Anna27 Anna27 komentáře u knih

Rodokmen nacistických "Celebrit" Rodokmen nacistických "Celebrit" Václav Miko

Knihy tohoto autora se mi líbí. Člověk četl na téma
2. sv. v. spoustu knih a přesto se doví opět něco nového. Doporučuji.

05.03.2019 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Kniha je čtivá, zajímavá, ale taky poslední, co jsem si od Radky přečetla. Nemůžu se totiž v žádné z jejích knih ztotožnit s hlavní postavou, protože ta se vždy projevuje úplně mimo normální uvažování. Ve všem, co jsem od ní četla se postavy chovají jako pacienti z blázince, ačkoliv samotná myšlenka příběhu špatná není. Prostě po dočtení jsem plná negativních pocitů. Ale je to jen můj názor, někomu se tento styl psaní líbit určitě může.

05.03.2019 2 z 5

Tábor smrti Osvětim Tábor smrti Osvětim Ian Baxter

Pár fotografií se opakuje. U jedne fotky je treba napsáno: důstojník neznámý a na druhé ten samý důstojník pojmenovaný je. Jinak je ale kniha zajímavá a určitě za přečtení stojí.

03.03.2019 4 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Čtenář se musí zorientovat, protože se v ději skáče v čase,ale jinak se mi zpracování moc líbí a už se těším na další díl.

03.03.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Výborně zpracované. Forma rozhovoru se mi četla dobře. Stručné,ale zároveň obsáhlé. Nechybí fotky. Určitě doporučuji.

02.03.2019 5 z 5

Zmizení Josefa Mengeleho Zmizení Josefa Mengeleho Olivier Guez

Velmi dobře zpracované. Přečetla jsem za jediné odpoledne. Jednu hvězdu musím odebrat za to, že mi v knize chybí nějaké fotky, alespoň na konci mohly být portréty zmíněných osob, aby člověk měl lepší představu a nemusel hedat na netu. Za mě jinak kniha určitě stojí za přečtení. Hlavně mě udivuje, kolik lidí bylo ochotno mu pomoct i přes to, že si toho ten sviňák absolutně nevážil. Doufám, že jeho poválečný život se aspoň většinově podobal tomu, jak je popsáno v knize.

01.03.2019 4 z 5

Dokud jsou slzy Dokud jsou slzy Hannelore Grünberg-Klein

Bylo pro mě lehce složité vyznat se v textu. Spousta jmen, názvů a německých slov v jednom odstavci. I tak stojí za přečtení.

28.02.2019 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Zpracováni příběhu Dity Krausové se mi velice líbilo. Čtivé, zase pohled na Osvětim z jiného prostředí. Doporučuji.

21.02.2019 5 z 5

Hamlet, králevic dánský Hamlet, králevic dánský William Shakespeare

Z Shakespearových děl mi tahle přišla nejhorší. Děj do půlky ještě dobré, ale potom překombinovaná matlanina.

17.02.2019 2 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Nemyslím si, že bysme tuto knihu měli hodnotit kriticky jako dílo poezie a vrcholné literatury. Kniha má pobavit a podpořit lidi v tom, že nejsou samy se zkušeností s trapnými rozchodovými výmluvami. Já od této knihy nečekám, že mě vystřelí z kalhotek, ale že si ji s úsměvem na tváři přečtu a u něčeho se pozastavím, u něčeho zasměju. Není to celovečerák, ale to od ní ani člověk nemůže čekat. Místo v mé knihovně mají oba díly a pokud vyjde další, zas koupím. V této mě potěšily i fotky, zajímavé zpracování.

14.02.2019 4 z 5

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

Výborně zpracované příběhy. Další komiks do sbírky s tématem 2. sv. v. Krásná kniha s citem vyjádřit osudy tehdejší doby.

14.02.2019 5 z 5

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice Lenka Požárová

Čekala jsem od příběhu trochu více. Čtivé,i když často se opakující životní situace už mi přišly předvídatelné.

10.02.2019 2 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Za poslední dobu jeden z nejlépe zpracovaných příběhů o Osvětimi.

10.02.2019 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Čapek mě opět nezklamal. Výborný příběh.

02.02.2019 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Pro všechny fandy nadpřirozena, filmu Fantastická zvířata a snílky.

19.01.2019 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Vtipné, čtivé. Pan Třeštík mě velice baví, určitě nekončím se čtením jeho dalších knih. :)

19.01.2019 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Romantická oddechovka.

14.01.2019 4 z 5

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Náhled do života Marty, které je 70 let a poprvé zakusí, co je to láska. Pohodové čtení.

11.01.2019 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Vtipné, čtivé. Moc mě kniha pobavila.

11.01.2019 5 z 5

Kniha na zamyšlení. ????