Ciao bella

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anna má strach – z lidí, z hluku, z jízdy po dálnici, z brambor, které mají klíčky… Je těhotná, čeká své druhé dítě. Aby své druhé těhotenství byla schopná zvládnout, rozhodne se jít k psychologovi. Během sezení Anna vypráví v útržcích o svém životě, a to s velkou dávkou sarkasmu a černého humoru. Vrací se do svého dětství stráveného v Itálii, ze kterého byla vytržená rozvodem rodičů a přesunem do Francie. Před našima očima se odehrává celý její život. Jak dětství ovlivňuje naši dospělost? Můžeme odpustit neodpustitelné? Jak překonat strachy, které nás paralyzují, a jak vykročit směrem k lepší budoucnosti? Pozor, četba Ciao Bella může mít doživotní následky: mohli byste začít mluvit rukama, poslouchat srdcem, smát se úplně všemu (a nejvíc sami sobě) a stát se závislými na pasta al dente....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434158/big_ciao-bella-ru8-434158.jpg 3.660
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Ciao bella

petra7210
02. května

Po knize jsem náhodou sáhla v knihovně. Začetla jsem se do ní hned a neměla jsem problém se k ní vrátit. Podle popisu na zadní straně jsem sice čekala něco úplně jiného, ale nejsem nijak zklamaná. Časté přehánění Anny mi připadalo vtipné :)

Streva
05.12.2022

(+ SPOILER) Asi chápu, proč autorka tuto knihu napsala, ale nechápu, proč bych ji měla číst.

"Zápletka" je postavená na rozhovoru při terapeutických sezení. Terapeutka se jednou zeptá, pak autorčin výlev. Nic se tam neděje. Její humor, založený na přehánění mě neoslovil, někoho možná jo. Celé je to totální jájínkovství, zahleděnost do sebe. Přitom to asi nic nedá ani člověku v podobné situaci psychických problémů, protože si může říct - nojo, když ona ale má toho dokonalého manžela nebo nojo, když ona uměla psát a začala s tím v době, kdy byla mezi prvními. Dočetla jsem na sílu.

Pozitivum: asi první čtenářská zkušenost, že nesympatické hlavní hrdince všechno bez peripetií daří, zvláštní pocit.

Obálka je zavádějící, žádná prázdninová (námořnické proužky) atmosféra se nekoná. Název s knihou nijak nesouvisí, pro mě jen známka nesmyslnosti tohoto "románu".


libuse6749
29.08.2022

(+ SPOILER) Tenhle román byl pro mě velké letní překvapení, které jsem vybrala v knihovně vlastně úplně namátkou jen podle názvu.

Annu trápí v jejím životě spoustu fóbií, od traumatu z prvního porodu, strach z čísla 4, brambor s klíčky, jízdy po dálnici,...až po rozvařené těstoviny a velké davy lidí. Aby ustála druhé těhotenství, rozhodně se situaci řešit a chodí na sezení k psycholožce.
Zatím to nezní moc lákavě, co?! Ale přestože většinu příběhu sedíte s Annou na její terapii, těšíte se na její humor, nadhled i originální vyjádření, které pobaví, i když se týkají závažných situací.

IreneP
19.04.2022

Docela příjemně jsem se pobavila a nic jiného jsem neočekávala. Některé úzkosti mi byly tak blízké, hlavně ty kolem dětí, že jsem se smála ještě víc. Je znát, že je autorka hlavně blogerka, kapitoly jsou krátké a mají spád.

Fleur213
27.11.2021odpad!

Bohužel jsem ji nedočetla. Nuda, nuda, nuda. Zaujala mě lokace - Itálie i Francie, ale hrdinka je tak těžko uchopitelná, skoro jako One man/woman show, akorát, že se nesmějete. Oddechovka by vyžadovala lehčí témata než veškeré ty její úzkosti a deprese. Styl psaní mi zkrátka nesedl, ani nic napínavého se neudálo.

Acnaj
19.10.2021

Tak tady opravdu nevím co napsat... Kniha je zvláštní, ale zajímavá... Nejdřív jsem myslela že ji zahodím, ale nakonec jsem ji dočetla za odpoledne...

werick
08.10.2021

Popravdě mne tahle knížka nijak nezaujala, ale dočetla jsem ji. Přišlo mi to nudné a zdlouhavé.

Maku.17
30.07.2021

Žádná sláva, ale zabít čas v tramvaji nebo čekárně u doktora se tím dá.

1