artlucie artlucie komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Všeobecně mi moc nesedí, když je od začátku jasné, kdo je vrah a jak co provádí. Jsem radši, když tápu s vyšetřovateli a jsem překvapená. Každopádně o krutost a napjaté scény nebyla nouze. Příběh byl dobrý, ale uchvácená nejsem.

16.11.2020 3 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Mě samotnou už nudí mé komentáře typu "Něco tomu chybělo", ale nevím, jak jinak to popsat. Postavy byly parádně propracované, děj obsáhlý, uspokojivě. Hodně postav, ale dá se říct, že z každé z nich měl člověk nějaký pocit. Atmosféra a různé světy super, ale i tak v tom byl určitý chaos. Možná by bylo lepší zvolit jednoho vypravěče. To by mi nejspíš hodně pomohlo. Bylo to vážně hodně zajímavé, ale podruhé už bych do toho nešla.

09.11.2020 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Léta jsem knihu odkládala a měla jsem proč.. Zajímavé téma a propojení té historie s stb a tak mohlo fungovat naprosto dokonale, kdyby to bylo napsané jinak. Ty zápisy z jednání, posudky a tak beztak nebyly autentické, tak se s nimi mohlo pracovat tak, aby člověka bavily, a víc se věnovat vyprávění příběhu a spojování těch informací dokupy... To dobré, co pro mě kniha udělala je to, že budu hledat jiné knihy s podobným námětem.

05.10.2020 3 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Těžko říct, jestli byl lepší film nebo kniha. Pro mě se navzájem doplňovaly. Každopádně co se týče knihy, tak skvělý zážitek. Někdy mám problém u psaných hororů, že z nich nejde strach tak, jak by měl. Ale tady jsem seděla na kraji židle a všechno to fungovalo. Přečteno v originálním jazyce za víkend.

24.09.2020 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Děsně zajímavá myšlenka, která, ač nebyla zpracována tak, jak jsem doufala, vydala na kvalitní příběh. Škoda že se víc dopodrobna nerozebrala jedna rodina, zajímalo by mě to oboustranně.. Každopádně kvalitní čtení.

19.09.2020 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Těžko uvěřit, že se takovéhle věci ještě dnes někde dějí. Ať je všechno pravda, nebo ne, představa života na tom místě je absolutně odstrašující.

08.09.2020

Stín Stín Ursula Poznanski

Snad první od Ursuly, co mě dvakrát nebrala. Všechno ok, i překvapená jsem nakonec byla, ale nějak to nemělo takové grády, jaké to mít mohlo. A konec byl na mě nejen trochu nedotažený, ale hlavně skoro bez emocí jen tak oddrčený. Trochu zklamání, nebudu lhát.

04.09.2020 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Opět jeden z těch případů kdy si připadám, že jsem četla jinou knížku než všichni ostatní. Odpouštím nesourodost, zjevení osob, které mají pramálo společného s dějem a tak, ztrácela jsem se místy v čase ale nevadí. Co mi vadilo je to, že jsem neměla komu fandit. Joona mi nesedl a Erika bych místy zaškrtila. Bohužel, mohlo to být super, ale mě to moc nebavilo.

24.08.2020 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

V prvních chvílích jsem vážně uvažovala o tom, že knihu odložím. Nedovedla jsem si moc představit, že by mě bavila, a dostala šanci hlavně kvůli autorce. Brzy mě ale pohltila a jako hráči v knize i já měla problém se odtrhnout. Na jednu stranu je to absolutně děsivé, na druhou parádní jako námět knihy. Bavila jsem se!

15.08.2020 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Nemůžu hodnotit, protože jsem nebyla schopna dočíst dál než do půlky. Rodinné ságy asi nejsou nic pro mě, připomnělo mi to éru telenovel všechna ta propletená příbuzenství. Bohužel, tohle mě vůbec nebavilo.

