koupit eknihy

Christopher John Sansom

britská, 1952koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
RozpuštěníLamentaceZima v MadriduNadvládaPolicejní nebe / Zjevení / Cukrová královna / Mrtvý dostih

Autor

Christopher John "C.J. Sansom je anglický autor detektivek.. Narodil se v roce 1952 a vystudoval universitu v Birmingham, kde vystudoval bakaláře svobodných umění (BA )a doktora v historii. Jak si z námětů, které si pro své napínavé romány vybírá, snadno domyslíme, C. J. Sansom je vášnivým m... celý životopis(zdroj: georginaa)

Komentáře (7)

Přidat komentář
Hoogie
30. května

Autor nádherně vykrasluje atmosféru a souvislosti v příběhu. Dokáže udržet napětí a neztratit čtenáře. Zároveň umí zasadit příběh do historického kontextku s obrovským nadhledem a vykreslí úžasný a napínavý obraz.
Lituji, že se mi dostala do ruky jen část série...ale nevzdávám to, snad se brzy dočkám dalšího vydání a tak získám kompletní sestavu jeho knih. Tento autor si jednoduše zaslouží jedno z nejlepších míst v mé knihovně ...

Cizozemec
09.10.2016

Nevím, jak vyznívá české vydání Shardlake série, ale v English je to velmi kvalitní čtení. Vzal jsem všech šest dílů najednou a teď zpětně je těžko hodnotit nějak jednotlivě. Všechny zanechaly nějaký silný a dost často mrazivý dojem. Ale každý díl z rozdílných důvodů.
Sérii nutno číst posloupně, nikoliv pro děj samotný, ale pro bouřlivou dobu, ve které se odehrávají. Zajímavé je také sledovat, jak všechny hlavní osoby, které M. Shardlake v sérii doprovázejí, semele čas a doba.
Kdo hledá kvalitní historickou detektivku precizně zasazenou do prostředí a doby tak s tímhle autorem nemůže udělat chybu. Mě osobně to dalo inspiraci ohledně příští dovolené a vedle památek v UK se chystám navštívit i muzeum s vrakem Mary Rose, jejíž potopení je tak efektně popsané v Trofeji. A navíc si konečně pamatuji i těch všech šest manželek Henry VIII :-)

achilles
18.08.2015

Tento autor si mě získal svou sérií Matthew Shardlake. Spojení detektivky a historie je skvělé.

Sheemas
18.02.2015

Můj oblíbený spisovatel, který umí vtáhnout od děje a nepustí do poslední stránky. Příběhy o právníkovi z doby Jindřicha VIII, skvěle zachycují Tudorovskou Anglii, ale není to jen historický popis doby, ale napínavý příběh s tajemstvím a nebezpečím na každém kroku. Matthew Shardlake se stal mým oblíbeným knižním hrdinou a knihy s ním jsem četla jedním dechem, a už se těším na pokračování.

Helenicka
26.11.2013

Skvěle napsané! Všech šest dílů jsou úžasné, skvěle se čtou. Kdo má rád historii, starou Anglii a detektivky, přijde si opravdu na své. Jen je možná dobré číst knihy podle posloupnosti.

Venezia
26.05.2013

Súhlasím so Shardlakeom. Vždy si vychutnávam každé slovo a čítam čo najpomalšie, aby mi kniha čo najdlhšie vydržala. Sansom píše tak sugestívne, že mám chvíľu problém sa vrátiť do reality. "Zima v Madride" sa mi ale vôbec nepáčila.

Shardlake
25.12.2012

Podařilo se mě přečíst si všechny knihy, které byly od něj vydány v České republice a musím říct, že je poznat, že psaní knih je pro něj jistě milým koníčkem, protože je vidět, že o čem píše to má nastudováno do detailu a žádná z jeho knih nepostrádá kouzlo napětí, dobrodružství i šťastného konce.