Artep25 Artep25 komentáře u knih

Desátý svědek Desátý svědek Leonard Rosen

Byla jsem hodně překvapená touto knihou a musím napsat ,že velmi příjemně překvapená .Skvělý děj a napětí .Mnoho věcí k zamyšlení obzvlášť v kontextu se současnou světovou situací .

27.10.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Je to už drahně let co jsem četla něco od Kinga a pak dlouho dlouho nic .V letošním roce můj první počin byla Zelená míle.Že je skvělá o tom ani není třeba psát .A druhá kniha po ,které jsem sáhla je Revival. Musím napsat ,že styl ,jakým King píše mně baví .Umí navodit atmosféru ,umí vtáhnout do děje a nutí mně o knize přemýšlet i ,když ji právě nečtu .Táhne mně dějem ,jako na vařené nudli.Mně ten příběh opravdu velmi bavil a čekala jsem ,jaké bude rozuzlení .Přiznám se,že o jednu hvězdičku méně jsem dala za ten konec.Připadal mi trošku ,nevím ,jak to nazvat .Laciný ? Jako z béčkového hororu .Myslím,že konec mohl být trochu jiný .Co já vím možná vznešenější ,možná ,že mohl dát naději ....

03.10.2015 4 z 5

Vrtochy hvězd Vrtochy hvězd Val McDermid

mám ráda knihy od Val,ale tato mně nijak neuchvátila .Asi mám taky radši Carol a Tonyho .

12.09.2015 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Nevěděla jsem ,že kniha je součástí trilogie,takže jsem ji četla náhodou a víceméně naslepo.Nebyla jsem zklamaná a naopak jdu sehnat další knihy od tohoto spisovatele .Moc se mi líbil způsob ,kterým píše .Popis nehostinného ostrova,zima,tma a vůbec taková pochmurnost a syrovost ,která se prolíná příběhem .Možná by se mi líbil trochu jiný konec,ale jinak je příběh velmi čtivý .

29.08.2015 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Nejdřív jsem si myslela ,že to bude něco úžasného,zajímavé popisy ,určitá poetika ,i to ,že je tam deprese mi nevadilo .Říkám si to bude něco .Ale pak šup ,sex ,sex,sex... To ,že to bylo prokládáno ,sexem a rozhovory o sexu ,mně znechutilo .Chápu ,že sex do života patří ,ale nějak mi ho tam přišlo zbytečně moc a když si budu chtít číst o sexu ,vezmu si jinou knihu.Takže za mně ne .Myslím,že může být zajímavá tato kniha pro dospívající ,kteří hledají sami sebe a svoje místo v životě .Ale pro mně to fakt není.

12.05.2015 1 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Miluji knihy od Grishama.A většinou mně ,žádná nezklamala.Tato je opět ,jak jinak výborná .Dokonce ,když jsem jí začala číst a byly tam odkazy na knihu A je čas zabíjet ..na chvíli jsem jí odložila ,abych si osvěžila paměť a přečetla si znovu tu prvně řečenou .Grisham je mistr slova a umí naprosto srozumitelně i laikovi ukázat prostředí ,kde se odehrávají právní bitvy,tak ,že ho vtáhne do děje a nedá mu šanci se od jeho příběhu odtrhnout .Bojovala jsem s tím,zda číst rychle nebo pomalu ,aby mi děj déle vydržel .No četla jsem rychle ,nemohla jsem odolat :) Kniha je prostě výborná .

10.05.2015 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Četla jsem už i lepší knihy ,nicméně způsob ,jakým je kniha napsaná se mi velmi líbil .Zajímalo mne ,jak to celé dopadne.Byla jsem zklamaná tím,jak kniha skončila ,ale ve světle toho ,že má mít ještě pokračování to docela chápu .Trochu víc bych asi uvítala ,jak již bylo řečeno nějaké objasnění toho ,jak to celé začalo .Zklamaná jsem nebyla .A další díl si určitě přečtu .

01.05.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Nejsem už ve věku ,o kterém ta kniha je ,tak mně možná nechytla tolik ,jako kdybych byla mladší.Myslím,že je to moc hezky napsané dílko a ,kdybych byla náctiletá asi bych ji obrečela a hodnotila bych jí víc a možná i pěti hvězdami ,ale takto má od mně pouze tři ,protože já svoje velké Možná už našla .Román je čtivý a pěkně napsaný ,nejaký velký dojem však ve mně nezanechal .

18.01.2015 3 z 5

Příběh Edgara Sawtella Příběh Edgara Sawtella David Wroblewski

Opravdu výborná kniha .Je v ní mnoho skvělých myšlenek a nutí člověka přemýšlet nad tím co četl .Nedokázala jsem jí číst najednou a pořád jsem přemýšlela o tom co jsem četla .Nejvíc mne zaujaly pasáže,které pojednávaly o vztahu mezi Edgarem a psy.Zklamal mne trochu konec ,čekala jsem něco jiného.

11.01.2014 5 z 5