Annyel Annyel komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Připadala jsem si jako Bastien, který čte Nekonečný příběh. Kniha má přesah. Až k vám samotným.

04.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silná kniha, dojemná, těžká. Mornštajnová umí.

04.05.2019 5 z 5

Ciao bella Ciao bella Serena Giuliano

Úderné svižné kapitoly Anny, která je na terapiích u své psycholožky prolinajici dej jejiho života v současnosti i detstvi. Moc mě to bavilo. Kniha přibližuje Itálii, je laskavá, upřímná, někdy bolestivá a někdy naopak vykouzlí úsměv.

07.08.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásná kniha. Výborný nápad. Bod dolů za předvídatelnost. Čekala jsem asi trochu neotřelosti ohledně konce. Doporučuji ale všem.

04.05.2019 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Tohle byla bomba. Mega mě Spřízněné duše bavily. Dynamika, akce, rychlé střídaní postav, děj se několikrát změní. Malinko zavádějící je označení žánru jako čistě thriller. Řekla bych, že žánrově se kniha pohybuje mezi psychologickým dramatem, thrillerem a také sci-fi. Doporučuji.

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Vybroušený styl psaní, lidskost a spoustu zajímavých postřehů a informací ze světa výtvarného umění. Ano, příběh není dynamický, je spíše pocitový. Ale za mě velmi originální neotřelá kniha.

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Milé prekvapení. Psané lehkou rukou, mnozstvi skvelych odkazu, ostrovtip a zaroven premyslive. Nejvetsi deviza je fantazie autorky. Slusny potencial.

04.01.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Ovlivnila mě. Nadčasová, hluboká, kouzelná kniha o Pastýři ovcí a hledání snu.

12.08.2019 5 z 5

Sbohem, přízraky Sbohem, přízraky Nadia Terranova

Bolestivé, nádherným jazykem psané. Zasáhlo mě to hodně. Událost na konci mě překvapila.

05.08.2020 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Velmi zvláštní kniha. Prokousat se jí nebyla legrace. Závěr jsem vytušila. Několik neotřelých myšlenek, nepodbízivé, jiné.

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se četla velmi dobře. Zajímavá zápletka, rozplétající se charaktery postav, závěr výborný.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Čtivé, veselé i smutné, ničím výrazně nepřekvapí, je to spíše oddychovka. Četla se ale krásně, nic jsem od knihy až tak nečekala a ve finále jsem byla příjemně překvapená.

28.04.2019 5 z 5

Mé první setkání s autorem. Murakamiho styl psaní je velmi čtivý. Ne vše bylo zodpovězeno, mně osobně to nevadí, protože cílem knihy je očividně něco jiného :) Zmíňky o klasické hudbě jsou dokonalé. Ke knize se plánuji v budoucnu vrátit.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Neskutečně čtivá záležitost. Zapamatovatelné postavy, více rovin děje, specifické, hravé.

08.09.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Konec výborný. Postavy mi ale přišly malinko černobílé, děj utahanější.

28.04.2019 4 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Kýčovité, předvídatelné, prvoplánové. Líbily se mi krásné ilustrace. Zbytek velmi slabý.

28.04.2019 2 z 5

Rodová znamení Rodová znamení Nancy Huston

Tak tohle je dechberoucí dílo. Taková vyváženost mezi dejem a atmosferou, myslenkou v hlave a pocitem uvnitř... nekde jsem se zasmala, nekde zaplakala. Z tohohle dycha zivot na kazde strane.

23.12.2020 5 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Kniha řeší více problematických témat současnosti. Postavy nejsou ploché, i když bych nepohrdla větší sondou do myšlenek všech hlavních hrdinů. Škoda sluníčkového závěru a příliš předvídatelného viníka. Na cílovku ovšem výborný počin a vůbec velmi dobrá prvotina.

08.09.2019 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Řemeslně dobře zvládnutý thriller, bohužel mi chyběl nějaký přesah. Měla jsem kvůli velmi kladným komentářům zřejmě velká očekávání. Neurazilo, nenadchlo.

08.09.2019 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knize nelze upřít čtivost, moc mě bavila. Čekala jsem dle anotace napětí mezi hrdinkami. Jádro příběhu sice není nestandartní ani originální, ale přesto je celek poměrně působivý a funguje. 4,5 / 5.

12.08.2019 4 z 5