Artep25 Artep25 komentáře u knih

Sonáta pro Miriam Sonáta pro Miriam Linda Olsson

Asi bych nenapsala ,že to je kniha pro každého,protože není .Je to kniha,která mne zaujala aniž bych to čekala, protože čtu obvykle něco jiného .Možná to bude znít zvláštně, ale mně ta kniha skutečně připomínala sonátu .Když si na příběh uděláte čas a budete jej číst ,ne za pochodu ,ale v takovém meditačním rozpoložení ,možná uslyšíte hudbu .Mně opravdu způsob ,jak byla ta kniha napsaná ,slova ,která byla použitá a styl ,kterým příběh plynul ,připomínalo ,jako by na pozadí skutečně hrála hudba .Nepatří sice mezi úplně TOP co jsem četla ,ale svým způsobem mne chytila za srdce ....

12.03.2017 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Mám ráda knihy od Jodi a tato byla stejně skvělá ,jako všechny ostatní.Líbí se mi duchařina a přiznám se,že mně dějovou linkou táhla spisovatelka příběhem přesně, tak jak to měla v úmyslu .Nechci také něco prozrazovat, ale faktem je, že jsem až téměř před koncem knihy zjistila, že je vše úplně jinak .

07.03.2017 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Četla jsem od Jodi většinu jejich knih ,ale tato se mi asi líbila nejméně.Napsaná byla moc hezky a i když mně držela v napětí až do konce,protože jsem čekala na rozuzlení ,trošku jsem byla zklamaná tím ,jak to dopadlo .Nějak jsem se nedokázala vcítit do kůže Emily a jejího důvodu pro sebevraždu .Prostě jsem tomu nerozuměla.Proč se chtěla zabít ,vždyť ta situace nebyla neřešitelná .

18.11.2016 3 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Mám moc ráda Grishama a četla jsem od něj všechno co vyšlo .Tato kniha byla pro mně trochu zklamáním .Nápad nebyl vůbec špatný, ale připadal mi celý děj, jako okleštěný .Očekávala jsem , že děj bude směrovat k soudu s uhelnými společnostmi a Sam bude ta, která bude třímat hořící pochodeň .Potenciál tohoto románu nebyl využitý, tak jak jsem zvyklá u spisovatele Grishama .

13.11.2016 3 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Sice ten konec světa mně taky trochu mátl a asi tam byl i navíc ,přesto mně kniha nezklamala.Určitě jsem zamáčkla slzu při popisu přepadení rodiny inspektora Poincaré ,a i děj byl jinak výborný .Stejně ,jako Desátý svědek mne tato bavila .Za mne palec nahoru .

07.10.2016 4 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Tato detektivka byla pro mně příjemným počtením .Nečetla jsem Skočný příliv ,ale po přečtení této knihy se k tomu chystám .Nebudu psát ,jak úžasná to je kniha ,protože jsem četla knihy ,které mne dokázaly přimět k větším emocím ,ale rozhodně se jí nedá upřít ,že je čtivá ,příběh krásně běží ,a dokáže udržet napětí .Protože jsem nečetla první díl ,tak nevím zda postava Luna s tetováním se vyskytuje tam ,ale pokud ne ,tak si myslím,že se můžeme těšit na třetí díl ,protože udička byla hozená .Přiznám se ,že v poslední době jsem četla více knih ,kde jsou dvě dějové linie .Příběh hlavní postavy ,který se vine všemi knihami a aktuální zápletka .Tato patří mezi ně a moc se mi to líbí .

28.09.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Výborná kniha .Ostatně ,jako všechny od této spisovatelky .Skvělý příběh ,skvěle propletený .A ,jako každá kniha ,která pojednává o holocaustu ve mně vzbudila touhu podívat se na místo ,kde se to vše odehrávalo .

11.09.2016 5 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Proč mně tato kniha zaujala ? Občas si čtu knihy o lidech ,kteří jsou úplně jiného vyznání a jsou z jiného kousku světa .V poslední době mne zaujala právě tato kniha .Je velmi silná a poutavá .Druhá světová válka byla velmi krutá a hlavně židé byli ti ,kteří o hodně přišli a hodně se vytrpěli .V této knize se zmiňuje ,jak si židé s pomocí jiných zemí si nárokuji Izrael ,jako svojí zemí a vyhánějí Palestince z území ,kde po celá staletí žili .Nenávist plodí nenávist .Násilí zase jenom násilí .Jsme jen loutky v moci jiných a silnějších ? Protože to je to co ve mně tato kniha nechala .Podívejme se na to co se děje dnes .Je to otázkou času kdy bude další válka ,která nám bude blíž ?

11.09.2016 4 z 5

Hořící pokoj Hořící pokoj Michael Connelly

Souhlasí s názorem od thesise niže .Už jsem četla opravdu hodně knížek od Michaela ,ale tato mně nějak neuchvátila .Chybí mi tam ten typický styl psaní Connellyho .Je to opravdu takové odličštěné a vyloženě se nutím číst.Za mně nejslabší kniha od spisovatele .

