Anonymní Anonymní komentáře u knih

Siréna Siréna Kiera Cass

Kniha nebyla špatná, ale rozhodně nemohu říct, že by byla nějak skvělá... Potom co jsem přečetla celou pentalogii Selekce jsem očekávala rozhodně víc.Námět by mi nevadil, ten nebyl tak špatný, ale to zpracování podle mě za moc nestálo. Tak do půlky knížky se vlastně nic moc nestalo a v té druhé půlce vlastně taky ne. Navíc mi to přišlo strašně předvídatelné...
Moc mě mrzí že to takhle dopadlo, protože Selekce mě chytla hned na začátku po uvedení děje a já jsem nemohla přestat číst. A tak nějak jsem tu knihu pořád otevírala a pročítala si své oblíbené pasáže až jsem to znala úplně zpaměti a přestalo mě to bavit. :) :) :) :))))))))))))))))))))))

08.10.2017 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Kniha se mi moc líbila, až zase jako vždy na prolog. Nemohla jsem otrhnout oči a celou dobu jsem se nemohla zbavit pocitu ať Jem zmizí někam jinam a nechá Tessu s Willem. Jinak byla celá moc super a mohu ji jen doporučit.
Jediné co bych zde asi vytkla je ten epilog... nelíbí se mi jak dopadne ta velká láska mezi Willem a Tessou...Proč jen musí být nesmrtelná?! :) :D

20.07.2017 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Stejně jako první díl hltám až od začátku, tedy krom prologu. Nemohu říct nic jiného, než že tato knížka je naprosto úžasná a že ji mohu jen doporučit. :D
Ještě bych moc ráda zmínila, že jsem teamu Will :D Jem je sice fajn a mám ho ráda, ale na Willa prostě nemá...

20.07.2017 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Tuto knihu jsem začala číst asi po roce co jsem dočetla nástroje smrti a musím přiznat, že asi první dvě nebo tři kapitoly a obzvlášť prolog mě velmi nudily. Také mi zpočátku vadila délka kapitol. Ale později mě kniha naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní otrhnout. Samozřejmě, že tam byla určitá podobnost z nástrojů smrti, ale to mi nevadilo a četla jsem dál. Pro mě jinak než za pět hvězdiček to nejde. :D

Koruna Koruna Kiera Cass

Knížka se mi moc líbila, ale přišlo mi, že někdy spisovatelka píše o zbytečnostech, které nikoho nezajímají. Ale co se týče konce, rozhodně to bylo napínavé a kdybych předem nevěděla koho si vybere určitě by mi to vyrazilo dech. Nelituji že jsem si tu knihu přečetla, ale podle mého názoru to spisovatelka měla ponechat jako trilogii.

20.07.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Do této knížky se mi moc nechtělo, poněvadž mi vadilo že hlavní hrdinou už nebude America a navíc mě ani obal moc nezaujal. Ale dřív než jsem si ji koupila sama, tak mi ji už podstrčila kamarádka a já se do toho pustila.
Zpočátku mi Eadlyn fakt vadila, prostě už to nebyla America, ale postupně jsem si knížku zamilovala a už rok, koukám kdy má vyjít poslední díl. Eadlyn je sice trochu podlá a vůbec nedokáže ocenit co vlastně má, ale jinak je to super a mohu jen doporučit. :)

13.05.2017 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

Knížka nebyla špatná, rozhodně nebyla nejlepší, co jsem kdy četla ale byla pěkná a přečtenou jsem ji měla během tří dnů. :D

13.05.2017 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Nemohla jsem se dočkat kdy kniha vyjde a jak to jen šlo hned jsem si ji objednala. Mezi tím co jsem ji četla a máma si mě sem tam zavolala ať jí pomůžu s prací byla jsem celá nabroušená na všechno okolo, jen abych mohla jít zase číst. Knížka se mi opravdu líbila a jsem ráda, že si America a Maxonem přestali vykat, protože to bylo v prvním díle opravdu zvláštní. Přeci nebudete "chodit" s klukem a přitom si nebute tykat. Děj byl podle mě docela nepředvídatelný, jen dvakrát jsem docela odhadla jak to bude dál a to byla situace s rebely když America utekla do lesa a druhá, kterou jsem neodhadla úplně přesně je, že se uvidí s rodinou. Až na to, že jsem čekala, že Gerad přijede taky. S osobami a jejich charakterem jsem moc problém neměla královna se chovala opravdu příjemně, ale co bylo pro mě opravdu překvápko byl král a vlastně i trochu Natalie. Proti králi jsem z počátku nic neměla, ale pak jsem ho propalovala tělem i duší. U Natalie mě překvapilo jaká se z ní stala pohodářka. V prvním díle mi přišla skoro stejná jako ostatní, prostě dělala cokoli, aby se princi zalíbila, ale teď mi připadalo, že je jí jedno a, že jí na tom skoro nezáleží. Plusy si u mě nasbíral Aspen už se nechoval jako úplnej pitomec, ale pořád ho moc nemusím. Mé hodnocení je na všech pět hvězdiček.

