Arsi007 Arsi007 komentáře u knih

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Je to přehnané? Ano! Je to nereálné? Ano! Je to vzrušující, sexy a nechybí tomu velká dávka erotiky? Ano, ano, ano! Pokud chcete pravou erotickou knihu plnou žhavých chvilek, ze kterých se vám zvedne srdeční tep a nejste puritán tak vřele doporučuji. Dokonce jsem se v pár momentech zasmála.

03.03.2021 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Velmi rozvláčný příběh, který sice do detailu vykresloval všechny postavy, bohužel jejich životy nebyly tak poutavé, aby udržely mojí pozornost a čtení jsem neodkládala. Pokud jste již něco od Moriarty četli tak mi dáte jistě že za pravdu, že se Úplně cizí lidé lehce vymykají její obvyklé příběhové linii. Čekala jsem nějaké překvapení, propojení jednotlivých životů nebo wau vyvrcholení. Bohužel nic takového se nekonalo.

03.03.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

U téhle knihy je důležité, s jakým očekáváním do ní jdete. Nemá nic společného s dramatem jako je Verity ani s těžkou romantikou jako je Odvrácená tvář lásky. Tohle je klasické rodinné drama. Jde zde především o vztahy a o to, jak se může vše velmi rychle zkomplikovat. Příběh vás nedojme, nerozesmutní, místy vás však překvapí, dokáže vás naštvat ale i rozesmát.

Pro mě to byla velmi příjemná a nenáročná oddechovka v rámci YA.

11.02.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Na úvod musím říct, že tohle je čistokrevný horor. Nechápu ale, že jsem se o tom nikde nedočetla.

Atmosféra se po první stovce stran dala krájet, napětí vzrůstalo a vám běhá mráz po zádech a při čtení div nelevitujete nad postelí z toho jak je vám úzko.

Pohádku, podle které je Dům soli napsaný neznám. A doporučuji si jí nečíst ať jste překvapení. Já byla. I přesto, že se podobné rozuzlení dalo očekávat tak styl, kterým bylo vše popsáno byl doslova kulervoucí. A co se týče kontroverzního závěru tak s ním jsem také spokojená. Dá se pode mě vykládat různě. Nemusí jít o realitu, ale může. Záleží na čtenáři.

IG @hanybooks

11.02.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Tohle bylo něco! Perfektní, chvílemi až poetický jazyk, zároveň svižný a plný těch správných emocí.

Příběh je vyprávěn z pohledu třetí osoby, vypravěče nebo chcete-li průvodce, který do textu vnáší nový rozměr. Asi nikdy jsem ještě nečetla knihu, kde při vyprávění o nějaké konkrétní osobě skáče autor z přítomnosti do minulosti a zároveň do budoucnosti. Příklad: Mia v přítomnosti učinila rozhodnutí na základě její (v textu zmíněné) minulosti a poté aniž by se dějová linka odchýlila v čase je zde zmínka o tom, že ještě dalších pár let bude přemýšlet nad tím, jestli udělala správně... Určitě se tomuto stylu vyprávění nějak říká, ale v tomhle jsem literárně nepolíbená

Sečteno a podtrženo bojím se, co přinese autorčina předchozí kniha Vše, co jsme si nikdy neřekli, protože spousta lidí říká, že je ještě lepší a já tomu nevěřím. To přeci nejde :D

11.02.2021 5 z 5

Oligarchie Oligarchie Scarlett Thomas

Tohle bylo tak strašně divné, nijaké a všelijaké, že vlastně vůbec netuším, co o knize napsat.

Ústředním tématem se zdála být anorexie mladých děvčat na soukromé škole pro bohaté, která však chátrá a není zrovna v úplně reprezentativním stavu. Dejme tomu, že jsou tam děvčata, jejichž rodiče nevydělávají miliony zrovna legální cestou.

Jazyk, kterým je kniha napsána, odbočky, skákání z přítomnosti do minulosti a následně do budoucnosti bez zjevného upozornění čtenáře občas zmate, občas příjemně překvapí, ale dohromady mi to prostě nehrálo. Už si přesně nepamatuji, kolik hlavní hrdince je. Tuším něco kolem 15 let. A přesně taková kniha je. Jako byste si na stránky promítli to, co se dnes takové teenagerce odehrává v hlavě. A není to zrovna moc pěkné.

K autorčině stylu si člověk buď cestu najde nebo ne. Já jsem bohužel ten druhý případ. Pokud ale máte rádi divno příběhy, jděte do ní.

28.01.2021 2 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Nevím, čím to bylo. Možná momentálním rozpoložením nebo faktem, že jsem neměla před čtením žádná očekávání, ale Zakázané noci se staly nejlepším eroticko/romantickým románem v rámci stand alone, které jsem zatím četla.

