aquaver aquaver komentáře u knih

Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů Doctor Who: 11 doktorů, 11 příběhů * antologie

Znám seriál, který jsem si oblíbila, a proto jsem byla i lehce zvědavá na tuto knížku. Která rozhodně splnila má očekávání a jsem ráda, že se mi dostala do ruky. Doporučuji těm kdo už viděl seriál.

29.03.2023 5 z 5

Tábor mladých vědců Tábor mladých vědců Jody Houser

Malinko jsem od toho čekala trochu víc. Ale jinak se mi to líbilo. Dustin je jedna z nejlepších postav.

21.01.2023 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Ideální vánoční čtení s milým příběhem, u kterého sice hned víte, jak se bude vyvíjet dál, ale i přesto vás chytne a nepustí.
Jako roztomilou oddechovku rozhodně doporučuji.

15.01.2023 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

(SPOILER) Z této knihy mám tak trochu rozpolcené pocity. Ze začátku mi strašně vadily postavy (a to až na pár výjimek skoro všichni). Absolutně se mi nelíbilo chování hlavní postavy a jejích kamarádek. To chování bylo přímo otřesný. Ale abych jen nekritizovala... Díky tomu začátku byl aspoň vidět vývoj hl. postavy. Další věc, co bych k tomu ráda dodala, je že tak trošku nechápu ten konec.... Nebo jako chápu i nechápu zároveň. Přesněji řečeno nechápu jak ta věc na konci zabrání jiné postavě aby někdy jindy (třeba o pár dní později) potom udělala něco podobného... A když nad tím teď tak zase přemýšlím, tak mě napadá spoustu dalších otázek. A nebo zkrátka nad tím až moc přemýšlím. Což je asi další plus knížky. Za mě asi průměrná kniha, pro někoho s nečekaným a možná i zároveň originálním koncem. Po dočtení knihy, jsem jinak zjistila že je podle toho i film... Tak jsem ho hned zkoukla, abych mohla porovnat.

01.06.2022 3 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

(SPOILER) Závěrečný díl Holubice a hada byl skvělý. Jsem spokojená jak to dopadlo. A moc se mi líbila zápletka se zapomněním, stejně tak řešení problému s Nicholinou. Bylo i zajímavý vidět vodní svět. A teď mě trochu mrzí, že jsem to přečetla tak rychle. Určitě si někdy přečtu znovu. Hlavně tedy ten první díl, který byl rozhodně nejlepší. Naopak nejslabší byl druhý díl, ten možná i vynechám. Jen by mě zajímalo jak by ta série na tom byla, kdyby to byla opravdu jen duologie (jak měla být původně). A co bych možná vytkla, byly chyby nebo spíš překlepy... nejsem ten typ co by byl hned kritický na každou chybu (sama mám určitě dost chyb), ale tady jich bylo (aspoň ze začátku) celkem dost a to mě trochu více rušilo od čtení. Jinak jsem ale s knihou spokojená a mohu sérii doporučit. I přesto, že ta dvojka je slabší, bych rozhodně doporučila dát této sérii šanci, stojí to za to.

28.04.2022 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Bylo zajímavé číst nějaké pasáže z pohledu jiných postav. Možná bych i ocenila víc takových kapitol. Nejslabší asi byly kapitoly z pohledu Aspena. Nicméně jsem s touto doplňkovou knížkou spokojená.

19.03.2022 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

(SPOILER) Druhý díl mi dal opravdu dost zabrat... Až jsem si jednu chvíli myslela, že to opravdu nedočtu (což se mi stává jen výjimečně). Sice jsem věděla, že se nejedná o zrovna dvakrát zdravý vztah, obzvlášť když jsem viděla i filmy, ale tohle ne. Nechápu jednání Tessy (aspoň většinou), sice už mi nepřijde tak moc otravná jak ze začátku prvního dílu, ale pořád mě sem tam rozčiluje její jednání (přesněji řečeno co všechno je schopná Hardinovi tolerovat a odpouštět mu). No a Hardin... To je snad ještě horší... Nejvíc co mě asi dostalo, byla ta věc s Natalií... to bylo odporný, hnusný a já absolutně nechápu, jak může něco takového někdo odpustit. Kdybych už do té doby si nezabalila kufry, tak v tomhle případě už rozhodně jo. Pro mě je tahle kniha trochu spíš odstrašujícím příkladem.
Každopádně netvrdím, že je tahle kniha úplně špatná. Čte se celkem i dost rychle. Za mě asi takový průměr. I přesto že jsem to chtěla vzdát, někdy se pokusím tuto sérii dočíst. Už jen proto, že opravdu nemám ráda nedočtené knihy a otevřené konce.

27.09.2021 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

V první řadě bych chtěla k tomu říct, že jsem viděla první film, takže už jsem zhruba věděla o čem to bude. Proto mě ten konec vůbec nepřekvapil. Tuto knihu jsem měla v plánu číst už hodně dlouhou dobu, jenže z nějakého důvodu jsem to stále odkládala. Za mě to není úplně topovka, spíš takový lepší průměr. Mám v plánu si v brzké době přečíst další díl popř. díly, ale pro teď si dám na chvíli od této série pauzu.