11.12.2015 5 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Knížka mě zaujala v knihovně, samozřejmě podle obálky. :D Četla se rychle a za dvě odpoledne jsem ji měla přečtenou. Nevím, jak pro koho, ale mě to přišlo jako takové oddechové čteníčko, které mě baví, zajímá, je tam nějaké to love story a trocha dobrodružství. Druhý díl si ráda přečtu a jsem na něj dost zvědavá, ale nemohu si pomoct, že mi to přišlo spíž jako dívčí román a to jen pro holky do 15 let. Kdybych si měla vybrat mezi touto sérií a Nástroji smrti, rozhodně vyhraje spisovatelka Cassandra Claerová. Ale jinak to bylo super a dávám čtyři hvězdičky. Musím uznat, že nějaké to kouzlo tahle kniha má ... :D :D

11.12.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Tato kniha se mi moc líbila, přiznávám, že možná byla slabší než dvě předchozí, ale stejně moc pěkná.Také už v ní nebylo ani tolik napětí, ale i tak se mi moc líbila a vím, že The Heir si také rozhodně přečtu. Vlastně se teď snažím přelouskat The selection stories, ale nějak mi to nejde. Ale důležité je, že zatím tomu rozumím. :D Rozhodně oceňuji to, že autorka nás držela pořad v nejistotě. Přestože konec je naprosto předvídatelný, spisovatelka nám dala jasně najevo, ať si tím nejsme tak jistí. Já bych u knížky ocenila kdyby byla o trošku delší, přesněji řečeno epilog. Ale nechci tu spoilerovat, takže napíšu radši hodnocení. :) Knížce dávám čtyři hvězdičky, dala bych jich klidně víc, ale chci aby to bylo fér vůči dvěma předchozím dílům. :)

PS: Kdo chce vědět víc tak ať mi napíše do zpráv. ;)

18.11.2015 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Podle mého názoru byl tento díl lehce slabší, ale pořád čtivý a plynulý a líbilo se mi, že předchozí hry měli na psychiku Katniss účinek a, že to není napsané stylem: Ano vyhrála jsem, super, tak budu žít jako do teď. A tak by to skončilo. Proto je asi celá tahle triologie tak oblíbená, protože tohle by nezapomněl asi žádný člověk do konce života. Dávám pět hvězdiček.

25.08.2015 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nápad opravdu úžasný ne-li božský. Spisovatelka čtenáře dokonale uvede do děje a krásně popisuje jak to v celém Panemu funguje. Jak s kraji, celým systémem a vůbec, že popisuje vše co Katniss pociťuje, co si myslí a o čem přemýšlí. Dobrý příklad je ve vlaku, když si je odváží do Kapitolu. Člověku, který se podívá jen na film to pak nedává žádný rozum nebo si říká: "Ale proč ?" Proč se s Peetou v tom vlaku nebaví ? Nebo z jakého důvodu na Peetu změní názor a pak se s ním líbá ? Ten kdo se podívá na film tak to neví, ale v knížce je to skvěle popsané a to se mi líbí. K tomu asi není slov, prostě úžasné !! Pro všechny jen doporučuji k přečtení. :D

25.08.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ze začátku nudnější a pro Katniss psychicky náročnější, ale četlo se to hezky. Je pravda, že tam už to nemá s Hunger games mnoho společného a to mě mrzí. Také se mi moc nelíbí co se stalo Peetovi. Ale jinak knížka pěkná a rozhodně stála za to jako celá triologie. Dávám čtyři hvězdičky. :D

25.08.2015 4 z 5

Ztracená závěť Ztracená závěť Rainer M. Schröder

Knížka byla ze začátku trošičku nudnější, ale jinak byla naprosto božská.
POZOR SPOILER
Musím se přiznat, že Sally jsem nedůvěřovala už od začátku a tomu správci také tak. A Charles ? Ten byl sice milý a byl popisovaný jako sladký, ale byl slizký jako chřestýš. Alice měla zůstat věrná Richardovi. :D

24.08.2015 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Knížka se četla moc pěkně, trošku to kopíruje hraničářova učně, ale jinak to bylo dobrý. :D Mohu vřele jen doporučit !! :D Dávám všech pět hvězdiček.

24.08.2015 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

U knížky mě zaujal obal a to mě ji donutilo koupit. Knížka sama o sobě, tak hezká nebyla, tak trochu mi přišla bez děje. Protože to bylo hrozně dlouho takové suché a zvláštní .... Trochu souhlasím s předchozím komentářem, že děl byl nudný a stereotypní. Ale na druhou stranu jsem tu knížku hltala, protože způsob, kterým spisovatelka psala mě nutil číst dál a dál. Druhý díl si určitě přečtu a jsem zvědavá jak to půjde dál ... Je možné, že se mi to začne líbit o moc víc, ale kdo ví ?? :)
A TEĎ POZOR SPOILER:¨
To jak zemřela Rhoda bylo podle mě přetažené za vlasy. Když už chtěla Rhodu zabít měla to vymyslet jinak ...

24.08.2015 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Četla jsem ji jedním dechem a o Halta jsem se opravdu bála. Knížka se četla lehce, skoro sama a všem mohu jen doporučit! :D

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Tenhle díl jsem celý přečetla, ale už to nebylo ono. Všechny předchozí díly byly bezpodmíněčně lepší. Ale poutavá byla a četla se taky dobře. To že byla nudnější neznamená, že byla špatná.

17.05.2015 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Tento díl mám nejraději ze všech, líbí se mi jiskření meti Willem a Alyss a celková kniha je psaná moc hezky, poutavě a zajímavě. Všem DOPORUČUJI!!!!! :D

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

knížka je moc pěkná, trochu mě nudila kapitola, kde Halt Wilovi vysvětluje, jaká je procentoální možnost, že opravdový čaroděj existuje atd. Jinak knížka moc pěkná a všem vřele doporučuji!