Obě postavy mi byly sympatické a to se mi často nestává. Někteří zde píší, že jsou naivní, ale to jsem tedy nikde nepostřehla. Naopak mi přišlo, že se chovají vcelku reálně. Velké plus vidím v tom, že on nebyl žádný napravený badass, ale jen hříšně sexy, což ale nijak nezneužíval. A největší plus? Buď to bylo překladem nebo autorkou samotnou, ale absence prapodivných názvů pohlavních orgánů a nazýváni je jejich pravými jmény bylo vážně osvěžující. Jen tak dál..

28.01.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kdo se na knihu teprve chystá tak NEČTĚTE ANOTACI!! Ta prozradí na můj vkus až moc a přijdete o velký čtenářský zážitek.

Úvod byl chaotický, ztrácela jsem se v každé větě.
První obrovský šok kolem sté strany jsem rozdýchávala hodně dlouho a pak příběh nabral takové obrátky a jedna vtipná a vzrušující scéna střídala druhou, že jsem se nemohla odtrhnout.
Někteří kritizují hlavní hrdinku. Bryce byla místy opravdu nesympatická, reagovala přehnaně a její ochranitelský komplex už mi ke konci opravdu lezl na nervy. Ale pokud beru v potaz její minulost asi se to dá pochopit.

Maas má neuvěřitelný talent, že vás za srdce vezmou i vedlejší postavy. Umí každou jednu z nich čtenáři přiblížit tak, že si jí po pár větách buď zamilujete nebo jí začnete nenávidět. A to je úctyhodné. Protože není nic horšího než když vám jsou postavy jedno.

Oceňuji i neskutečnou propracovanost světa, hierarchii obyvatel a propojení s naším známým světem. Mobil nebo auta byla samozřejmostí, jakožto i létající košťata nebo andělé. A to vytvořilo atmosféru hodně vzdálené budoucnosti, ke které ale máte vztah.

Zavěr byl na můj vkus takový nijaký. Kdyby kniha skončila o pár desítek stran dřív, udržela by čtenáře v době čekání na druhý díl v mnohem větším napětí. Na druhou stranu můžete Půlměsíční město číst jako stand alone a to má taky něco do sebe.

28.01.2021 5 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Zabalit se do deky, zapálit si svíčky na adventním věnci, pustit světýlka na stromečku, dát si svařák a vychutnat si vánoční atmosféru. To je jediný správný způsob, jak číst tuto knihu.

Hlavní hrdinka mi ale bohužel nebyla sympatická. Kdyby jí bylo 13 let dala by se její naivita, urážlivost a přitroublost brát jako roztomilé, ale u dospělé ženy mi to přišlo až moc dětinské. Kdežto hlavní mužský hrdina byl zachycen jako dokonalý, empatický, vtipný, ale dotěrný romantik. Osobně by mě někdo takový až možná děsil. Pardon ???????? Nicméně je to těžká romantika plná kýče za časů svátků a tak je kniha i prezentována takže čtenář ví, do čeho jde.

28.01.2021 2 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Příběh nebyl nic víc než lehkou a příjemnou romanci, kterou bych se nebála nechat přečíst klidně i 13letou slečnu. Není tam kromě polibků v podstatě nic popsané. Přijde mi to jako Lenka Lanczová šmrncnutá Johnem Greenem.

Nebylo to špatné, střídaly se zde kapitoly Kiersten a Westona, což bylo osvěžující, ale já vzhledem k obálce a názvu čekala jinou jízdu než jen tu emocionální. Ale ano. U závěru jsem brečela. To přiznávám.

28.01.2021 3 z 5

Konkláve Konkláve Robert Harris

Kniha má perfektní atmosféru. Hlavní postavou je děkan Lomeli, který má konkláve na starosti. Bylo velice zajímavé sledovat, jak vlastně takové hlasování probíhá a že ve výsledku nejde o sympatie, ale spíše o vypočítavost tak jako například v politice. Ale asi by bylo naivní myslet si, že je to jinak.

Co mě naštvalo a zklamalo byl konec. Nemám nejmenší tušení, co autora k takovému zakončení vedlo. Chtěl šokovat? Budiž, to se mu povedlo. Ale i šok musí dávat smysl a měl by k němu děj směřovat. Tohle ale bylo spíše trapné a pro mě nepochopitelné.

@hanybooks

28.01.2021 3 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Chápu ty rozpačité až znechucené recenze, které napříč sociálními sítěmi čtu. Hlavní chyba ovšem není v knize nebo autorce samotné a ani ve čtenáři, ale v její propagaci, kdy většina čeká trochu peprnějších 50 odstínů šedi. Omyl. Tohle není erotická, ale pornografická kniha. A ač s tím můžete nesouhlasit jak chcete tak v rámci žánru a co do obsáhlosti jde v současné době o nadprůměr.

Nečekejte milostné scény plné vzrušující předehry, ale spíš tvrdší porno, které má zabrnkat na vaše hluboko utajené struny a rozdmýchat netušené vášně. Ale i pokud něco takového hledáte tak samozřejmě ani to nemusí být zárukou (u)spokojenosti.

Pokud tedy máte chuť na erotický, i když tvrdší román tak i přesto nedoporučuji. Opravdu se jedná o pornografii takže pokud jste například celkově pornem na internetu nepolíbení a zavrhujete jím, knihu nekupujte a nečtěte.

