anko57 anko57 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Moje první sci-fi a tím i nezapomenutelná, ještě teď se mi vybavuje, jak jsem se tenkrát bála, prožívala děj a přitom četla jedním dechem. Když si uvědomíme rok, kdy byla napsaná, její aktuálnost je až neuvěřitelná, nikdy nevíme co na nás číhá "za rohem". Doporučuji.

18.10.2017 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha plná lidskosti. Moc se mi líbila. Vřele doporučuji.

17.09.2020 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Kniha, kterou přečtete rychle a to nejenom díky krátkým kapitolám. Kniha je napínavá od samého počátku, škoda, že není trochu delší. Jinak je hrozné, že se to vše stále děje a co všechno dokáže touha po penězích.

06.11.2017 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Co je pravda, výmysl, lež? Kdo se schovává, kdo hledá? Kde, čí a co je Útočiště? Takhle napsanou knihu jsem snad ještě nečetla a dlouho bude ve mě ještě doznívat. Určitě doporučuji přečíst.

21.09.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Detektivu Fabiánovi Riskovi se rozpadá vztah s manželkou ( proč? to tak nějak vydedukujete v průběhu četby) a tak se s rodinou odstěhují do rodného města a doufají, že se vše urovná. Ale v den jejich příjezdu někdo začne vyvražďovat jeho spolužáky se školy a Fabián je hned zapojen do vyšetřování. Knížka má spád, napětí se stupňuje, hlavně když začne jít o život i Fabiánovi. Když jsem si myslela, že už vím, kdo je pachatelem, v ději nastala změna a zase bylo vše jinak. Napínavé až do konce, i když už je zřejmé, kdo je vrahem, jestě konec není. Kniha mě opravdu uchvátila, určitě tohoto spisovatele přidám do mých oblíbených.

02.12.2017 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Kniha, která se vám po přečtení otiskne v duši a určitě už na ni nikdy nezapomenete.

22.10.2017 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První dojem? Pěkně tlustá knížka.
Ale nádherná, příběh se mi moc líbí, prolíná se současnost s minulostí a ještě se děj odehrává ve Skotsku. Seriál jsem neviděla, takže mohu knihu hodnotit nezatížená zkráceným dějem. Jsem z knihy nadšená a těším se na další díly, myslím, že jich je celkem sedm.

16.10.2017 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nejlepší kniha od této autorky, závěr docela překvapil.

27.05.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Napínavá jako předcházející knihy tohoto autora. Už se těším na další.

31.03.2018 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Sekta je napínavá kniha, v níž tušíte další děj, ale pak vás zvrat překvapí. Oswald perfektně ovládá vymývání mozků, je až děsivé, jak ho všichni bezmezně poslouchají. Ač sami žijí v tvrdou prací, hladověním, nedostatkem spánku, jemu zajišťují naprostý životní nadstandart.
Rozhodně doporučuji.

03.12.2020 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Na knihu jsem se těšila, ale trochu pro mě zklamání. Při čtení jsem měla pauzy, takže pak nastal problém, znovu se zorientovat v tom množství postav. Jinak prolínání času mi nevadí, ba naopak. Erika se ale dost často chová podivně a že jí k tomu utajování důkazů a pátrání na vlastní pěst pomáhá jiný policista, tak to už mi přijde trochu moc.
Ale to mě od knih této autorky neodradí, těším se na další.

17.06.2018 4 z 5

Krev a led Krev a led Robert Masello

Začátek dobrý, napětí a pak předvídatelný děj. Po přečtení Bestiáře jsem se těšila, ale ke konci nuda.

01.01.2018 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Trošku se historických detektivek obávám, ale tenhle spisovatel mě fakt překvapil. Kniha se mi moc líbila, děj byl poučný tak trochu nenápadně, zápletka i konec dobrý. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

26.11.2017 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika co se nikdy neomrzí.
Moje nejoblíbenější je Svatební košile. Děj je psán podle pověsti o Velhartickém hřbitově na Šumavě. Tam to znám, dříve za hřbitovní zdí rostly modříny a dodnes je tato strana hřbitova ponořena ve zvláštním polostínu a vyřazuje negativní emoce. chybí tam poklid věčného spánku.
"Tělo do hrobu přísluší , běda, kdos nedbal o duši."
Takže....kdo ví?

20.10.2017 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, jinou jsem snad víckrát nečetla.

18.10.2017 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Úžasná kniha,úžasný děj, úžasná hlavní hrdinka...doporučuji.

16.10.2017 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Na tuto knihu mám velmi rozporuplný názor. Na začátku mě chytla, ale prostředek už pro mě rozvláčný až do konce. Tenhle styl asi není pro mě, ale zkusím se k ní za čas vrátit.

19.09.2020 2 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavé, čtivé, špatně se odkládá, když musíte přerušit čtení.

01.03.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Strhující kniha, neobvyklé je místo, kde je zasazen děj. Napínavé, až do konce jsem netušila, kdo je vrah. Doporučuji.

01.01.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Chytlavá kniha s neuvěřitelným příběhem. Ale od zapojení druhého syna už trochu překombinovaná, souhlasím s tím, že příběh měl skončit dříve, konec až moc zamotaný, přesto se těším na další pokračování.

06.11.2017 4 z 5