03.09.2016 3 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Tak čekala jsem úplně něco jiného .Ale i když nejsem teenager a kniha je pro úplně jinou věkovou skupinu moc se mi líbila .Skvělý neotřelý nápad měnit postavy z knihy za reálné .Celkově moc hezky napsané a dobře se to četlo .

22.08.2016 4 z 5

Pod jezerem Pod jezerem Stuart Woods

Nečekaně jsem si ji na doporučení přečetla.Výborná napínavá kniha na letní dny ,ale i na zimní :) Podívám se i po jiných knihách spisovatele .

07.08.2016 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Jsem nadšená ,je škoda ,že jsem ji četla ,jako první i když je čtvrtá ,ale už teď vím,že jdu shánět ostatní .Moc se mi líbí ,jak plyne děj .Zápletka a vůbec .Za mě palec nahoru .

30.07.2016 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Já jsem přistupovala k této knize bez velkých očekávání ,protože spisovatelku neznám .Byla jsem příjemně překvapená .Kniha mně zaujala a opravdu jsem četla se zaujetím .Musím říct ,že bez jakýchkoliv krváků to bylo velmi dobré čtení a těším se na další knihy ,které jdu tímpádem sehnat :)

13.07.2016

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Už jsem přečetla ve svém životě mnoho knih.Je však jen málo knih ,které si ještě dnes dokážu vybavit a je jen málo knih ,u jejichž čtení jsem brečela .Tato kniha k nim patří .Navždy si ji budu pamatovat .Jsou knihy ,které vás dojmou ,ale řeknete si : Je to jen příběh .Ale toto je holá ,syrová pravda ,která se stala a ,která na vás působí o to víc ,že něco takového si nelze ani představit v nejčernějších snech .A přesto se to stalo ....Letos navštívím Osvětim ,protože musím to místo vidět.Doufám ,že lidé se umí poučit z minulosti a nikdy více se toto nebude opakovat .

04.06.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborná kingovka .Docela mně z toho mrazilo .A pořád jsem doufala ,že to dobře dopadne a ono nic .

19.05.2016

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Je to román ,nikoliv dokument a tak bych si s hodnocením pána pode mnou dovolila nesouhlasit .Určitě pro mně velmi zajímavý pohled spisovatele na dějiny ,šikovně poskládané v románu .Za mně super ,ostatně jako všechny knihy od Folletta .Žádná mne nikdy nezklamala . A určitě ve mně vzbudila zvědavost aspoň ta poslední část trilogie ,přečíst si něco více o tom ,jak to bylo s pádem komunismu , i když v knize se to řeší na nějakých posledních 200 stranách .Souhlasím s názorem ,který jsem tady četla o tom,že mohla být kniha delší a více rozebrat období mezi rokem 1989 a 2008 .To tam není vůbec .A je to škoda.

23.04.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Dávám 5 hvězdiček.Opravdu mne to bavilo .Ano něco mi připomínalo Jamese Bonda ,ale zápletka byla velmi dobrá .Co mne hodně bavilo je ,jak aktuální příběh to může být v souvislosti se situací ve světě .Jak slabá Evropa je a jak je islám odporný a nelítostný .Co všechno se může stát ,když si nebudeme hlídat hranice .Určitě mne tato kniha nezklamala.

02.04.2016 5 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

Dočetla jsem jí dokonce i když jsem měla nutkání ji odložit .V podstatě mne udržel u čtení způsob ,jakým byla napsaná .Líbilo se mi ,mi jak vykresluje autorka posedlost Rose Odalií a duch doby ,který se táhl celou knihou .Trochu mne otrávil konec. Tak nějak postrádal gradaci.Dávám 3 hvězdy .Nebylo to špatné ,ale četla jsem mnohem lepší knihy .

24.03.2016 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Já jsem nečekala mnoho a tak mně kniha příjemně překvapila .Výborně rozehraný děj .Na to kolik možností mohl autor využít k vylepšení zápletky a kam to mohl nasměrovat ,tak mne konec také malino zklamal .Nicméně určitě super mrazivá atmosféra .V každém případě přečtu si i další knihu .

20.11.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na to ,že je to první počin tohoto spisovatele ,tak musím napsat " klobouk dolů".Mně se kniha moc líbila .Nenapíšu,že uchvátila ,protože takový ten zvláštní pocit ,kdy dlouho po přečtení knihy nad ní ještě přemýšlím,přehrávám si různé pasáže a mám pocit ,že je v ní něco navíc ,tak to ve mně nezanechala .Ale přesto ,že technicky nejsem nijak zdatná a problémy,které hrdina řešil si neumím příliš představit ,přesto se mi četla kniha velmi dobře a líbila se mi .Určitě bych ji zařadila mezi ty dobré a lepší sci-fi.

01.11.2015 5 z 5