13.08.2020

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Výborný čtení! Jak to u mě a Ursuly bývá, nějak si neumím tipnout pachatele, a to mě děsně baví. A "romatická omáčka", jak to tu kdosi trefně nazval, se mi líbila taky. Bylo to totiž vkusné a nebylo toho tolik, aby to odvádělo od příběhu. Víc takových knížek na mou hlavu ;)

12.08.2020 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Knihu jsem četla kvůli skvělým ohlasům u příbuzných a popravdě, pokud bych tisíckrát neslyšela, jak úchvatné to je, jistojistě bych ji odložila před dočtením.
První polovina pro mě byla celkem utrpení, neměla jsem větší sympatie snad k nikomu z dětí navzdory jejich těžké situaci. Závěrečná gradace byla vážně ohromná, ale jednalo se o pár desítek stránek. Čtivě to bylo místy moc, místy vůbec. Příběh silný, ale... čekala jsem mnohem krásnější, provázanější a vlastně i citovější příběh.
Na další díly jsem upřímně nachystaná jelikož by mi nebylo odpuštěno, kdybych je nečetla. Tak uvidíme..

03.08.2020 3 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Ač šlo o brutální zločiny, emoce se na mě z knihy přenášely těžko. Četla jsem knihy bohužel ve špatném pořadí (nejprve Ledový strach), ale tak jako tak mi to moc nesedlo. A pokud jsou ty statistiky o zneužívání pravdivé, tak je mi vážně úzko..

21.07.2020 2 z 5

Žal je to s křídly Žal je to s křídly Max Porter

Bohužel.. básnické vyjadřování a knihy tak trochu mimo spektrum mi vůbec nevadí, ale téhle knize buď něco chybělo, nebo přebývalo. Na knihu o žalu to bylo prostě málo vkusné a emotivní.

30.06.2020

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Chápu, že ne každému sedne ten styl facebookovych komentářů ještě k tomu v kombinaci s básněmi, ale u mě to fungovalo. Skvělá kniha, kompletní rozuzlení, menší důraz na rodinný život hlavní hrdinky.. moc dobré.

20.06.2020 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Tohle se nedá hodnotit slovy, musí se to přečíst a procítit. Silná kniha, tragicky nádherná, ale vážně nádherná. Ta energie vložená do výzkumu je obdivuhodná a epilog mě, jak je u Ruty zvykem, srazil na kolena. Je neuvěřitelné jak selektivní jsou hodiny historie a kolik toho člověk ještě neví, byť čte o válce už léta.
Líbila se mi stavba knihy. Krátké kapitoly umocňovaly chuť ke čtení. Člověk mohl od knihy kdykoliv odejít, když kapitolky byly na dvě tři strany. Ale prostě nechtěl. Přečteno na dvě tři sezení. A říkám to velmi výjimečně, ale četla bych rozhodně znovu.

08.06.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Až na epilog, který bych radši vynechala, to bylo neotřelé čtení. Nic podobného jsem ještě v ruce neměla, takže mě to bavilo od začátku do konce, přestože jsem nevěděla, na čí straně být.

05.06.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Upřímně, po Krvavých jahodách je těžké dát plný počet hvězd, ale za poselství, seznámení s osudy lidí, kteří si zaslouží pozornost, a za úsilí, to dát všechno dohromady, dávám 4 hvězdy.
Literárně je vyprávění strohé, což mi nevadilo, a dalo se číst hodiny v kuse, ale mrzel mě ten konec. Mám prostě spoustu otázek a u historicky laděné knihy je mi to na obtíž.

26.05.2020 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Nápad super, to jo, jenže.. celé to bylo příliš vyhrocené. Možná bych si to jako puberťák užila víc, ale na některé příběhy jsem už asi stará.

26.05.2020 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Audiokniha byla moc dobrá. A dobře, že jsem poslouchala a nečetla. Jako čtení by mě to asi moc nenadchlo. Bavila jsem se, místy nahlas! Přednes herců tomu dodal to pravé.

23.05.2020 3 z 5