anibeni anibeni komentáře u knih

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Ani tento díl nemá chybu a knihu jsem četla s napětím, jak se vše vyvine a jak to vlastně dopadne.. Baví mě hrozně moc ty historické úvody a dějová linka knihy, kterou tato historická událost sleduje..

06.11.2020 5 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie Čtenářský klub slečny Lucie Emma Davies

Nenáročná oddychovka.. Příběh Lucie a jejích přátel z knihovny hezky plyne a Vy sledujete příběhy jednotlivých osob tak, jako byste tam byli s nimi..

28.10.2020 4 z 5

Spáč číslo 13 Spáč číslo 13 Rob Sinclair

Nečtu špionážní thrillery, ale tohle tedy byla jízda !! Bravurně napsané, napětí by se dalo krájet a děj, který opravdu ani chvíli nenudil..

20.10.2020 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Kniha se mi překvapivě líbila.. Líbil se mi styl, jakým Zoe psala dopisy do cely smrti. Na jednu stranu zábavné, na stranu druhou se docela vážně zabývala otázkami života a smrti. Což úplně neodpovídalo tomu, že jí mělo být pouhých 15 let. Ale čert to vem, líbilo se mi to, jen mě mrzelo, že ani v samotném závěru nebyl dán alespoň na chvilinku prostor odsouzenému z cely smrti.

17.10.2020 4 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě, ten začátek totiž sliboval silný příběh. Ale v momentě, kdy do toho příběhu autorka zakomponovala duchařinu, to nějak vyšumělo.. je to škoda, ten příběh měl potenciál..

13.10.2020 3 z 5

Tíha osudu Tíha osudu Monika Knápková

Děj knihy byl opravdu poutavý, i když styl psaní mi úplně nesedl. Nicméně dalo se to zkousnout a knihu jsem zhltla za jeden den.

05.10.2020 4 z 5

Zrůda v mé posteli Zrůda v mé posteli Ann River

Kniha byla svým obsahem strašná - strašná ve smyslu toho, oč tam šlo. O pedofilii. A to tak zvrácené, až to není možné.. Diana nejdříve jako žena milující svého muže a poté jako žena nenávidějící svého muže toho vlastně moc nezmohla.
Knihu jsem přečetla, protože jsem byla zvědavá. Ale mám-li být upřímná, zpracování mi nesedlo..

13.09.2020 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná kniha nejen o drsném životě na Aljašce... kniha o lásce ve všech jejích podobách, kniha o síle, odvaze a věrnosti.. Tahle kniha ve mně vyvolala několikrát takovou vlnu emocí, jako už dlouho žádná jiná.. Příběh je plný nečekaných zvratů, bez nichž by ale ta kniha nebyla tím, čím je..

10.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha byla velmi napínavá, do 3/4 jsem netušila, kdo by mohl za vším stát...

30.08.2020 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Trošku jsem se té knihy bála a trvalo mi dlouho, než jsem se konečně začetla... a pak jsem nevěděla, kdy přestat číst.. Je to něco úplně jiného než Zlodějka knih a nebo Posel, ale to se mi právě líbí... příběh mě chytnul a tohle bude kniha, na kterou budu ještě dlouho myslet..

20.08.2020 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Pro mě zatím nejlepší kniha ze série o Lincolnu Rhymovi. Tanečník mě moc nenadchnul a nechtělo se mi pouštět se do dalšího dílu. Nicméně Prázdné křeslo je mistrně napsaný kousek, kde nechybí zvraty a zápletky a kde snad každá postava něčím dokonale překvapí..

13.08.2020 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Ač jsem ze začátku knihy byla poněkud v rozpacích, děj knihy mě strhnul a já se od čtení nedokázala odtrhnout. To, co začíná jako perverzní "předvádění se" před kamerou se rychle změní v hon za záhranu... a je jedno, zda se jedná o záchranu malé dívky, nebo záchranu samotné Deanny... Fandíte totiž najednou všem, kdo potřebují být zachráněni..

06.08.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Po delší době jsem sáhla po detektivce a udělala jsem dobře. Kniha se mi četla skvěle, nevadilo mi střídání dějových a časových linek. Hned od samého začátku jsem byla prudce vtažena do děje, což mě baví... nesnáším sáhodlouhé začátky o ničem... Překvapilo mě rozuzlení, původně jsem na Kaštánka tipovala někoho jiného...

04.08.2020 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Po dlouhé době fantasy, která se mi líbila.. Nádherný příběh, originální, s množstvím rozmanitých postav a s trochou té lásky..

19.07.2020 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Pohodová kniha s kriminální zápletkou.. Trojice Sara, Kate a Jack mě bavila. Sice byla kniha snadno předvídatelná, ale v tomto případě mi to nijak extra nevadilo.

22.06.2020 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Čekala jsem oddychovku a místo toho mě kniha dostala tak, že ještě teď přemýšlím o tom, jaké to je, mít schizofrenii. A jaké to je, s tím žít. A jaké to je pro ty nejbližší.

12.05.2020 5 z 5

Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost C.G. Drews

Velmi silná kniha o tom, co člověk nechce a musí dělat a o tom, co člověk musí dělat, aby "přežil". Neustále jsem si říkala, zda-li je možné takového domácího násilí na vlastním dítěti..

13.04.2020 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Velmi jemný příběh, který má nečekaný konec.. Víc asi není třeba dodat..

04.04.2020 4 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Kniha se četla dobře. Celou dobu jsem čekala, co má Evie za lubem a přiznám se, že jsem čekala cokoli, jen tohle ne. Možná byl závěr až moc překombinovaný..

26.03.2020 4 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Kniha se mi četla velmi dobře, víceméně jsem se od ní nedokázala odtrhnout.. Na první pohled idylická rodinka Birdových však skrývá nesčetně tajemství a ne všechna tato tajemství se dají pochopit.. Nejsilnějším momentem pro mě asi zůstane okamžik, kdy Megan přišla do domku své matky a objevila její křeslo - ten popis nahromaděných věcí a smradu ve mě vyvolal jak zhnusení, tak i lítost...

18.03.2020 4 z 5