Dvě staré babky

Dvě staré babky https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71413/dve-stare-babky-71413.jpg 4 22 5

Pro soubor třiačtyřiceti filozoficky laděných minipovídek nizozemského praktického lékaře, básníka a spisovatele jsou příznačné půvabná poetika, přemýšlivost, ironie, humor, absurdní logika a hra s konkrétními i přenesenými významy. Autor v leckdy groteskních, tragikomických příbězích ukazuje na vztahu dvou babek lásku na pozadí chátrání, stáří a smrti, lásku zbavenou romantických představ a klišé, lásku s jejími jistotami i nejistotami.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Twee oude vrouwtjes , 1994

Anna27
20.07.2019 1 z 5

Místy vtipné, přišlo mi to ale opravdu absurdní, že tohle někdo dokáže napsat. Hloubku v tom opravdu nenajdete.

000nugatovej
19.05.2019 5 z 5

Dvě staré babky v 43 příbězích o lidských vztazích. Někdy absurdních, nepochopitelných … Ale takoví my jsme, nejen ty dvě staré babky. Zábavné čtení - je třeba vychutnávat.

Alex_Jura
27.10.2018 4 z 5

Zvláštní knížka. Zneklidňující. Místy mě oslovila hodně, místy jsem tak trochu nevěděla, co si o ní vlastně myslet...

ondras666
27.09.2017 1 z 5

Když jsem tu knížku vzal v knihovně do ruky a prolistovat, říkám si, to vypadá na dobrou knížku krátkých příběhů. Ale během čtení jsem si říkal proboha, tohle snad někdo může myslet vážně?
Přišlo mi to jako sbírka slohových prací žáků základní školy na téma Dvě staré báby. Opravdu filosofickou hloubku to nemá, ono to vlastně nemá žádnou hloubku. Pro mě absolutní ztráta času.
Jedná hvězdička pouze za ty kresby.

zeleny.puntik
06.01.2013 5 z 5

Místy tragikomické a absurdní, ale přesto tak půvabné, že se snad začnu učit nizozemštinu..

Ukázky dostupné na http://www.iliteratura.cz/Clanek/21675/tellegen-toon-dve-stare-babky

Toon Tellegen
nizozemská, 1941
2007  79%Dvě staré babky
1998  80%Veverčák a mravenec

Kniha Dvě staré babky je v