aquaver aquaver komentáře u knih

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl byl podle mě lepší jak ten první. I sem tam dokázal překvapit, jako třeba ten konec... i když malinko se nedivím, že to tak dopadlo (protože jak je to přísloví... Kdo chce víc, nemá nic). Ale rozhodně to byl konec se zajímavým zvratem. Skoro celou knihu jsem si říkala, proč ten název knihy... no ten konec to vysvětlil. Co se mi na tomto díle líbilo, byl ten podmořský svět, bylo to něco zase z toho světa nového.

03.06.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto sérii jsem měla v plánu si přečíst už delší dobu a jsem ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Neměla jsem od ní ani malá, ale ani velká očekávání a tím pádem mě ani nezklamala, ale ani zase tak moc nepřekvapila. Hlavní postava mi, až na pár maličkostí, byla sympatická. Možná to má pár nedokonalostí a trhlin, ale i přesto doporučují dát této knize šanci.

03.06.2021 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Další skvělá kniha od autorky, u které jsem se moc bavila a měla ji přečtenou během pár hodin. Doporučuji jako příjemnou oddechovku.

03.06.2021 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Tato série si mě opravdu získala, i přesto, že jsem od ní neměla až tak velké očekávání. Jednoduše řečeno mě bavila. Taky proto jsem ji měla celou přečtenou během týdne. Co se mi na této sérii asi libí nejvíc, tak je ten vývoj postav. Především tedy Tylera, byl to opravdu velký posun... A pak další věc, která je na tom skvělá, je popisování jednotlivých míst. Ať už to byl Portland, New York či Santa Monica... všechno to bylo nádherně popsaný. Tyler s Eden a další postavy mi budou chybět. Vlastně celý tenhle příběh mi bude chybět a mrzí mě, že už jsem to dočetla... Určitě doporučuji celou sérii. A někdy se možná opět k tomu vrátím :)

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Chvíli mi ze začátku trvalo se začíst, ale nakonec to bylo opět skvělé. Jen mě v tomto díle lezla Eden trochu na nervy, a taky se mi nelíbilo, jak se zachovala k Deanovi (bylo mi ho moc líto). Naopak co se mi velmi líbilo, tak to byly nové postavy (Snake a Emily) a nové prostředí.

12.04.2021 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Nevadilo mi číst v podstatě to samé co už bylo v prvním díle. Naopak to bylo dost zajímavé. Jen to bylo dost smutné a bolestivé... ty kapitoly, kde byla Tylera minulost mi dali dost zabrat. Číst o takovém tématu není zrovna lehké. Přesto jsem ráda, že jsem si jeho pohled a tím pádem i jeho minulost mohla přečíst, díky tomu se vše vysvětlilo... důvod proč se tak choval, proč tak rychle ztrácel nervy. Doporučuji dát tomuto dílu šanci pokud se vám líbí zbytek celé série.

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Trochu jsem se této knihy obávala... zase až tak velké očekávání jsem neměla a o to víc jsem byla překvapená. Protože musím přiznat, že aby mě to takhle chytlo, jsem pravdu nečekala. Líbilo se mi to. A to dost. Jen ze začátku mě trochu rozčilovalo opakování některých vět či slov... třeba na takový slovo "trapný" budu teď asi trochu alergická :D To bude možná i tím, že už nebudu úplně cílová skupina.
Asi bych to ale nedoporučovala každému. Doporučila bych to těm, co mají rádi romantické příběhy a nebude jim vadit ta věc s nevlastními sourozenci (sama za sebe mohu říct, že já s tím problém nemám). A asi ne každý taky bude chtít číst o alkoholu, drogách apod. (není to zrovna hezké téma).

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Tak tato kniha mi dala celkem zabrat... I když ji čtivost opravdu nechybí, tak jsem ji ze začátku musela pořád odkládat. Myslím, že hlavní problém bude ten, že je to jeden velký zmatek... je to celé zpatlané dohromady... Každopádně za polovinou už to bylo trošku lepší... Ne že by to bylo úplně špatné, to opravdu ne... ale za mě tedy asi průměrná kniha... Přesto se možná i někdy pustím do pokračování, už jen z toho důvodu, že jen málokdy něco nedočtu.

12.04.2021 3 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Tak toto bylo milé. Čte se to sice trošku pomaleji a v podstatě tam chybí nějaká větší zápletka, ale to vůbec nevadí, když se to bude brát jen jako okouzlující oddechovka. Celkem mě překvapily postavy, nečekala jsem, že tam budou samé dobré charaktery. A ten konec... ten byl prostě sladký.

01.03.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Tuto knihu si hned přidávám ke svým oblíbeným a určitě ji doporučuju. Nemohla jsem ji vůbec odložit, stránky rychle ubývali a než jsem se nadála byla jsem u konce. Romantická linka byla prostě úžasná. A i ta obálka je skvělá. Jediné mínus, které kniha podle mě má, je slovník Lou. To mi trochu vadilo. Nakonec musím ale uznat, že to asi k Lou prostě patří. Jsem ale ráda, že jsem si ji šetřila tak dlouho, protože to dlouhé čekání na pokračování bych asi nepřežila :D

21.02.2021 5 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tuhle trilogii jsem měla v plánu číst už dost dlouhou dobu, a i když jsem se už do ní chtěla párkrát pustit, tak jsem to nakonec zase odložila. Takže až teď jsem se k tomu dostala a musím říct, že mě to mile překvapilo. Líbí se mi styl psaní a postavy byly taky zajímavý (třeba takový Nikolaj). A taky je to celkem dost čtivé, protože jsem měla celou sérii přečtenou během pár dní. Někdy si určitě přečtu i další knihy od autorky.

