Zjevení

Autor ve své čtvrté knize o osudech středověkého právníka a detektiva Matthewa Shardlaka rozhodně nezklame své věrné čtenáře ani ty, kdo se s tímto hrdinou setkávají poprvé. Tentokrát jde o pátrání po sériovém vrahovi, který ve svém šíleném počínání postupuje podle biblického evangelia – knihy Zjevení. Napínavý příběh se odehrává v Londýně v době vlády krále Jindřicha VIII....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56177/zjeveni-56177.jpg 4.7138

Matthew Shardlake 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , BB art

Revelation, 2008

Kniha Zjevení

Awča
11.08.2021

Četla jsem jedním dechem.
Vyšetřování bylo velmi napínavé, atmosféra a reálie této historické epochy jsou opět vykresleny tak, že jsem se cítila jako při sledování filmu.
Obešla bych se bez rozebírání vztahu Baraka a Tamasin, naopak linie s Guyem mě bavila a o Kateřině Parrové a jejím osudu jsem si ještě vyhledala další informace.
Co dodat, už mám rozečtený další díl.

marlowe
16.02.2021

Bohužel, mnohem méně historie, zato více thrillerového strašení (jak vidět, ani Sansom se neubránil novodobému nešvaru umísťovat do centra dění vynalézavé psychopatické masové vrahy) – ale pořád dobré, neotrávilo mě to a pustím se i do dalšího dílu.

tonysojka
14.04.2020

Temné,akční ,asi zatím u mne nejlepší díl. Děj trochu připomínal film Sedm přenesený do Anglie Jindřicha VIII.

R.E.M.
12.01.2020

Perfektní historická detektivka s uvěřitelnou atmosférou doby. Velmi hezké čtení, nápaditá zápletka, čtenářský zážitek.

antiope
08.10.2019

Po slabším třetím dílu této série, dávám čtvrtému plný počet za napínavý příběh na historickém pozadí. Těším se na další knihu.

Francois17
05.09.2019

Zatím asi nejlepší pokračování mistra Shardlaka. Pořád se tam něco děje a je to velice napínavé. Moc dobré.

Alma-Nacida
02.09.2019

Vydařená honba na psychopata v dobách, kdy to slovo ještě nikdo neznal, mě vtáhla a celou dobu bavila. Vzhůru na další díl. :)

Endy17
28.03.2019

Bohužel se ke všeobecné glorifikaci díla nepřipojím, čtvrtý Shardlakův příběh mě tak úplně nepohltil. Také výrazy "improvizovaný štáb" nebo "kámo" neodpovídají mé představě o šestnáctém století.