anibeni anibeni komentáře u knih

Doktoři Doktoři Erich Segal

I když je mi lékařské prostředí velmi vzdálené, kniha mě vtáhla do děje a já s nadšením sledovala příběh několika spolužáků z lékařské fakulty, jejich vzlety, pády, kariéru i hluboké přátelství..

23.08.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vlastně ani nevím, proč jsem se této knize tak dlouho bránila... snad proto, že jsem měla pocit, že ten příběh vlastně znám a ničím mě nepřekvapí.. nebo proto, že mě vlastně knihy z mafiánského prostředí neberou.. a nebo asi proto, že ráda čtu něco nového a neznámého a příběh kmotra zná každý... jak jsem se mýlila.. skvělý, místy strohý styl Maria Puza dala knize základ a příběh dona Corleoneho a jeho "famiglie" dala příběh, od kterého nešlo odejít..

19.07.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tento díl byl o dost lepší než minulý, nicméně i tak se jednalo o spíše oddychovou četbu na jedno letní odpoledne než o hororovou duchařinu.. Co tedy opět musím vyzdvihnout, je přebal knihy.. Obálky této série se fakt povedly..

06.07.2021 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hotýlek na Islandu mě nadchnul stejně tak jako první díl (Kavárna v Kodani) této docela povedené knižní série.. Bylo zde přesně to, co jsem od knihy očekávala - nové neznámé prostředí, seznámení s místními lidmi a jejich kulturou, románek procházející celým příběhem a happy end... Skvěle jsem si u knihy odpočinula..

30.06.2021 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Přestože jsem knihu doslova zhltla, přišel mi tento díl zatím nejslabší.. a také poprvé jsem měla pocit, že některé události byly dost nereálné.. nicméně Yrsa se mi čte opravdu skvěle a budu se těšit na další díly..

21.06.2021 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Nemůžu si pomoct, ale Yrsa svým tématem opět překvapila... Vím, ta spisovatelka mi sedne, příběhy z chladného a drsného Islandu mě přitahují, takže nejsem asi úplně objektivní, ale možná právě proto mě baví jednotlivé originální krimi příběhy, kdy člověk do poslední chvíle luští rozuzlení a najednou bum - je to všechno přece jen trochu jinak...

10.06.2021 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

I když tento druhý díl navazuje na první jen stejnými hlavními postavami, nevadí mi to. Prostě co příběh, to jiný kriminální čim. A tady to bylo hodně zajímavé - nechutné, ale zajímavě podané. Opět - a to mám ráda - jsem netrefila vraha... Nicméně vlastně až samotný závěr ukáže, jak to všechno vlastně bylo...

01.06.2021 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Yrsu mám jako spisovatelku ráda a tak jsem byla zvědavá na její další sérii. Hned první krimi mě překvapila - jednak naprosto originálním způsobem zabíjení a druhak i samotným vývojem událostí, luštěním šifer na vlastní pěst a vývoj možného vztahu mezi Freyou a Huldarem. Samotný závěr byl pro mně překvapivý - jako vraha jsem tipovala někoho úplně jiného a vlastně až téměř do konce mi to na něj vše sedělo.. A pak najednou - zvrat..

01.06.2021 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Tahle kniha byla zvláštní... Nejdříve jsem se začetla tak, že jsem od ní nechtěla odejít, poté se děj přesunul do pohádkového světa, ovšem pohádkově totálně pomíchaného a drsného, až jsem si říkala, proboha, to má být co??? Nicméně ke konci to opět všechno začalo dávat smysl a knihu jsem dočetla jedním dechem.

03.05.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Už dlouho jsem nebyla tak nadšená z díla, které vzešlo z pera nějakého českého autora... Tady se to prostě povedlo.. je tu tajemna víc než dost.. jednak to, že vlastně nikdo netuší, v jaké době se příběh odehrává.. druhak třeba to, že až do konce knihy netušíte, kdo nebo co za vším stojí a hlavně proč.. Dále bylo naprosto výborné zasazení děje do starých českých tradic a pověr..

05.04.2021 5 z 5

Zjevení Cthulhu Zjevení Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Svět Arkhamu a Prastarých znám z deskovek, byla jen otázka času, kdy se pustím i do čtení díla H.P. Lovercrafta. Povídky obsažené v této knize mi sedly, nejvíc se mi ale líbila Hrůza v Dunwichi. V horách šílenství a ve Stínu z hlubin času mi některé pasáže přišly až moc natahované, nicméně naprosto detailní popis "staveb" mě uchvátil..

03.04.2021 4 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

První díl se mi hodně líbil, ale četla jsem ho již dávno.. Takže jsem měla problém se zorientovat v postavách - a že jich je zde opravdu dost.. Nicméně příběh byl hodně napínavý a čtivý, v podstatě se od knihy nedalo odtrhnout.. Zhruba v polovině knihy jsem vytušila, kdo by za tím mohl být, ale ten úplný závěr byl fakt nečekaný..

27.03.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Byla to trochu drsná pohádka, ale napsané to bylo moc hezky.. Prostřední pasáž plná vražd a zabíjení rozhodně není pro malé děti, strašně mi celý příběh připomínal Tajemství staré bambitky..

24.03.2021 4 z 5

Nenápadná kniha o putování Vás donutí zamyslet se nad vlastním životem.. co se mi moc líbilo, bylo to, že vlastně hlavní dějová linka - cesta Harolda za dávnou známou není sama o sobě hlavní dějovou linkou.. protože až v závěru pochopíte, o co vlastně opravdu jde...

23.03.2021 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Ani tentokrát mě Zafón nezklamal.. Mě prostě jeho knihy sednou.. a i když se zde jedná o jeho prvotinu, nic na tom nemění fakt, že pan Zafón umí psát..

21.03.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Netušila jsem, co strhujícího by mohlo být na příběhu psa, který se nakazil vzteklinou. Ovšem zapomněla jsem, jak mistrně si umí S.King pohrát s popisem a psychikou jednotlivých postav.. a v tomto případě nejen postav lidských, ale i psích.. Protože to, co já v tomto díle považuju za velmi povedené, jsou právě ty myšlenkové pochody samotného Cuja...

21.03.2021 5 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Pohádka? Úchvatné vyprávění vynikajícího Oty Pavla o vynikajícím Jiřím Raškovi...

19.03.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Po dlouhé době YA kniha, kde jsou "uvěřitelní" hlavní hrdinové... hrdinové, kteří se schovávají za určitou masku, kteří občas zalžou a nebo vzteky vybuchnou.. hrdinové, kteří k sobě najdou cestu v dopisech a svým způsobem se navzájem zachraňují..

18.03.2021 5 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Podle mě jde o bravurně napsaný příběh pro mladé čtenáře.. Příběh, nad kterým musí popřemýšlet každý, kdo si jej přečte.

08.03.2021 4 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

Vango je úžasný příběh, mistrně napsaný, se spoustou postav, jejichž osudy se dříve či později nečekaně propletou.. Možná byl konec trošku ošizený, ale kdyby nebyl, příběh by měl dalších 300 stran... Nicméně - přes to všechno - to pro mě nedosahuje takové kvality a poetičnosti jako byl Tobiáš Lolnes

14.02.2021 4 z 5