Rozpuštění

Tajemství klášterních zdí Píše se rok 1537. Thomas Cromwell pomáhá králi Jindřichu VIII. zbavit se nepohodlné manželky, stát se hlavou reformované církve a získat majetek mocných římskokatolických klášterů. Doba je bouřlivá a přeje novým zákonům, ziskuchtivým trikům a špehům státní moci. Do tohoto rámce je zasazen příběh vraždy královského vyslance v jednom z klášterů, kterou vyšetřuje další vyslanec, reformistický právník Mathew Shardlake. Ten se bludištěm dalších vražd, nejasných stop a spletitých motivů pomalu propracuje k překvapivému řešení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15546/big_rozpusteni-TUg-15546.jpg 4.5253

Matthew Shardlake 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , BB art

Dissolution, 2003

Kniha Rozpuštění

Pavlína2019

Tak - kniha dočtena, musím přiznat, že ačkoli čtu obsáhlé knihy, tato mi připadala trošku zdlouhavá, ale její děj byl zajímavý, rozuzlení jsem nečekala, námět určitě dobrý. Autor inteligentní a studovaný. Rozhodně jsem se o této době dost dozvěděla. Hlavní hrdina je také sympatický, je možné, že si další knihy s ním ještě přečtu.

Kanylka

Naprosto famózně napsané dílko. Detektivka a zároveň popis doby Jindřicha VIII. Přečteno podruhé v rámci Čtenářské výzvy...Díky

Ahmose
26.09.2021

Z hodnotenia tejto knihy som značne rozpačitý. Na strane jednej, ak sa v knihe zrovna niečo dialo, bolo to veľmi zaujímavé a chcel som vedieť viac. Na strane druhej, kniha obsahovala veľké, ale naozaj obrovské množstvo vaty. Myslím si, že by sa vôbec nič nestalo, keby mal Zánik o sto a možno aj stopäťdesiat strán menej. Viem, že autor má Ph.D. z histórie a je to v knihe aj dosť cítiť. Na môj vkus sa až príliš ponoril do vtedajšej politiky a pokúšal sa nám ukázať ako veľa o danej téme vie. Žiaľ, ako sa hovorí, menej je niekedy viac. Čo ma ešte mrzí, je predvídateľnosť deja. Kto je vrah som uhádol už v prevej tretine knihy. Aby som ale iba nekritizoval, veľmi kladne hodnotím hlavnú postavu Matthewa Shardlaka. Skutočne originálna postava vyšetrovateľa, s akou som sa doteraz nestretol v žiadnej detektívke.

Awča
21.07.2021

Příjemné překvapení.
Historická detektivka, při které mě bavilo jak vyšetřovaní, tak popis doby, do které byl příběh zasazen. Zjistila jsem, že Cromwella znám jen Olivera a o Thomasovi jsem netušila vůbec nic. Zrovna tak jsem věděla, že se Jindřich VIII. stal hlavou církve, ale co to všechno obnášelo, rušení klášterů a dopad na život lidí...
Kniha mě inspirovala k pátrání po dalších informací o této době.
Četla se velmi dobře, případ byl zajímavý a mistr Shardlake se stal mým oblíbencem, těším se na další díl.

jarin58
17.02.2021

Výtečný detektivní román z tudorovské Anglie.Můj tip na vraha opět nevyšel.

marhoul
01.02.2021

Pro mě perfektní historická detektivka z prostředí benediktínského kláštera ( podobnost tématu se Jménem růže se nabízí, ovšem nikterak to románu neubírá) , precizní kombinace zápletky i reálných událostí z časů vlády Jindřicha VIII., výborně mi to sedlo, těším na další volná pokračování z této série.

Louisareading
21.11.2020

Jsem milovnicí historických knih, filmů a seriálů a tuhle lahůdku jsem přečetla po doporučení mou nejlepší kamarádkou. Knihu jsem četla poměrně dlouho, asi dva měsíce, ale to i proto, že jsem si od tohoto historického tématu skákala do současnosti k jiným autorům, abych nelítala vzduchem několik století zpátky. A mohu ji jen doporučit. Pět hvězdiček.

Archšermířka
18.09.2020

Historické detektivky mám velmi ráda, ale občas bývají příliš rozvleklé nebo obsahují příliš historických dat. To ale neplatí o této knize. Velmi čtivé, děj rychle utíkal. Přečteno jedním dechem. Můžu jen doporučit.