01.09.2021 4 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Na to že komiksy normálně nečtu a tohle byl v podstatě můj první komiks (když nebudu brát v potaz komiksy z dětství), tak se mi to moc líbilo. Iko mám moc ráda, takže jsem toto nemohla vynechat a bylo hezké zase potkat další staré známé postavy :) Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

Supernova Supernova Marissa Meyer

Tak a jsem u konce... A musím přiznat, že mám z tohoto posledního dílů zmatené pocity... překvapilo mě tu i pár věcí... Ať už samotný epilog (který mě na jednu stranu malinko zklamal) či Phobia (i když jednu pravdu o něm jsem už tušila od prvního dílu). Co jsem naopak očekávala už od začátku byla pravda o Aceovi, Nově a její rodině. Bude se mi stýskat po Adrianovi, Nově, Ruby, Oscarovi, Maxovi,... Bylo těžké tady doslova rozeznat, kdo je ten špatný a kdo dobrý... Ale oblíbence jsem si našla u obojího, jak u renegatů, tak i anarchistů. Koho jsem třeba moc nemusela, tak to jsou např. Honey, Ace, Genissa či dokonce Danna (ne že by byla špatná, ale k mým oblíbeným prostě nepatří). Každopádně série Renegáti patří od teď k mým oblíbeným sériím a určitě se někdy v budoucnu k ní vrátím.

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Druhý díl se mi líbil skoro stejně jako ten první. Postavy, které jsem si v minulém díle oblíbila, se mi tu zalíbili ještě víc. A opět než jsem se nádala, byla jsem u konce.

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

S tímto dílem jsem měla ze začátku trochu problém. Nějakou chvíli mi dělalo problém se začíst. A taky mi chyběla Ferius ještě víc než v předešlým díle. Možná i to byl ten důvod proč mi přišel tento díl asi nejslabší. I přesto se mi Královnovrah líbil a nemůžu se dočkat posledního dílu.

21.06.2021 5 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Další skvělé dobrodružství Kellena a Reichise. Bohužel tedy už bez Ferius, která mi tam tak trochu chyběla, ale i přesto mě to bavilo.

21.06.2021 5 z 5

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

(SPOILER) Druhý díl byl stejně tak dobrý jako ten první. Už teď jsem se do této série zamilovala a oblíbila jsem si ji. Postavy jsem si oblíbila ještě víc než v prvním díle. Nejlepší je asi duo Kellen a Reichis. Nejlepší asi byla změna barvy Reichise a pak jeho nově oblíbená pochoutka, která se očividně stala jeho závislostí :D Nová postava Seneira byla celkem zajímavá. Zato Dexan mi přišel divný a podezřelý rovnou. Tyne a Reviana mi bylo líto. No a Rosie se Ferius zkrátka nevyrovná a nebyla mi až tak sympatická.

03.06.2021 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Trochu jsem se této knihy obávala... zase až tak velké očekávání jsem neměla a o to víc jsem byla překvapená. Protože musím přiznat, že aby mě to takhle chytlo, jsem pravdu nečekala. Líbilo se mi to. A to dost. Jen ze začátku mě trochu rozčilovalo opakování některých vět či slov... třeba na takový slovo "trapný" budu teď asi trochu alergická :D To bude možná i tím, že už nebudu úplně cílová skupina.
Asi bych to ale nedoporučovala každému. Doporučila bych to těm, co mají rádi romantické příběhy a nebude jim vadit ta věc s nevlastními sourozenci (sama za sebe mohu říct, že já s tím problém nemám). A asi ne každý taky bude chtít číst o alkoholu, drogách apod. (není to zrovna hezké téma).

12.04.2021 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tak toto bylo milé. Čte se to sice trošku pomaleji a v podstatě tam chybí nějaká větší zápletka, ale to vůbec nevadí, když se to bude brát jen jako okouzlující oddechovka. Celkem mě překvapily postavy, nečekala jsem, že tam budou samé dobré charaktery. A ten konec... ten byl prostě sladký.

01.03.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tento díl se mi možná líbil dokonce víc než i ten předchozí. Ale přeci jenom to už nějaká ta chvíle bude, co jsem předcházející dva díly četla. Isaac byl úžasný a Sawyer překvapivě taky. Oba to neměli lehké a rozhodně bych nechtěla zažít to co Sawyer. Určitě doporučuji a už se moc těším na další díly.

21.02.2021 5 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Bála jsem se, že tohle opravdu bude slabší kniha od Kasie West. Za sebe ale mohu říct, že mě se tedy líbila. Vlastně mě celkem mile překvapila, když vezmu v úvahu, že jsem od ní moc nečekala.

09.01.2021 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Na jednu stranu jsem od tohoto příběhu čekala něco jiného, ale zase na druhou mě to i mile překvapilo. Jako přepracování Krásky a zvířete to bylo skvělý. Ze začátku jsem si musela dost zvyknout na postavy, ale nakonec si mě někteří získali. Stále ale nevím či se pustit do druhého dílu či radši ne. Sice jsem malinko zvědavá jak to bude pokračovat, ale taky se toho tak trochu obávám.

05.01.2021 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Celou trilogii doporučuji, opravdu stojí za přečtení. A je mi líto, že jsem to už dočetla. Bude mi to chybět... Arin, Kestrel, sestřenka Arina, Rošar, Oštěp, Verex a celý ten svět (i když to bylo o válce).

20.11.2020 5 z 5