26.12.2020 3 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Miluju Kristoffa a jeho sérii Nikdynoc. Ani ve spojení s Kaufmanovou se z příběhu neztrácí jeho pověstný sarkasmus, kterým je děj nabitý. Postavy se mi nepletly, každá byla perfektně vykreslena a určitě se nejedná o scifi jen pro mládež, ale jako oddechovku určitě doporučuji i pro dospělé.

Závěr byl dobře ukončen, na některé otázky jste odpověď dostali a troufám si říct, že pokud vás kniha neazujme tak vás ani nebude moc trápit, že se ke druhému dílu případně nedostanete. Takže za zkoušku to určitě stojí!

26.12.2020 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Co mě na knize opravdu zaujalo jsou sugestivně popsané emoce, které na vás při čtení dopadnou jako těžká deka a nepustí vás dokud nevybrečíte potoky slz. A to je něco, co je v knihách, které se netýkají druhé světové války čím dál větší vzácností. A za to autorce děkuji.

26.12.2020 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Jamalovo paranoidně schizofrenní vyprávění o průběhu vyšetřování mě bavilo asi do půlky knihy. Pak už šlo o naprosto překombinovaný, zmatečný a za mě až moc natahovaný příběh. Co se týče závěrečného rozuzlení tak ten byl tak těžko uvěřitelný až mi přišlo, že autor sám nevěděl jak z toho všeho zmatku ven a napsal, co ho napadlo jako první. Zachránil to až úplný konec, který mě svým způsobem uchlácholil a trochu napravil celkový dojem z celé knihy.

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Postavy jsou uvěřitelné a pátrání po minulosti manželovo milenky není žádné scifi s nutností vloupání nebo páchání jiné trestné činnosti, která v podobných knihách často bývá a řadí tak kladné postavy románu v podstatě na roveň těm co stojí na opačné straně.
...
Nejde o žádný bestseller ani dílo, o které by se prali hollywoodští producenti. Ale pro nenáročné nebo občasné čtenáře (a spíše ženy), kteří mají rádi napětí a rychlý spád je tato kniha více než ideální. A to i jako dárek, protože tady podle mě nejde moc šlápnout vedle.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Jedná se o průměrný, lehce psychologický thriller, který však pozornému čtenáři zase tolik překvapení nepřinese. Moc nerozumím tomu, proč autorka vždy, když se nabídla nějaká další možnost rozuzlení tuto možnost hned na další stránce zavrhla. Díky tomu připravila čtenáře o větší dávku napětí. Postavy byly velmi ploché a horko těžko jste si k nim hledali nějaký hlubší vztah.

Smrt před branami Smrt před branami Sabaa Tahir

Většina čtenářů má třetí díl za nejslabší a u Eliasových kapitol se prý vyloženě nudili. No tak já jdu zase proti proudu.

Děj byl plný válečné vřavy a neskutečné tísně a zoufalství, které na mě dýchalo z každé stránky. Jsem nadšená, co se stalo z Eliase, resp. jak se s tím nakonec popasoval, to samé musím přiznat Heleně, ale Laia? Bože Laio, doufám že v posledním díle opravdu už dospěješ, přestaneš být tím naivním trdlem, které si myslí, že se kolem něj všechno točí a všichni mu ubližují a pořádně to rozjedeš!

Úplný závěr odhalil tak neskutečné příbuzenské vztahy, že jsem si po dočtení musela nakreslit na papír genealogii jednotlivých rodin

03.12.2020 5 z 5

Matčina volba Matčina volba Samantha King

Příběh sám je hodně předvídatelný, stylistika i dialogy jsou velmi amatérské a někdy je vám z nich až trapně ???? Zhruba třetina textu mi přišla jen jako vycpávková, popisná omáčka, která kolikrát vůbec nebyla k věci. Přeskakovala jsem snad každý druhý odstavec.

Holt není každý den posvícení a co jednomu sedne, druhého nezaujme. A naopak.

03.12.2020 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Zajímavé jsou zde kulturní rozdíly, které ať chcete nebo ne na vás při čtení hodně dolehnou. Přehnaná, až náboženská úcta ke starším členům rodiny a naopak jejich lhostejnost a tupá nadřazenost vůči mladším je do očí bijící a vy máte kolikrát co dělat abyste nezačali křičet.

Jestli jste se jako já obávali, že bude příběh až moc prodchnut politikou a vzhledem k nulovým znalostem historie afrických zemí se budete ztrácet nebo dokonce místy nudit, tak nemusíte. Politika je do příběhu zasazena vcelku okrajově ale věcně.

Je tu však jedna skupina lidí, kterým nedoporučuji knihu číst. A to jsou těhotné ženy. Není zde popsáno žádné mučení nebo týrání dětí, ale psychicky může být příběh pro nastávající maminky opravdu hodně silný a raději bych s ním počkala až po šestinedělí, kdy se hormony trošičku uklidní :-)

03.12.2020 5 z 5