Anna27 Anna27 komentáře u knih

TGM TGM Zdeněk Ležák

Zpracování příběhu se mi velice líbilo. Komiksy s politickými příběhy mi vyhovují, pamatuji si z nich totiž více než jen z psaného textu. Člověk se zase dozvěděl něco nového z osobního života pana Masaryka. Pro mě člověk, který ve mně vyvolává hrdost. Kniha stojí za to.

14.07.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Ačkoli je tématem ubližování dětem, tak musím říct, že Šelma byla napínavější. Tady mi přišlo, že se Mayne zaměřil více na popis Theových postupů, ale nevadí mi to, zas to bylo jinak zajímavé. Například knihy Cartera o Robertu Hunterovi jsou vyprávěné ve 3. osobě, Mayneovi knihy jsou psané v osobě 1., což jsem zjistila mi více vyhovuje. Lépe se dokáži do hlavní postavy vžít. Jo a taky je za mě super, že byl hodně zmiňován Theův předchozí případ (Joe Vick z Šelmy), že se na to pěkně navazovalo a nebylo to opomíjeno. Každopádně opět krásná obálka, kniha přečtena téměř hned. Těším se na další díl.

14.07.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Příběh super, do posledních stránek jsem netušila, kdo může být vrah, ale pár výtek poprvé mám.
Za 1) Překlad - to, že kapitánka Blakeová mluví jak dlaždič, zatímco Garcia své ženě říká "holčičko"? Opravdu?
Za 2) Kapitánka mi tam přijde zcela zbytečná, pokaždé jen přijde a buzeruje. Navíc jí furt musí objasňovat věci, které jsou celkem i logické. Mohl by ji Carter udělat trošku chytřejší - třeba se dočkám v dalším díle.
Za 3) Já vím, dopadení vraha je důležité, ale už mě to opakování, že "volal guvernér", "volal starosta" a chtějí okamžitě výsledky vyšetřování a pomalu pár hodin od nalezení oběti nejlépe dopadeného geniálního sériového vraha mě už taky irituje.

Každopádně opět jsem se od knihy nemohla odtrhnout a vidím to zatím na nejlepší díl. A v minulém díle jsem si přála, aby měl Hunter konečně nějaký osobní život (nečekám lovestory, klidně jen nějakou zmínku, že si chudák taky vrznul), že by to místo některých omílaných keců mohlo zpestřit děj.. Zase nic, tak třeba v tom dalším.

13.07.2019 5 z 5

Napíšu verše kytkám na listy Napíšu verše kytkám na listy William Blake

Tahle kniha byla zklamáním. Od půlky jsem dočetla s donucením. Básně, ani myšlenky autora se mi nikterak nelíbily.

10.07.2019 2 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Kniha je dobře napsána. Líbí se mi, že je to psané z pohledu člověka, který pracoval pro SS, jsou tam shrnuty soudní líčení, zmiňovány osoby, které již v jiné knize figurují (např. Wilhelm Brasse/Fotograf z Osvětimi). Je to zase jinak pojaté, než jsem zvyklá. Kniha je čtivá a našla jsem v ní opět nějaké nové informace. Pokud se o 2. sv. v. zajímáte, doporučuji si přečíst. :-)

09.07.2019 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kniha se mi líbila, akorát bych ocenila vysvětlení "mechanika" a taky už by Hunterovi mohl Carter dopřát nějaké povyražení. Jako dobré, je to detektivka jde tam o případy a vyšetřování,ale žádnému policajtovi,co dělá na nejhorších případech nebude k upuštění páry stačit sklenička whiskey a nebo dva dily zpet sex s vražedkyní. Chtělo by to i něco z toho osobního života přidat. Jinak kniha je hodně čtivá, má spád, je napínavá. Co ji otevřu, nedokážu se odtrhnout dokud ji nedočtu. Ještě mám na stolku další díl, tak jsem zvědavá. Každopádně za mě doporučuji.

