Rok zázraků

Téměř devadesátiletá Marvellous žije samotářsky v malebné přírodě Cornwallu. Jednoho dne se u ní objeví zubožený voják... Mladík hluboce poznamenaný válkou i smrtí dávné lásky a prazvláštní stařenka se sblíží a vznikne mezi nimi pouto. Díky Marvellous a jejímu podmanivému vyprávění dokáže Drake opět žasnout nad obyčejnými i neobyčejnými okamžiky života a nachází v sobě sílu jít dál. A zrovna tak přínosné je jejich přátelství i pro ni – teprve díky Drakeovi může Marvellous uzavřít některé kapitoly ze své minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302923/big_rok-zazraku-1rR-302923.jpg 3.958

Vydáno: , Beta-Dobrovský

A Year of Marvellous Ways

Kniha Rok zázraků

EvaEma

Poklidná četba, jen mi přišlo zbytečné popisovat tělesné potíže (zvracení, apod.), to stačilo zahrnout do textu jednou.. hrozně mi to kazilo poetiku, bývala bych si ji více užila.

Ann98
19.09.2021

Kniha mě zaujala svou anotací a hlavně krásnou obálkou. Vyklubal se z toho naprosto snový příběh. Věřím, že vzhledem ke stylu, jakým je tato kniha psána, nebude pravým šálkem každého.
Příběh jsem si zamilovala díky vytříbeným popisům. Jako bych se uprostřed té krajiny nacházela, ale přitom mi byla tak vzdálená. Nejvíc na mě zapůsobila postava Marvellous. Bláznivá, praštěná, ale přitom naprosto lidská. Chtěla bych mít ve svém životě někoho takového jako byla ona. Líbilo se mi, jak se krásně s Drakem doplňovali a vzájemně si pomáhali najít svá místa v životě.
Je pravda, že ze začátku jsem knihou byla zaskočená. Musela jsem si zvykat, že v knize není přímá řeč. Nebyl to zrovna šťastný nápad, obzvlášť na orientaci to není ideální. Ale nevzdávejte to. Příběh vám ten čas, který jste vložili do jeho čtení, vrátí.

mariva
20.12.2020

Poeticky napsany román, ale zřejmě nejsem ten správný poetický typ, abych si ho dokázala vychutnat.

menalinda
07.12.2020

Kouzelný magický příběh,pohladí po duši.

Pegasus
28.11.2020

Úžasná knížka, od teď patří k mým nejoblíbenějším. Chytne za srdce i za duši.

crazyslunicko
20.09.2020

Opravdu kouzelný příběh vyprávěný z několika pohledů. Téměř devadesátiletá stařenka vypráví svůj příběh o svých 3 životních mužích. Začátek je trochu nepěkný, ale pokud se prokoušete přes první kapitoly, tak Vás čekají kouzelné příběhy od stařenky, která je dcerou mořské panny. Drake se vrací z války a slíbil jednomu chlapci, že doručí osobně jeho dopis jeho rodičům. Po cestě se setkává se starou známou Missy, která přežila bombardování. Válka na ni také zanechala své šrámy. Jejich cesty se rozdělí a rozpoloženého Draka zachrání stařenka, které se ve vsi téměř všichni bojí. Postupně mu začne vyprávět svůj příběh a příběh Papírového Jacka.

NatyKnor01
14.06.2020

Nikdy víc!!!
Divný příběh z období války, absolutně nečtivý????

ivka67
24.05.2020

Velice zvláštně napsaná kniha,nebyl to můj šálek kávy.