Žena v barvě vlčího máku

Milovat a být milována může žena každého věku Příběh starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou, dychtivou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama. Citlivý milostný příběh byl velmi úspěšně zdramatizován. V Českém rozhlase se hlavní role Marthy ujala Blanka Bohdanová, na jevišti pražského Studia Saint Germain klubu Rock Café byla role Marthy hereckým koncertem Hany Maciuchové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280743/zena-v-barve-vlciho-maku-I8q-280743.jpg 3.524

La femme coquelicot (1997)

Vydáno:, Motto

Dixinka
20.07.2017

Líbilo se mi téma i kniha. Bylo to psané s něhou a zahalené do zvláštního tajemství.

Mikik
14.02.2017

Úplně mě nenadchla. Téma moc zajímavé a mělo by se mu více věnovat. Proč by starší lidé nemohli být zamilovaní a pohlíží se kvůli tomu na ně jako na blázny? Každý má přece nárok na lásku a štěstí v každém věku. Jen autorčino podání mi moc nesedělo. Škoda, těšila jsem se na krásnou knihu už podle obálky a anotace.

Sisssi
13.01.2017

Fráze muž vždy s šálou kolem krku je velmi nepřirozeně působící a rušivý překladatelský paskvil (originál zní l´homme aux écharpes multicolores), přitom by stačilo vynechat slovo vždy. Myslím, že Láska v moll od Mileny Holcové, zaměřená na podobné téma, je daleko lepší.

starenapanena
03.01.2017

Ano,obal a obsah knihy (kromě vlčích máků),k sobě nejdou....Ale kniha mile pohladila. Vždyť lásku nemusí prožít jen mladí .Ale i stáří může být krásné.

alnahu
18.11.2016

Také jsem se na knihu těšila,na příběh starší ženy a její lásky k ještě staršímu muži.Tato kniha mě velmi zklamala.Styl psaní mě nesedl. Kniha má velmi pěknou lákavou obálku.

Jana K
28.09.2016

Příběh jako takový má určitě mnoho co nabídnout, v prvé řadě určitě zajímavé, tabuizované téma, o kterém jsem dosud žádnou knihu nečetla.
Styl psaní autorky mi však vůbec nesedl - příliš poetické, poněkud rozvláčné, kýčovité a patetické. K tomu všemu téměř na každé stránce se opakující ono slovní spojení "muž vždy s šálou kolem krku," které mě po celou dobu čtení knihy neskutečně rozčilovalo. (Zajímalo by mě, kolikrát se na pouhých 134 stranách knihy objevilo.)

Boboking
11.04.2016

Příjemné oddechové čtení v pozitivním duchu. S takovým francouzským šarmem, až poetickým přesahem. Sympatická hlavní představitelka, která ve stáří objevuje to, co většina nás objevovala spíše v mládí. Velmi se líbilo a doporučuji.

Lidka
14.03.2016

Jsou knihy, které by měl mít člověk zakázáno číst příliš brzy. Pak se s nimi mine nebo se ho nedotknou. Stejně je to s filmy. Měla by na nich být nálepka: Nevidět nebo nečíst, dokud něco neprožijete.
Jean - Michal Guenassia: Klub nenapravitelných optimistů

Píšu to proto, že u téhle knihy to platí obzvláště, protože pokud je člověk mladý vůbec nepochopí, že láska je tu pro všechny mladé, starší i staré. Každý ji chce, touží po ní a je šťasten, když jí může prožívat a to bez rozdílu věku. Mladí si myslí, že to tak není.
Nicméně není to o žádném divokém sexu, je to o křehkém vztahu plném ostychu a obav z navázání něčeho víc než jsou jen pohlazení a doteky. I hrdinové knihy cítí, že jejich těla už dávno nejsou dokonalá. Ale znamená to, že jen dokonalý a mladý člověk má nárok na vztah?
A tak je to knížka pro ty, co už toho o životě vědí více.
A své o tom ví i sama autorka, vždyť je jí už také přes 70 let, třeba je v tom i její vlastní příběh, kdo ví.

jaaquarius
17.02.2016

Na to, jak moc jsem se na ni těšila, jsem zklamaná. Hezká je jen myšlenka, že zamilovat se lze v každém věku. Jinak je to hodně jednoduché. Myslím, že dramatizace s H. Maciuchovou je tak úspěšná díky herečce.