21.02.2021 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Tento díl se mi možná líbil dokonce víc než i ten předchozí. Ale přeci jenom to už nějaká ta chvíle bude, co jsem předcházející dva díly četla. Isaac byl úžasný a Sawyer překvapivě taky. Oba to neměli lehké a rozhodně bych nechtěla zažít to co Sawyer. Určitě doporučuji a už se moc těším na další díly.

21.02.2021 5 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Možná jen o trošku slabší než předešlé díly, ale jinak taky moc pěkné. Tuckera jsem si oblíbila hned a je dost velká škoda, že neměl tolik prostoru v předešlých dílech jako ostatní. Sabrina byla nakonec lepší než jsem čekala a rozhodně to neměla lehké. Určitě mám v plánu si přečíst i další knihy od autorky. Doporučuji celou sérii.

27.01.2021 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Bála jsem se, že tohle opravdu bude slabší kniha od Kasie West. Za sebe ale mohu říct, že mě se tedy líbila. Vlastně mě celkem mile překvapila, když vezmu v úvahu, že jsem od ní moc nečekala.

09.01.2021 3 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Bylo to předvídatelné, ale za to milé čtení. Postavy jsem si dost oblíbila a asi nejvíc mě zaujal Liam a Ava (Určitě si přečtu i její příběh). Myslela jsem si, že já sama dost zbožňuju čokoládu, ale na Mei rozhodně nemám :D Ta obálka je úžasná.

09.01.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nejdříve jsem se na Prokletý rok moc těšila, pak jsem se ale začala obávat, aby mě nakonec nečekalo zklamání díky velkému očekávání. Tak jsem se této knize nějaký čas tak trochu vyhýbala. A musím uznat, že jsem se bála úplně zbytečně. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila. Mě osobně ta romantická linka nevadila, přestože mám radši když je vyvíjena pomalu. Ale tady mi to ani nevadilo. Chování ostatních dívek mi nahánělo hrůzu, některé popisy byli opravdu dost drsný a morbidní, to ale k tomuto příběhu asi patří. No a pak přišel konec... ten mě fakt dostal. Byla jsem dost překvapená jak to končí, a taky se mi dlouho nestalo, aby mě takhle kniha dostala k slzám. S knihou jsem spokojená. Vlastně víc než jen to a rozhodně si za mě zaslouží 5 hvězd. Určitě doporučuji si přečíst. A někdy v budoucnu si to třeba znovu přečtu.

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Krásné doplnění příběhu. Líbilo se mi, že nám autorka ukázala i kratší příběhy ostatních postav. Přesně tak jsem si to představovala. Sice bych možná i ocenila, kdyby to bylo aspoň ještě o trošku delší, protože nemůžu uvěřit, že se už musím rozloučit s příběhem Animant a Thomase. Obzvlášť když tu tentokrát neměli až tolik prostoru. Ale i tak jsem moc ráda za tento dodatek. Určitě doporučuji těm, co četli Kroniky prachu, aby si toto přečetli.

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Milý příběh. Sice velmi předvídatelný, ale to nevadí. Jen bych si někdy ráda přečetla knížku na toto téma s tím rozdílem, že bych do poslední chvíle stále nevěděla kdo je ten NN. Bylo by to dost zajímavý :) Každopádně se mi ale tako kniha líbila a potěšila. Normálně bych asi i dala menší počet hvězd, ale zrovna v tu dobu, kdy jsem to četla, tak jsem byla z knihy nadšená, takže proto plný počet hvězd :)

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Tak toto bylo skvělý. Sice je to předvídatelný jak něco, ale to vůbec nevadí. Tuto knížku jsem si zkrátka užila. Zlepšila mi hned náladu a naladila mě i na Vánoce. A přesně to jsem taky potřebovala. Vlastně bych i řekla, že k tomu ta předvídatelnost dost sedí. Bavilo mě se dostávat k tomu předvídatelnému konci, sledovat prostě tu cestu k tomu momentu. Jako vánoční knížka splnila mé očekávání. Rozhodně doporučuji těm, kterým nevadí předvídatelný příběhy, zbožňují sníh, světýlka, horké kakao, Vánoce a milou romantickou linku a s někdy dost zábavnými či naopak hodně zvláštními schůzkami.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Na jednu stranu jsem od tohoto příběhu čekala něco jiného, ale zase na druhou mě to i mile překvapilo. Jako přepracování Krásky a zvířete to bylo skvělý. Ze začátku jsem si musela dost zvyknout na postavy, ale nakonec si mě někteří získali. Stále ale nevím či se pustit do druhého dílu či radši ne. Sice jsem malinko zvědavá jak to bude pokračovat, ale taky se toho tak trochu obávám.

05.01.2021 4 z 5