Anna27 Anna27 komentáře u knih

Tři otázky: Jak objevit a ovládnout naši vnitřní sílu Tři otázky: Jak objevit a ovládnout naši vnitřní sílu Don Miguel Ruiz (p)

Doporučuji přečíst na 100% všem, kdo se o svou mysl a psychiku zajímají.

10.01.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtivé, vtipné, ze života, podání nářečí super. Autorka mě svým stylem psaní mile překvapila a její další knihy si s chutí přečtu.

10.01.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha se mi líbila, ale pokud to mám srovnat, tak u mě ani za mák nevyvolala takové napětí a adrenalin jako ŠELMA. Některé pasáže byly zdlouhavé a přitom konečně rozuzlení mi zase přišlo zrychlené až překombinované. Přečetla jsem za jeden večer, ale kniha po které ještě někdy sáhnu to není. ????

25.11.2018 2 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Zajímavý příběh, ale nic, co bych otevřela znovu. :-)

05.11.2018 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Kniha mě bavila, přečtena za večer, udržovala mě v napětí a konec jsem nečekala takový, jaký byl. :)

05.11.2018 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Tato kniha mě naprosto pohltila! Od začátku do konce jsem měla "motýlky v břiše". Příběhu nic nechybí. Napětí, vzrušení....Jedno velké ááách. ❤???? Kdo má rád mírně erotické a vztahové zápletky, doporučuji!????

12.10.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jsou knihy, které když dočtete, tak zjistíte, že za chvíli nevíte ani jména hlavních postav. S touhle knihou se vam to nestane. Theovi vědecké postupy, zajímavé postavy, napětí při řešení případů dělá z knihy opravdu výjimečný thriller. Poslední stránky jsem dočítala se zatajeným dechem. Za mě rozhodne doporučuji.

04.10.2018 5 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Jan Jelínek

Kniha se mi líbila, spisovatel popisuje své dětství, lumpárny, dospívání. Epilog mě teda velmi zasáhl, je hrozné, co se tehdy dělo a jak musel být člověk statečný.

01.10.2018 5 z 5

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

Tohle je snad první kniha o holocaustu ve které není zmíněno, jak si lidé i v tak těžké době pomáhali, ač sami měli málo. Autor píše, jak podvedl muže, co mu za půlku polévky nechal svůj lístek na chleba, že se později rozdělí opět napůl. Dal mu falešné jméno a dotyčný už jej nenašel a byl kvůli němu celou noc o ještě větším hladu. Nebo nechtěl ležet na špinavé zemi, tak byl údajně rychlý v tom, že kradl 1-3 mrtvoly a lehal si na ně než mu je ráno odnesli na apel. Dost často zmiňuje, že všichni mysleli jen na sebe, ale mám načteno spoustu knih na tohle téma a lidé, kteří na tom byli hůře než Hanuš, stejně pomocnou ruku jiným podali. Přesto nesoudím,protože my, co jsme to neprožili si neumíme plně představit, co za hrůzu to bylo. Knihu doporučuji.

30.09.2018 4 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Tahle kniha mi vyrazila dech. Nejednou mě svým příběhem dohnala k slzám. Je to o lásce, rodinných vztazích, zklamání, nemoci (autismu). Dočetla jsem knihu se silně potvrzeným pocitem, že člověk si má opravdu vážit každého dne a žít život naplno. Zpočátku si říkám, zamilovaný mladý pár, sem tam nějaká zápletka, typický román? Ne, tato kniha je mnohem víc než to. Za mě doporučuji.

28.09.2018 5 z 5

Tohle je má píseň Tohle je má píseň Richard Yaxley

Až do poslední chvíle jsem si myslela, že je kniha podle skutečného příběhu. Už to značí, že je kniha napsána výborně.. Děj je rozdělen do tří vyprávění - Rafael, Annie a Joe (tatínek, dcera, vnuk). Každý v kapitole shrne svůj život a události. Přes Terezín, Osvětim, Kanadu až příběh končí v Austrálii . Určitě stojí za to ji mít v knihovně. :-)

27.09.2018 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Korejský chlapec se zamiluje do Afroameričanky, jenž je nucena řešit otázku ohledně deportace z USA zpět na Jamajku. Řeší se jak rodinné vztahy, tak kultura obou národností. Zamilovaný příběh o mladinké lásce. Člověk, ač už není teenager se do knihy ponoří a přeje si pro dvojici šťastný konec. Co jsem tak zjistila na instagramu spisovatelky, měl by se podle knihy točit i film. :-) Pokud jste snílek nebo jen chcete odlehčit od vážnějších knih, tak vřele doporučuji. :-)

27.09.2018 5 z 5

Veganův průvodce Veganův průvodce Karolína Rathousová

Výborná příručka pro ty, co se zamýšlí nejen nad změnou stravy, ale i nad ekologií a přírodou. Autorka je skvělá blogerka a je pro mě největší inspirace. Kdybysme všichni žili už jen částečně jako ona, tak by se nám všem včetně zvířat žilo podstatně lépe. Výborné odkazy na literaturu a dokumenty. Za mě doporučuji všema deseti. ????

25.09.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Radčina nejlepší kniha. Bavila mě a doporučuji. Obzvlášť lidem z Moravy, ti se musí s příběhy a řečí ve Veselí nejednou ztotožnit. ❤

24.09.2018 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Přečteno jedním dechem. Opravdu výborná knížka a řadím ji na první místo, pak Bábovky a pak teprve Dobře mi tak.

02.09.2018 3 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Nebýt této knihy, tak má člověk opravdu o některých událostech zkreslenou představu z médií a "věrohodných" zdrojů. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, autor totiž podal veškeré informace a fakta výborným stylem, zaujal mě hned od začátku a určitě tato kniha, ačkoliv není nijak velká, obsahuje veškeré důležité detaily, které se při transportech uprchlíků staly. Je mi ctí ji mít ve své knihovně. :-)

31.08.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Styl, jakým je kniha psána i samotný příběh mě příliš nezaujal, ale věřím, že někdo, kdo má knihy z této éry rád ji přečte s radostí. :-)

28.08.2018 3 z 5

Deník partyzána Deník partyzána Karel Zámečníček

Výborně zpracované paměti jednoho ze členů partyzánského oddílu Olga. Jeho nejlepším přítelem, jež padl v rukou samotných velitelů oddílu byl předek mého kamaráda. O to víc mě kniha vtáhla do děje. Popsán je jeho útěk z rukou Němců, tak následné skrývání před nimi. Díky výtahu z jeho deníku je popsána i situace v samotném oddíle, smýšlení velitelů, akce, tehdejší rodinné vztahy, přátelství i dění na vesnici. Doporučuji přečíst, pokud se o tohle téma zajímáte. Kniha se čte jedním dechem. :)

27.08.2018 5 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Kniha byla laciná, říkám si, uvidíme, co to bude za čtení?! V tomhle případě se mi potvrdilo, že cena nerozhoduje o kvalitě knihy. Opravdu výborné čtení. Děj mě vtáhl, bylo to napínavé i dojemné. Za mě doporučuji!

27.08.2018 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tato kniha me absolutne pohltila. Nadherne zpracovany pribeh... s citem. Nejlepší kniha na tohle téma,co jsem zatim cetla a ze uz toho mam precteno dost. Sila lasky a pratelstvi prekonala i takove peklo v koncentracnim tabore. Doporucuji každému, kdo se o pribehy přeživších 2. sv. valky zajima.

26.08.2018 4 z 5