Studna osamění

Slavný román anglické autorky sugestivně líčí duševní osamělost a izolaci inteligentní a citlivé lesbicky založené dívky na počátku 20. století. Ani zázemí bohatého domova, vzdělání, literární úspěch či vojenské vyznamenání neuchránilo hrdinku před nepochopením, výsměchem a odsouzením konvencemi spoutané společnosti. Poprvé v anglické literatuře se autorka dotkla ožehavého problému ve snaze upozornit na právo těchto vyděděnců na plnohodnotnou existenci. Přes určitý sentimentální pohled na tento problém nelze autorce upřít vypravěčské umění, kterým dokázala vylíčit anglický venkov před 1. svět. válkou, spojeneckou frontou ve Francii za války a složitou psychiku homosexuálních jedinců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12008/studna-osameni-ezs-12008.jpg 4.2171
Vydáno, Ikar (ČR)

The Well of Loneliness, 1928

Kniha Studna osamění

RMarkéta
24.07.2020

Při čtení jsem se nemohla zbavit dojmu, že má kniha nejméně o sto stran více. Četla jsem pomalu, ale zase jsem o ní mohla přemýšlet a to mi dalo mnohem víc, než kdybych si zhltla na jedno posezení. Je to nadčasový příběh s pěkně rozehranou psychologií. To přidává ději na síle. Za ten čas od vydání knihy se toho moc nezměnilo. Společnost je pořád stejná. Slyšela jsem i jako rozhlasovou hru s Vilmou Cibulkovou a Petrou Špalkovou.

Imor
04.06.2020

Tak já nevím - některé pasáže, byť zdlouhavě popisné mi nevadily, některé naopak nudily a některé pohladily na duši. Jedno je jisté, že tato kniha bude ta, na jejíž příběh nezapomenu.

Katka2382
27.05.2020

Tuhle krásnou knihu jsem četla jako mlaďounká holčina(takže fakt dávno).A nejvíc mi v mysli zůstal popis lásky jejích rodičů.

gabriela-r
04.05.2020

Moje prvni knizka na tema homosexuality. Nemusela by byt tak rozvlacna, ale jinak to bylo zajimave pocteni o vnimani tohoto tematu v dobe 1.svetove valky.

martunka
12.03.2020

Na tuhle knihu jsem přišla při četbě jiné knihy. A tam jsem se dozvěděla, že v době, kdy byla tato kniha vydaná, vzbudila ve společnosti velké pohoršení. Tak jsem byla hodně zvědavá. Ano uznávám, že v roce 1931 byl tento příběh brán jako skandální.
Mně se moc líbil. Je plný citů, smutku a lásky.

ondras666
01.03.2020

Kniha se silným tématem. V dané době, kdy vyšla, musela být opravdu kontroverzní.
Štěpa a její osud, kdy je vlastně sama a nikdy to nebude ono.
Příběh pěkný, ale. Číst tuto knihu bylo jaksi utrpením. Ne obsahem, ale celkově stylem. Po 400 stranách jsem si vlastně říkal, proč ji ještě čtu? Nějak se mi nepodařilo začíst, což ubírá pár hvězdiček.

22.02.2020

Nic jsem nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Kniha je i po skoro sto letech aktuální. Nádherný náhled do duše hlavní hrdinky.

Re@ding_9-wine
05.01.2020

Příliš zdlouhavé popisy, místy schematičnost, ale taky naprostá průlomovost díla! Díky za něj, Radclyffe!!! :-)