Desátý svědek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z minulosti lze vylovit stejně tak bolest, jako i vzácný poklad… Přelom jara a léta 1978. Strojní inženýr Henri Poincaré tvrdě pracoval na přípravách k vylovení a záchraně lodního vraku údajně plného zlata, který ztroskotal u nizozemského pobřeží. Před zahájením potápěčských prací si bere vzácnou dovolenou a odjíždí na výlet k Waddenzee, rozlehlým pobřežním písčitým mělčinám. Průvodcem je mu bystrá, schopná a atraktivní Liesel Krausová, která spolu se svým bratrem zdědila rodinný podnik, jež v minulosti vyráběl ocel pro Třetí říši. Krausovy ocelárny jsou zdrojem obrovského bohatství, snadno svádějícího ke korupci. Čím víc se rozvíjí milostný vztah Henriho s Liesel, tím víc se Poincaré nechává vtáhnout mezi německé přátele sourozenců Krausových, kteří se netají svou nacistickou minulostí. Poincaré se zmítá mezi láskou k Liesel a svým svědomím. Až smrtelná hrozba jej donutí ujmout se vyšetřování, do kterého se nikomu kromě Interpolu nechce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220327/desaty-svedek-220327.jpg 4.153
Série

Henri Poincaré Mystery 2.

Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Galeta
Orig. název

The Tenth Witness, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Desátý svědek

Přidat komentář
Sejna1955
06.12.2020

Zajímavý námět.

pavlinka0250
21.03.2020

Znovupoznání, že všem nacistům a jejich pomahačům se nedostalo spravedlivého potrestání, mě rozesmutnívá. Ale tak to prostě je.
Velmi čtivá kniha.
****


soukroma
25.02.2020

Nečekaně silná kniha, kam se na ni hrabou stohy jiných, moderních knih o válce, Německu a nás všech: konfrontace mladého Francouze, schopného strojního inženýra, pravnuka slavného matematika Poincarého, s bohatým průmyslovým Německem sotva třicet let po válce. Na vztahu Francouze a bohaté Němky se autorovi podařilo rozehrát skvělý příběh zahrnující hrůzy války a zasahující srdce a nervy poválečných generací. Koncentrační tábor přímo v ocelárnách Hermanna G., otrocká práce vězňů, vina šéfa, osvobozování a hon na zajíce v Celle, CIA v poválečném Německu, zločiny válečné a zločinci v závětří v Argentině, lži o minulosti a využívání zkušeností z minulosti v průmyslu dnes (otrocká práce v rozvojových zemích za děsných podmínek: "Podnikání je jako válka jinými prostředky" - někdy ale bez skrupulí přímo válečnými prostředky). Interpol, šetření válečných zločinů, archivy, likvidace svědků...
V téhle knize je vše o hrůzách minulých i o zločinech nebo aspoň předsudcích, přetrvávajících či nových, i u minulých obětí. Není to černobílé, je to velice živé a celý napínavý příběh uvěřitelný.

"Bestie na sebe berou nejrůznější podobu. A nejhorší jsou ty, které chodí po dvou."

markyticka
25.05.2019

Autora jsem neznala, upoutala mne obálka. Obsah mne nezklamal, i když rozjezd byl rozvleklejší. Téma nacistických zločinů by nemělo zaniknout, ani to, co se dělo po válce a jak bylo s lidmi dále manipulováno. Rozuzlení a konec se mi líbil.

Johhanka79
09.03.2019

Zajímavá kniha. Děj má spád, není přehnaný. Celkově je knížka čtivá a chytlavá. Téma sice smutné, ale stále aktuální. Dávám čtyři a půl hvězdičky za závěr... který mi zahrál na city:-) Chvilkami člověku při čtení až mrazilo. Doporučuji tuto knihu!!!

mata57
04.03.2019

Děj koncipován na pozadí skutečných událostí, na které není dobré zapomínat. Pohodové čtení bez velkých překvapení a zvratů. Trochu dokument o chování velkých firem za II. s. války a po ní, včetně stíhání nacistických zločinců a pragmatického chování velmocí. Skvělý nenásilný doplněk hodin dějepisu.

dzeta
28.12.2017

Čtivý román, zajímavé téma. Za mě se četl dobře.

katka9574
29.09.2017

Velice zajímavý a čtivý román, zase trochu jiná "detektivka".

1