Anilka13 Anilka13 komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Čekala jsem, že sáhnutím po této knize se dozvím něco zajímavého. Bohužel opak je pravdou. Kniha je plná suchého humoru a stále dokola se opakujících témat a situací. V půlce už jsem to nevydržela a vzdala to.

27.03.2020 odpad!

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Kdysi dávno jsem viděla film, ale přišel mi strašně zvláštní, divný, jak kdyby tam pořád něco chybělo. Neuměla jsem si na něj udělat názor. S tím jsem šla i do téhle knihy a uvažovala, že ji bez přečtení vrátím zpět do knihovny. Ještě že jsem to neudělala! Voda pro slony je jedna z nejhezčích knih, která se mi kdy dostala do ruky! Je to první dočtená kniha, ze které jsem smutná, že už jsem na konci a nemůžu pokračovat dál ve čtení! Nejraději bych si ji dala hned znova!

25.03.2020 5 z 5

Slova, která jsem si přál napsat sám Slova, která jsem si přál napsat sám Robert Fulghum

Tady jsem sázela na autora. Líbil se mi název a jtak jsem si ji přinesla z knihovny domu. Těšila se na ni několik měsíců - na kvalitní literaturu. Velký omyl! Jestli i tento velký autor vydá něco takového, pak může být spisovatel úplně každý. Kniha je plná slov převzatých od jiných autorů, která zapůsobila na Fulghuma s jeho komentářem typu - tento autor je zástupcem humanismu a psal v letech XY.. Absolutně vůbec nechápu účel vydání této knihy.

05.02.2020 odpad!

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Na tuhle knihu jsem čekala velmi dlouho než jsem po ní sáhla, protože jako první jsem viděla film. V téhle situaci vždycky čekám celou věčnost dokud mi film z mysli nevybledne, abych knihu od začátku do konce nesrovnávala. Věděla jsem o čem příběh je, ale detaily, spojitosti a konec jsem si nepamatovala. Příběhy od Jodi jsou velmi silné a s nečekaným zvratem na konci a právě kvůli tomu se k autorce ráda vracím. Tahle není výjímkou. Po Sophiině volbě je to druhá kniha u které jsem brečela jako želva a v hlavě ji budu mít ještě hodně dlouhou dobu.

30.01.2020 5 z 5

Květy slunce Květy slunce Rupi Kaur

Jedním slovem: nádhera!

04.11.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Zvláštní. Neobvyklé. K zamyšlení. Proti konvencím.

08.10.2019 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Moje první kniha od Keplera a určitě sáhnu po nějaké další. Přečteno rekordně rychle. Děj si udržel mou pozornost od začátku do konce. Velmi napínavé. Akorát trošku škoda, že v poslední čtvrtině už čtenář má jasnou vizi, jak příběh skončí a opravdu tak skončí.

22.09.2019 4 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Čteno po zhlédnutí seriálu a jako vždy je kniha daleko lepší než filmové zpracování. Pochopila jsem všechny souvislosti, osobnosti hrdinů a spousta věcí mi do sebe konečně zapadla. Tyhle detaily mi v seriálu unikaly a tak jsem občas nechápala jednání jednotlivých hrdinů.

01.09.2019 3 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Krásná obálka, avšak obsah úplně stejný jako v předchozích knihách ba i některé věty jsou úplně stejné. Za mě zklamání.

07.06.2019 2 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Opět nechápu, jak kniha mohla dostat tolik pozitivních komentářů a hodnocení. Další tlustá bichle ve které se od začátku do konce vůbec nic nestalo. Začínám být doslova nasraná na to, co v poslední době vychází za hrůzy. Jediné co mě utěšuje je, že jsem do knihy neinvestovala ani korunu.

01.06.2019 2 z 5

Velmi příjemná autobiografie. Inspirativní, motivující, úsměvná a zároveň vzpomínková na seriál Gilmorova děvčata. Kdo má rád Lorelei Gilmorovou bude mít rád i tuhle knihu.

01.04.2019 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Zbožňuju knihu Celý den se nic nestane a tak jsem sáhla po další autorčině knize s tím, že si zase přečtu něco dobrého. Bohužel přišlo zklamání. Styl psaní je stejný, obdivuhodný. Příběh mě však vůbec neoslovil.

17.03.2019 1 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem si chtěla přečíst už dávno a pořád ji odkládala a byla to obrovská chyba! Vypravěčka je jedním slovem BRILANTNÍ dílo po všech stránkách. Zanechala ve mě opravdu hodně a určitě bude mít čestné místo v mé knihovně.

05.03.2019 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Poutavý, sentimentální a naivní příběh, který však odpovídá věku a zralosti hlavního hrdiny. Jediné mínus bylo, že jsem od začátku tušila, jak příběh dopadne a přesně to tak dopadlo.

17.02.2019 3 z 5

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

Jedna kniha, dvě povídky. Absolutně nevím, co si o knize myslet. Dobré x špatné? Nevím. Bavila mě, přečetla jsem až do konce, ale půlka knihy jsou žvásty o ničem. Během čtení mi unikaly souvislosti a trochu se ztrácela. Konce oba překvapivé, nečekané a to mám ráda, ale prostě nevím. Nemastné neslané.

11.01.2019 2 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Miloučká knížka mladé slečny. Četla se jedním dechem, avšak v ní nehledejte žádnou literární úroveň ani příběh. Jde o krátké návody na život, které v dnešní době čteme snad všude.

02.01.2019 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Z knihy jsem v rozpacích. Do první půlky knihy jsem se musela hodně nutit a když jsem knihu odložila, nechtělo se mi vracet k tak depresivnímu příběhu. Druhá půlka přečtena jedním dechem. S příběhem jsem se nedokázala sžít a ponořit se do něj a tak dílo ve mě nezanechalo žádný čtenářský zážitek.

10.11.2018 2 z 5

Po hodně dlouhé době opravdu skvělá knížka! Konečně žádný brak s reklamou až do nebe. Doporučuju! K autorovi se určitě vrátím.

20.09.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedno velké utrpení a zklamání.. Styl psaní, kdy autor snad na každé stránce prozradí, co se bude dít dál, mě totálně rozčiloval, nudil a připravil o čtenářský zážitek. Jedna * pouze za filmové zpracování.

26.06.2018 odpad!

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Absurdní... až stupidní... Kroutím hlavou nad hloupostí, prudkostí a zabedněnosti všech hrdinů. 2* jen za uznání autora, protože napsal daleko lepší díla a respektování doby, ve které se děj odehrává.

29.03.2018 2 z 5