Areska7 Areska7 komentáře u knih

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Souhlasím s Leniii, kniha pro mne byla boj, nemohla jsem se začíst, nevyhovoval mi styl a místy se mi zdála chaotická. Knih o holocaustu jsem také přečetla spoustu, ale tato je první, kterou jsem nedočetla. Možná špatná konstelace a časem se k ní vrátím, každopádně nyní by hodnocení bylo možná neobjektivní.

23.07.2021

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Všechny knihy z této série mám přečtené, žádná vyloženě nezklamala a tahle byla určitě pro mne jedna z těch lepších. Milá duchařinka, u které jsem byla místy napjatá jak kšandy a těšila jsem se z každé stránky :-)

10.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Určitě zajímavé téma, co by kdyby. Do první poloviny jsem se vůbec nemohla začíst, nevím, pořád jen opakující se zatýkání, šeď, tresty, zatýkání, dokola. Až s postupujícím příběhem Magdy, kde se to tedy také dost opakovalo, jsem se začínala do příběhu vžívat a pak už jsem byla jen nadšená. Autorku mám ráda, její knihy znám, ale přesto je tato zatím nejslabší, leč určitě stojí za přečtení. Hold s Hanou nasadila vysokou laťku :-)

06.07.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Kniha vůbec nebyla špatná, vysoký potenciál s takto provedeným Řetězem a určitě nikdo by se do něho nechtěl dostat. Cítila jsem ten tlak, bezmoc, nenávist a odhodlání, ale ten konec mi nesedl, přestřelka jak z akčňáku, kde už chybí jen James Bond :-)

12.06.2021 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Parádní jízda! Autorčiny duchařinky znám a věděla jsem, že tohle bude jiný šálek čaje a že tedy byl silný :-) Začetla jsem se hned od první stránky. Výborná atmosféra, příběh i závěr.

21.05.2021 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Pro mě byly povídky Sandry lepší než tatovi, u dvou jsem i brečela smíchy, ale jen v první polovině knihy, pak už to byla jen taková oddechovka. Ale joo, od těch thrillerů to byla fajn změna

13.05.2021 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Od knihy jsem dostala vše, co jsem očekávala, takže já jsem spokojená a doslov autora o prvním vydání Draculy mne i přiučil :-) Těch 500 stránek nebylo vlastně ani moc a kniha se četla parádně.

02.05.2021 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kniha se čte dobře, o tom žádná, styl autorky mi vyhovuje, ale oproti Kriďákovi je to slabší. Těch zvratů se mi nakonec zdálo zbytečně moc. Rozhodně si ale přečtu i další počiny :-)

20.01.2021 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čtivá kniha prolínající generace příbuzných a lásek, spousta smutku i naděje...co k tomu dodat, po přečtení nebudete mít slov jako já, jen tak si sedím a proplétám si příběh v hlavě a asi mě jen tak nepustí.

03.01.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hodně recenzí na tuto knihu zní, že je ze série nejslabší. Já s tím nesouhlasím, mě kniha bavila a právě možná tou "čistou duchařinou". Žádný příšery, co plivou kdovíco, na to já nejsem, ale duchy, to ano. A tady jsem byla spokojená, atmoška mi taky vyhovovala a psycho babča taky v pořádku :-)

28.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Mně se to prostě líbilo! Ne všechny díly byly super, ale rozhodně všechny doporučuju, v každém se něco najde a není to ztráta času. Paní Tichá je neodolatelná, co slovo, to perla a já se od srdce hihňala :-) Těším se na pokračování.

21.12.2020 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

(SPOILER) Stejně jako první díl známkuji za pět hvězd. Skvělá jízda, kam ten Mike na ty nápady chodí :-) Jen se musím přiznat a teď SPOILER, že ač jsem pasáž o odběru krve četla několikrát, nějak si to neumím představit, jak ta hadička mohla vést podél ruky aniž by si toho někdo všimnul? Asi bych potřebovala ilustrace :-) A i konečné autorovo poděkování bylo vtipné a poutavé :-)

11.12.2020 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se těšila, i recenze napovídaly, že to bude jízda. Po první knize s Kate jsem si říkala " jooo, to půjde, i Kate bude super". O to víc mi teď chybí Erika. Já nevím, asi jsem divná, ale Mlha mi přišla o dost slabší než Kanibal. Bylo mi vlastně jedno, co se tam děje, prostě jsem četla, otáčela stránky, ale nemůžu říct, že bych byla pohlcená. Až poslední třetina mě vtáhla a scény s unesenou Majdou.

22.11.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Kniha mi přišla hodně dobrá, stejně jako první autorčina kniha. Druhá byla o dost slabší, ale touhle si mne opět získala. Byla jsem napnutá jak kšandy a nutně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Výborná atmoška, konec bych klidně o pár řádků zkrátila, ale budiž, odpuštěno. Nečekala jsem úplný happyend, ale je tam :-)

17.11.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tak to byla jízda! Nešlo přestat číst. Někdy mě tedy ubíjely zkratky organizací a všeho možného, ale ani to mi nezabrání dát plný počet hvězd. Poa nejde nemilovat a v kombinaci s Tilly se nešlo neusmát. Výborně propletené, že pak člověk jen vyhrkne "no jasněěě!"

11.11.2020 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Toto téma mne asi nikdy nepřestane udivovat a to, jak se člověk k člověku může tak chovat...nelidsky. Většinu knih, které jsem na toto téma četla byly z pohledu židovských zajatců. Tato se odlišuje, je to vyprávění vojáka a je to poznat na formě a cítila jsem tu sílu, disciplínu a hrdost.

04.11.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

(SPOILER) Kniha nebyla tak skvělá jako Duch domu Ashburnů, tam té duchařiny bylo o fousek víc, dle mého názoru. Byla jsem sice napnutá, o strachu se mluvit nedá, nicméně takový uslintaný, nakažený příšery nejsou moje gusto :-) Uvítala jsem opět postavu kocoura, ano, jsem kočkomil :-)

30.10.2020 4 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Kniha se četla skvěle, krátké kapitoly nutily stále pokračovat a knihu neodkládat :-)

24.10.2020 5 z 5