Anna27 Anna27 komentáře u knih

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Ilustrace se mi strašně líbí, i námět knihy. Mám přečtené dva díly a přečtu i další. Tenhle komiks je jak pro deti, tak pro dospělé.

15.08.2019 5 z 5

Do žížal se nekouše Do žížal se nekouše Alena Hrachovcová

Povídky nejsou špatné. Jsou ze života,milé. Jediné, co mě vadilo byl totálně neschopný manžel. Autorka skoro v každé povídce zmiňuje jeho přístup k ní i k práci doma - buranský. Pokud je to podle pravdy, tak je mi líto, že je celý život na vše sama.

15.08.2019 1 z 5

Velké kraví dostihy (01/II) Velké kraví dostihy (01/II) Jeff Smith

Komiks krásný, budu číst i další díly. :-)

14.08.2019 5 z 5

Už měkoně vyvádějí Už měkoně vyvádějí Dagmar Urbánková

Našla jsem se asi jen ve dvou ilustracích - že na záchodě za dvířky někdo je a že mi v břichu po pecce vyroste meloun. :-D Jinak v ničem, ale jako nápad na knihu dobrý, jen vymyslet opravdu reálné věci, čemu jsme jako děti věřili, myslím, že by se daly vybrat lepší.

14.08.2019 2 z 5

Psí atlas Psí atlas Anna Vosolsobě

Vtipné, milé. Ilustrace se mi líbily. :)

14.08.2019 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Povídky mě bavily. U některých mi bylo líto, že jsou tak krátké. Rozhodně si přečtu další autorčiny knihy.

13.08.2019 5 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Jedna z mých nejoblíbenějších českých autorek. Knihy jsou strašně čtivé, vtipné, napínavé, sarkastické. Prostě nic jim nechybí. Těším se na další knihy.

12.08.2019 5 z 5

Hitler: Psychiatrické posudky - Vůdcovo šílenství Hitler: Psychiatrické posudky - Vůdcovo šílenství Nigel Cawthorne

Mně se kniha líbila. Občas tam jsou věty, které se opakují, ale to u tohohle tématu není nikdy na škodu. Má 124 stran z toho půlku tvoří obrázky, takže nic, co by ani nečtenář nezvládl. Je to hezky zpracované, bývají tam i úryvky z Mein Kampf, o to je to zajímavější. Zase to nastínilo Hitlera z jiného úhlu,rozhodně stojí za přečtení.

11.08.2019 5 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Silný příběh Itala, který stráví rok v Osvětimském pekle a ještě dokáže pomáhat jiným. Hrdina. Rozhodně stojí za přečtení.

10.08.2019 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Některé příběhy by si zasloužily delší zpracování, ale jinak je kniha super, ilustrace taky. Akorát mi vadily úplně malá písmenka, která byla použita u dvou příběhů. Na blízku vidím dobře, ale tohle bylo tak titěrné, že mi přeskakovaly i řádky. Kniha je důkazem, že nácci i komanči jsou jedna verbeš.

10.08.2019 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Kniha mě bavila. Bylo to vtipné, sarkastické, místy napínavé. Za mě super. Další díl si s chutí opět přečtu.

04.08.2019 5 z 5

Mně se kniha líbila. Spoustu jmen a zajímavostí sice najdete na internetu, ale třeba informace o bývalém rumunském prezidentovi by mě asi nenapadly ani hledat. Četlo se to svižně, určitě bych v knize nehledala hlubší počin, spíš takové perličky.

03.08.2019 4 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Čekala jsem od toho víc. Rozuzlení, popis postav apod. Autor vyčerpal spoustu slov na popis krajiny, ale s detektivkou to nemá nic společného, protože to napětí tam prostě nebylo. Konec byl zklamání.

01.08.2019 2 z 5

Střepy života Střepy života Brian Wallace

Velmi silný příběh. Vůbec si neumím představit, jak s takovým traumatem pán dokázal žít a ještě navíc pomáhat druhým. Každý do přežil koncentrační tábory a zkurvené nácky mám můj nejhlubší respekt. Knížka rozhodně stojí za přečtení. Hltala jsem každé slovo jedním dechem. Prolíná se tam minulost za 2 sv. a minulost po příjezdu do Ameriky az skoro do současnosti, výborně napsáno.

27.07.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Výborně napsané. Od srdce jsem se nahlas smála. Autorčin humor se mi líbí. Super kniha.

21.07.2019 5 z 5

Dvě staré babky Dvě staré babky Toon Tellegen

Místy vtipné, přišlo mi to ale opravdu absurdní, že tohle někdo dokáže napsat. Hloubku v tom opravdu nenajdete.

20.07.2019 1 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Stručné, jednoduché věty. Žádné přikrášlování, kniha se čte svižně. Reálně popsáno, jak to tehdy "fungovalo". Příběh se odehrával v Českých Budějovicích, takže přínosné dozvědět se o tomhle městu více z dob 2. sv. v.

19.07.2019 5 z 5

Útek z pekla Útek z pekla Juraj Šebo

Perfektní knížka. Jsem ráda, že byl příběh pana Rosina zpracován. Zasloužil si to, byl to opravdový hrdina. Je to svědectví o tom,že spousta lidí se mohla za války zachovat jinak a pomáhat, záleželo jen na charakteru a volbě člověka. Knihu doporučuji.

19.07.2019 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenova Kytice se snad nikdy neomrzí. Zpracování se mi velice líbilo. Z grafické stránky mě nezaujalo jen "Záhořovo lože", jinak určitě doporučuji.

17.07.2019 4 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Tyhle básně měly mnohem větší hloubku, než v Mléko a med. Někomu můžou přijít smutné, ale jsou taaaak upřímné. Opravdu, některé si čtu vícekrát za sebou a říkám si wau. U poezie je strašně těžké se zalíbit a nechci srovnávat, ale Rupi je zatím jediná, jejíž básně se mě nějak dotkly a to čtu jak novodobou poezii, tak tu starší. Je v tom příběh. Byla jsem skeptická, ale teď vím, ze příští knihu si opět přečtu.

15.07.2019 5 z 5