Christopher John Sansom

C.J. Sansom pseudonym

britská, 1952

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (11)

Přidat komentář
klokan.1905
07.05.2019

Knižní kamarádi, zejména pak fanoušci knižní série Matthew Shardlake, již brzy se dočkáme... Na konci září vychází pokračování z této úžasné série, a to pod názvem Země mrtvých nadějí...
Tou dobou bude sice již po prázdninách, ale i tak se moc těším... ;-)

Paulika
20.11.2018

Tak jsem docetl Tombland v AJ. Ac fanousek cele serie Mathewa Shardlakea (MS), tak me tento dil ponekud zklamal. Obcas jsem se musel nutit do cteni, coz se mi u predchozich dilu vubec nestavalo. Kniha je opravdu rozsahla, temer dvojnasobna od prvniho dilu. Zdala se mi i mnohem rozvlacnejsi, nudnejsi a dej ne tak chytlavy.
Kniha pojednava o selske/rolnicke vzpoure proti panstvu v Norfolku kvuli neopravnenym zaborum poli a pastvin pro jejich ovce a vedenou bratry Kettovymi. MS je poveren vysetrovanim vrazdy jiste slechticny Edith Boylenove, ktera je provdanou vzdalenou pribuznou princezny Alzbety. Autor se snazi plne vtahnout ctenare do viru samotne vzpoury, ale na ukor samotneho vysetrovani pripadu, ktere se tak dostava do pozadi, coz je na historicke krimi trochu skoda. Bavi me, jak autor necha chudaka MS vlacet vsemi tezkostmi a problemy dane doby a prekernimi situacemi. Musim ocenit i autorovu skvelou resersi a historicke znalosti a doporucuji i konzultovat behem cteni s Wikipedii a se Streetview pro predstavu o hlavnich místech deje (Maid's Head hospoda, kostel v Norwichi, Norwichsky hrad, Mousehold Heath...).
Celkove receno se mi tento dil zdal ze vsech nejslabsi, vrcholem cele MS rady povazuji Sovereign (Vladar) a Heartstone (Trofej). Zkratka zde chybel i starej dobrej Henry (Jindrich VIII). Jinak pro fanousky serie povinnost. Za me 4 hvezdy.

Paulika
19.07.2018

Tak se nam tu rysuje dalsi Shardlake dil. Uz sedmy v poradi. V AJ pod nazvem: "Tombland". Se 780 stranami zatim i nejtlustsi z cele serie. 18.10.2018 vydani v AJ v Kindle formatu. V CJ pocitam o rok pozdeji.
https://www.amazon.com/Tombland-Shardlake-Book-C-Sansom-ebook/dp/B07D2C8KVM/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1532000257&sr=8-2&keywords=tombland

Paulika
02.11.2017

Myslel jsem, že Ken Follett je nejlepším současným anglicky píšícím autorem historických knih, ale C.J.Sansom ho hravě strčil do kapsy. Sice nemá tolik zářezů, ale za to jeho knihy jsou mnohem propracovanější. Shardlake řada je opravdu dost vymazlená.

Hoogie
30.05.2017

Autor nádherně vykrasluje atmosféru a souvislosti v příběhu. Dokáže udržet napětí a neztratit čtenáře. Zároveň umí zasadit příběh do historického kontextku s obrovským nadhledem a vykreslí úžasný a napínavý obraz.
Lituji, že se mi dostala do ruky jen část série...ale nevzdávám to, snad se brzy dočkám dalšího vydání a tak získám kompletní sestavu jeho knih. Tento autor si jednoduše zaslouží jedno z nejlepších míst v mé knihovně ...

Cizozemec
09.10.2016

Nevím, jak vyznívá české vydání Shardlake série, ale v English je to velmi kvalitní čtení. Vzal jsem všech šest dílů najednou a teď zpětně je těžko hodnotit nějak jednotlivě. Všechny zanechaly nějaký silný a dost často mrazivý dojem. Ale každý díl z rozdílných důvodů.
Sérii nutno číst posloupně, nikoliv pro děj samotný, ale pro bouřlivou dobu, ve které se odehrávají. Zajímavé je také sledovat, jak všechny hlavní osoby, které M. Shardlake v sérii doprovázejí, semele čas a doba.
Kdo hledá kvalitní historickou detektivku precizně zasazenou do prostředí a doby tak s tímhle autorem nemůže udělat chybu. Mě osobně to dalo inspiraci ohledně příští dovolené a vedle památek v UK se chystám navštívit i muzeum s vrakem Mary Rose, jejíž potopení je tak efektně popsané v Trofeji. A navíc si konečně pamatuji i těch všech šest manželek Henry VIII :-)

achilles
18.08.2015

Tento autor si mě získal svou sérií Matthew Shardlake. Spojení detektivky a historie je skvělé.

Sheemas
18.02.2015

Můj oblíbený spisovatel, který umí vtáhnout od děje a nepustí do poslední stránky. Příběhy o právníkovi z doby Jindřicha VIII, skvěle zachycují Tudorovskou Anglii, ale není to jen historický popis doby, ale napínavý příběh s tajemstvím a nebezpečím na každém kroku. Matthew Shardlake se stal mým oblíbeným knižním hrdinou a knihy s ním jsem četla jedním dechem, a už se těším na pokračování.

1