Trofej

Invaze krále Jindřicha VIII. do Francie se bezdařila. Anglie je ve válce... Detektivní román z doby Jindřicha VIII. Píše se rok 1545 a Anglie je ve válce. Invaze krále Jindřicha VIII. do Francie se nezdařila a obrovská francouzská flotila se chystá na protiútok. V Portsmouthu na ni čekají anglické válečné lodě a po celé zemi se armáda i domobrana připravují na krutý boj. V této situaci Matthew Shardlake dostává od královny Kateřiny Parrové k řešení zapeklitý právnický úkol, který ho přivádí do temných zákoutí korupcí prolezlého Poručenského soudu. Zároveň se Matthew snaží odhalit tajemství, skrývající se v minulosti choromyslné Ellen, pacientky londýnského Bedlamu. Obě pátrání se navzájem proplétají právě v okolí Portsmouthu, kde se náš hrdina setkává se starými přáteli i nepřáteli a musí riskovat život ve snaze odhalit pravdu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76565/big_trofej-Thm-76565.jpg 4.7118

Matthew Shardlake 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , BB art

Heartstone, 2010

Kniha Trofej

Awča
16.08.2021

Myslím, že už ztrácím objektivitu, hvězdiček bych dala klidně jednou tolik!
Možná je to tím, že mohu číst celou sérii najednou, bez čekání na další díly, jsem intenzivně vtažena do doby a děje.
Kupodivu se mi líbil začátek, i když může působit rozvleklým dojmem, mě popis cesty, přípravy na válku, trable s novými mincemi, výcvik vojáků apod., velmi bavil.
Hlavní zápletka i soukromé vyšetřování byly velmi zajímavé a rozuzlení pro mě nepředvídatelné. Matthew se do pátrání dal buldočí vytrvalostí a vírou, že dobrání se pravdy pomůže všem obětem, v tomto díle byl spíše Barak ten skeptický, toužící po návratu do Londýna.
Závěr byl velmi akční. O osudu Mary Rose, vlajkové lodi Jindřicha VIII, jsem si ještě dohledala další informace.
A už mám rozečtený následující díl....

MarieH
14.02.2021

Zajímavá, čtivá série. Zatím jsem dočetla pátý díl Trofej a těším se na Lamentace.Popis měst i lidí se mi líbí a celou sérii doporučuji, zápletka je někdy dost zamotaná, ale mistr Shardlak vždy vyřeší. Dávám 4 hvězdičky.

tonysojka
02.05.2020

Opět zajímavě a čtivě popsaná historická doba na pozadí opravdu zapeklitého případu, a jak je u Mistra Shardlaka zvykem, přibere si ještě několik dalších.

katka134
11.04.2020

Tento dil mě v první polovině moc nebavil. Tak nějak se to nezáživně táhlo. Ke konci došlo na akci a 550 stran bylo konečně za mnou.

Alma-Nacida
22.09.2019

Tentokrát jsem do odhalení tajemství opravdu nic netušila, jen postavu Davida úplně nechápu a nepřipadá mi moc věrohodná. Ale šanci dalšímu dílu ještě dám.

marimari
01.07.2019

Přípojuji se ke kladnému hodnocení. I když obsáhlá, velmi zajímavá a čtivá. V každé době a každé společnosti se lidstvo chová stejně a nikdy se nepoučí. Během historie platí pro lidstvo stále totéž a vždycky menšina ovládá a využívá většinu a stále je dost těch, kteří důvěřují a nechají sebou manipulovat. Aspoň máme pořád co číst.

Makec
11.03.2019

Co dodat? Jen asi to, že je to zase exkluzivní příběh! Celá serie graduje.

milary
16.09.2018

Vážený pane Christophere Johne Sansome! Ráda bych Vám sdělila, že pokud čtenář Vašich knih večer v posteli vleže na zádech drtí ještě jednu - ale fakt, fakt poslední! kapitolu, umdlí a usne, není to, to mi věřte, při objemu Vámi sepsaných svazků žádný med. Ale i kdyby nakrásně Lamentace, takto šestka, nebyla k mání v knihovně jako e-kniha k zapůjčení, a i kdyby zmíněná kniha měla těch stránek ještě víc než má, riskovala bych znovu ochotně nosní chrupavku a četla a četla, po uši v příběhu, vděčná a radostná. S úctou a obdivem...