09.07.2019 4 z 5

Kde se vzalo tolik něhy Kde se vzalo tolik něhy Marina Ivanovna Cvetajeva

Kniha je zajímavá, určitě se u některých básní pozastavíte. :-)

04.07.2019 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Zase super díl. Akorát nečtite víc dílů hned po sobě (já četla 3 během 4 dní) , je to dost na psychiku. V tomhle díle vraždil muž ženy, což u mě jako ženy dost často vyvolalo husí kůži. Ale jinak zase strhující příběh, do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah, super zápletky. Za mě rozhodně doporučuji.

29.06.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Zase skvěle napínavý příběh, který má více zápletek. Napětí po celou dobu, občas jsem se teda i bála. Kdyby to bylo zfilmované, tak se určitě dívám přes prsty. Na nočním stolku mám další 3 díly a už se na ně těším. Tahle kniha mi zabrala jen pár hodin, tak je čtivá.

27.06.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Luxusní kniha. Příběh strhující, zápletka, adrenalin. Husinu jsem měla celou dobu. Do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah. Má to tam i odbočku (druhou zápletku+řešení). Jdu si dokoupit hned další díly.

25.06.2019 5 z 5

Do pr.…, berte život takový, jaký je Do pr.…, berte život takový, jaký je John C. Parkin

Upřímně mi kniha nic nedala. Přečetla jsem ji celou, četla se dobře, ale čekala jsem od ní něco víc a když už ne moudro, tak aspoň ironii a nadsázku. Podruhé ji už neotevřu. Není to klasická psychologická kniha se špetkou humoru, jsou to prostě zápisky jednoho člověka, který v jedné kapitole něco napíše a v druhé to vyvrací a tak to dělá až do konce. Další díl už si nekoupím.

23.06.2019 2 z 5

Útěk z Treblinky Útěk z Treblinky Chil Rajchman

Výborně zpracovaný příběh. Přečetla jsem za pár hodin. Určitě má v mé sbírce válečných knih své místo a doporučuji přečíst všem.

18.06.2019 5 z 5

Krásně zpracovaný komiks. Perfektně vyobrazeno, jak to tehdy za komančů bylo, jak režim udával, co lidé mohou a nemohou. Za mě rozhodně stojí za přečtení. Pan Zátopek je legenda.

18.06.2019 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Miluji komiksy a jsem ráda, ze jsou i s válečnou tématikou.

17.06.2019 5 z 5

Manželský sex Manželský sex Jesse Kornbluth

První půlka knihy mě bavila, s tou druhou už to bylo horší. Nijak mě to nebavilo. Už jsem pár knih se sexuálním tématem četla. Knihy, které ve vás vyvolají nějaké emoce tímhle směrem. Bohužel s touhle knihou jsem neměla emoce žádné. Nic, prostě jsem ji jen přečetla.

24.05.2019 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Chytlo mě to od začátku do konce. Ještě se nestalo u Sirotčince, že by mě některý díl zklamal nebo nebavil. Doporučuji.

22.05.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Tahle kniha, i předchozí díl mě absolutně pohltili. Už mám nachystaný i ten třetí. Může se zdát, že je to dětský příběh a určen jen jim, ale je to tak promyšlené a zajimavé, že to nadchne i dospělého.

16.05.2019 5 z 5

Krejčí z Osvětimi Krejčí z Osvětimi Martin Greenfield

Kniha se mi líbila. Autor popisuje jak období války, tak i poválečný život v Americe a jeho začátky/kariéru v módním průmyslu. Je to čtivé, zajímavé a dobře zpracované.

05.04.2019 4 z 5

KKRD Boys - Fest brblanina KKRD Boys - Fest brblanina kolektiv autorů

Povídky v hantecu o sexu, drogách a životu v Brně. Za mě super.

23.03.2019 5 z 5

Král Lear / King Lear Král Lear / King Lear William Shakespeare

Opravdu tragédie. Ale povedená, čtivá.

10.03.2019 4 z 5