anibeni anibeni komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Možná zbytečně zdlouhavý, ale dobrý thriller.. nejdřív nenávidíte Nicka, pak nenávidíte Amy a pak se divíte, jak to všechno končí...

16.03.2022 4 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Příběh to byl hezký, ale chybělo tomu dle mého názoru lepší propracování...některé pasáže mi tam přišly nedotažené..

11.03.2022 3 z 5

Bez milosti Bez milosti Lisa Jackson

Tento thriller ze zajímavého prostředí se mi četl dobře.. Bylo to napínavé až do posledních stránek a odhalení pro mě nečekaného vraha bylo trošku šokující.. Nicméně - kdyby nebylo epilogu, bylo by to asi lepší..

06.03.2022 4 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Po "dopisech" jsem se začetla i do této knihy a opět musím konstatovat, že i tady jsou hlavní hrdinové uvěřitelní.. Byť si každý prochází vlastní životní krizí, tak spolu je jim prostě fajn..

21.02.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Chtěla jsem jen další pěkný příběh ze Šumavy, kterou mám tak ráda.. ale tahle kniha mi od samého začátku nejen odkrývala místa, která důvěrně znám (ať už to byla známá místa v Plzni a nebo z mých toulání se po Šumavě), ale zároveň i pomalu odkrývala pravý důvod "poustevničení" hlavní hrdinky Sáry.. a byl to teda silný a smutný příběh.. knížku jsem ráno začala číst a odpoledne ji odložila přečtenou, tak moc mě vtáhla do děje..

13.02.2022 5 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Přečetla jsem a skoro mi puklo srdce... Tuhle knihu nelze přečíst jinak, než s kapesníkem v ruce.. Pobrečela jsem si jako už dlouho ne... a to je dobře...

23.01.2022 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Co napsat o knize, která je skvělá... asi jen to, že nejen dějiny, ale i přátelství prochází vzlety a pády a nečekanými zvraty..

18.01.2022 5 z 5

Šumava - krajina pod sněhem Šumava - krajina pod sněhem Petr Hudičák

Nádherná publikace o krajině, kterou tak dobře znám a kterou tak miluji.. Nejde jen o staré fotky, ale i o velmi zajímavé čtení, které tuto knihu dělají tak moc zajímavou..
Navíc poutavé vyprávění bratranců Paleczkových o jejich putování přes celou zimní Šumavu dávají této knize ještě punc vyjímečnosti...

28.12.2021 5 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Nepřestává mě udivovat ta neskutečná Toreyina trpělivost, která jí tak pomáhá s případy dětí, kterým "něco" je.. , které "asi" nejsou normální.., které prostě potřebují "něco" jiného...
Co se mi obzvlášť tentokrát líbilo asi byla skutečnost, že občas, i když se sebevíc snažíte, se prostě s někým fakt neshodnete a nesednete si... zde to byla Julie.. takový je prostě život..

23.12.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Není to kniha, která by mě uchvátila od prvních stránek.. Naopak - až po jejím přečtení mi teprve dochází některé detaily a činy jednotlivých postav.. a to je asi to, co se mi na té knize líbí úplně nejvíc..

19.12.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Strohý styl psaní mi úplně nesedl a musela jsem si zvykat. Příběh sám o sobě byl drsný, asi tak jako většina knih z podobného prostředí, ale drsné zde bylo i to, co čekalo Zuzanu po válce... Klidu se tedy opravdu nedočkala..

12.12.2021 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Nečekala jsem, že si mě ta kniha tak získá... může to sice vypadat, že je to tam od porodu k porodu, ale na pozadí všech těch porodů se odehrává skutečné drama... ať už je to hospodářská krize a nebo soužití bílých s černými.. Moc se mi to líbilo..

27.11.2021 5 z 5

Dračice a mazánek Dračice a mazánek Torey L. Hayden (p)

Trpělivost - to asi nejvíc vystihuje Torey Hayden. Je neskutečné, s jakou trpělivostí se věnovala malé Casandře.. s jakou trpělivostí navštěvovala starou paní Gerdu a jakou trpělivost měla s Lucií, matkou malého Drakea.
Je smutné, čím si některé děti musí projít..ale je skvělé, že existují lidi, jako je Torey..

20.11.2021 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Tahle knížka mě doslova dostala... Začátek byl pro mě dost drsný, jako matku dvojčat jsem "zážitek" z porodu dvojčat v horské vesnici nemohla dlouho vydýchat... Ale příběh sám o sobě byl neskutečný, perfektně napsaný a konec úplně akorát.. Klobouk dolů...

10.11.2021 5 z 5

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Tato trilogie byla pro mě taková pohodová četba. Zajímavé detektivní téma v nezvyklém prostředí ne úplně typické střední školy... K tomu pár úmrtí a banda mladých lidí navrch... Tento třetí díl se mi líbil asi nejvíc..

28.10.2021 4 z 5

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Torey umí psát. Co se mi moc líbí, je to, že pracuje s "takovými" dětmi podle citu a jejich nálad a ne podle školních osnov, které vymýšlí ti, kteří vlastně ani neví, oč v takové či podobné třídě vlastně jde...
Chvílemi na mně ale padlo zoufalství a lítost nad tím, že u některých dětí padne veškerá snaha vniveč..

19.09.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Tajemství v zapadlé vesničce na jihu Šumavy - to dalo dohromady příběh téhle knihy a také poodhalilo osud tří žen, jenž se v této vesničce potkaly... Nádherná kniha s kriminální zápletkou je především o pátrání po minulosti a pochopení současnosti..

05.09.2021 5 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Při čtení téhle knihy jsem prošla snad všemi možnými pocity - lítost nad smutnou a zdeformovanou Jadie, obdiv k učitelce Torey nad tím, jak zvládá třídu "nezvladatelných" dětí a ještě jí zbývá čas na Jadie, šok a znechucení nad tím, co se malé Jadie ve skutečnosti děje a co je na ní pácháno, napětí, které mi nedovolilo se od knihy odtrhnout.. Přála jsem si šťastný konec a i když byl konec v podstatě otevřený a plno otázek zůstalo nezodpovězeno, Jadie a její dvě slůvka věnovaná učitelce Torey hovoří za vše...

02.09.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

I když je mi lékařské prostředí velmi vzdálené, kniha mě vtáhla do děje a já s nadšením sledovala příběh několika spolužáků z lékařské fakulty, jejich vzlety, pády, kariéru i hluboké přátelství..

23.08.2021 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Vlastně ani nevím, proč jsem se této knize tak dlouho bránila... snad proto, že jsem měla pocit, že ten příběh vlastně znám a ničím mě nepřekvapí.. nebo proto, že mě vlastně knihy z mafiánského prostředí neberou.. a nebo asi proto, že ráda čtu něco nového a neznámého a příběh kmotra zná každý... jak jsem se mýlila.. skvělý, místy strohý styl Maria Puza dala knize základ a příběh dona Corleoneho a jeho "famiglie" dala příběh, od kterého nešlo odejít..

19.07.2021 5 z 5