, i když byly věci, které bych v knize mít nemusela (většina dějové linie kolem Mary Katherine např.).
Doporučuji, ale podruhé bych nečetla. Jednou stačilo.

30.07.2021 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Vyloženě promarněná šance. Po parádním prvním dílu se nestačím divit. Většina potenciálně zajímavých scén nebyla dotažená do konce, málo se vysvětlilo, hodně věcí se opakovalo.. Zajímalo mě, jak to dopadne, takže jsem dočetla relativně rychle. Ale ne, nebylo to dobrý.

26.06.2021 2 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět skvělý. Craven píše parádní příběhy, je originální, překvapivý. . Těžko říct, který díl byl lepší. Tilly a Poe jsou moje oblíbená dvojka ;)

09.05.2021 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Musím dát plný počet, všechno tu skvěle hrálo - postavy, příběh, prostředí. . Překladatelské poznámky byly fakt úlet, krom toho ale paráda. Přečteno během pár večerů a hned jdu na druhý díl.

09.05.2021 5 z 5

Frida Kahlo doma Frida Kahlo doma Suzanne Barbezat

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, několik týdnů jsem zvažovala, jestli do ní investovat a nakonec jsem to s tím očekáváním asi trochu přehnala. Obrazový doprovod je parádní, popisy některých obrazů, jejich detaily, fotografie ze soukromí, historie rodiny a zasazení do domova-Mexika... to všechno bylo na knize skvělý, absolutně. Ovšem pro mě, jako pro člověka, který o Fridě už něco ví, to bylo nějak málo osobní. Hodně se mluvilo o Diegovi a i když k Fridě patří, celkově jsem očekávala víc citové vyprávění zaměřené na Fridu. SUbjektivní pocit. Jsem si vědoma toho, že jsem náročná, kniha zaslouží vysoké hodnocení.

06.03.2021 4 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Jako kniha pro děti je to super, bavilo to i mě (30+), jako náhled do rodiny se specifickým režimem a fungováním to bylo přínosné. Mouchy to má, to bez debat (Patrik!), ale celkově to bylo moc fajn.

28.02.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Vůbec mi nesedí to uspořádání povídek, mám radši chronologičnost. Jinak je to ale trefa do černého, přesně můj žánr :)

30.01.2021 4 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Hodně mě bavily ty terapie a ženské skupiny, kde se různá témata řešila z pohledu odlišných osobnosti, propojení s výchovou a minulostí.. Ale bohužel mi vůbec nesedla ta vztahová linie a vlastně příběh hlavní postavy, nějak jsem se s ní nedokázala sladit, což mě svým způsobem odrazovalo od čtení. Každopádně neotřelá kniha!

30.01.2021

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ve stručnosti - nebylo to kdovíjak nezapomenutelné, i když se to četlo dobře a některé osudy i charaktery byly vážně zajímavé. Ke konci už jsem se musela do čtení nutit.

18.12.2020 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Vážně zajímavý nápad, holocaust očima dítěte z pohledu za plotem. Škoda jen, že alespoň na konci se věci neuvedly na pravou míru, trochu se víc měla objasňovat fakta si myslím. A ten nevědouci tón po nějaké době trochu iritoval.

24.11.2020 3 z 5