Zrůda

Dokonalá psychologická sonda do duše dnešních japonských žen a zároveň vynikající detektivka, jejíž vydání v Americe bylo kvůli šokujícím a provokativním scénám podstatně zcenzurováno. České vydání v plném znění.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120906/zruda-FOw-120906.jpg 3.5139
Vydáno, Knižní klub

Gurotesuku, 2003

Kniha Zrůda

Katefite
21.08.2019

Kniha byla napsaná velmi poutavě, dobře se četla a text poměrně rychle ubíhal až do poloviny knížky. Pak bohužel za mě trochu zásek. Přišlo mi, že zprávy ze soudního procesu jsou zbytečné a nezajímavé. Ale jinak velmi zajímavá a obohacující knížka.

helenkan
08.05.2019

Tak tohle mě vůbec nenadchlo. Vztahy v rodinách mě docela šokovaly a ve škole to bylo stejně hrozné. Každá chtěla být nejlepší a nakonec skončily všechny stejně. Jako prostitutky. Žádnou z postav si nejde ani oblíbit. Čekala jsem něco jiného.

Horalka5
12.12.2017

Knihu jsem nakonec s obtížemi přečetla, ale nijak mě neuchvátila, špatně se četla a většinu času jsem měla pocit, že je o ničem...

Ainslee
15.11.2017

Na knize mi přišlo zajímavé, že příběh je vyprávěn ženou, která vidí zrůdu ve své krásné sestře. Postupem času se však ukazuje, že ona zrůda je vlastně sama vypravěčka. Hezká ukázka toho kam může člověka dohnat závist a sebelítost. Kniha se mi nezdála provokativní a už vůbec ne šokující. Konec byl malinko předvídatelný, ale i tak se mi celkem líbila.

tomdav
06.10.2017

Zrůdu mi doporučila manželka, když jsem hledal knihu se kterou strávím čas na letošní dovolené, jinak bych se k ní snad nikdy nedostal. Nikdy předtím jsem nečetl dílo japonského autora, pouze jsem viděl několik filmů, které se stejně jako příběh Zrůdy odlišují od běžných bestsellerů, na které jsme v Evropě zvyklí. Autorka věrně popisuje japonské prostředí, metropoli a zvyklosti tak, že jsem si chvílemi připadal jako na návštěvě v zemi vycházejícího slunce. Příběh poutavě popisuje životní osudy několika postav v chronologickém stylu tzv. "PULP FICTION" (odpusťte, že neznám ten správný výraz). Chybělo mi napětí a překvapení, které jsem marně očekával s blížícím se koncem, jenž je předvídatelný, a příběh mě nedokázal strhnout, přesto jsem rád, že jsem poznal dílo japonského autora, a tedy i jinou mentalitu. Myslím, že příběh nám nabízí poučení, že nikdo by neměl závidět druhým, jelikož chorobná závist dokáže z člověka udělat zrůdu.

artlucie
28.01.2017

Absolutní zklamání..
Většinou se mi i špatnou knihu podaří přečíst, protože mě aspoň zajímá, kam se bude ubírat. Ale po nějakých 300 strankách (utrpení a špatných pocitů) mě nezajímalo už vůbec nic. Ze začátku mi přišlo chytré udělat z hlavní hrdinky/vypravěčky záporně laděnou postavu, ale časem se to omrzelo a vzbuzovalo jen negativní pocity. Nehledě na to, že všechny zásadní informace se dozvíte už na začátku knihy a chvílemi je to tak zmatečné, že byste raději hodili knihu do kouta. Já ji nakonec odložila s klidem a vlastně s ohromnou radostí a úlevou, že už se k ní nebudu vracet.

eRaDeka
21.10.2016

Mám pocit, že ten kdo dělal propagaci této knize ji vůbec nečetl. Tato kniha okolo detektivky ani neprošla. "Sonda do duše japonských žen" to nechápu, protože v knize jsou 4 hlavní postavy a jestli podle nich máme soudit všechny ženy v Japonsku, tak by nás autorka měla zažalovat. Provokativní scény jsem nenašla. Pokud budu brát knihu aniž bych četla českou propagaci. Hlavní hrdinka zahořklá, chladná - bude vás štvát do morku kostí. Její sestra (o které hlavní hrdinka vypráví) vám začne být vlastně sympatická. No upřímně knihu nemůžu doporučit. Je čtivě napsaná, ale děj je nezáživný a vlastně mate pocit, že "k ničemu" nerozesměje vás, nerozbrečí, bude vás akorát štvát povrchnost a zlá povaha hlavní hrdinky. Konec (Deník Kazue) to už mám pocit, že autorka se snažila dodržet předepsaný počet stran, nebo nevím. Zbytečné a naprosto nezáživné. Konec směšný až absurdní...věřím, že tohle není Japonsko.

Nartaya
15.10.2016

Dočetla jsem ji s velkým sebezapřením a očekáváním velkého konce... Nepřišel... :-(

Devět princů Amberu
Devět princů Amberu