anibeni anibeni komentáře u knih

Podzemní říše Podzemní říše James Rollins (p)

Správně tajuplná kniha o skupince badatelů, neznámé říši a nečekanému zvratu..... tematicky to bylo dosti podobné Amazonii, ale to mi nijak nevadilo.. naopak - i přesto mě to vtáhlo do děje tak, že jsem nechtěla přestat číst..

02.10.2022 5 z 5

Lovec duchů Lovec duchů Michelle Paver

Tak a je to - poslední díl série o Torakovi a jeho smečce je za mnou... byla to nádherná knižní série, překvapivě nádherná, protože jsem ji objevila víceméně náhodou.. Michelle Paver umí psát, každý díl měl svoji zápletku, každý díl nám poodkryl vždy něco nového z Torakovy minulosti ( a nejen jeho) a každý díl nám přitom přiblížil jiný druh kmenů.. Opravdu velmi povedené..

29.08.2022 5 z 5

Zrádce přísahy Zrádce přísahy Michelle Paver

Příběh Toraka, Renn a Vlčka pokračuje... naši hrdinové dospívají a tíží je již daleko závažnější věci... neuvěřitelné, jak autorka zvládla napsat tuto sérii..

29.08.2022 5 z 5

Vyhnanec klanů Vyhnanec klanů Michelle Paver

Stále velmi čtivý příběh... i když tento díl mi přišel možná o malinko slabší než díly předešlé, neubralo to na napětí ani zvratech v ději... Torak i Renn dospívají a Pojídači duší jsou stále kolem nich..

17.08.2022 5 z 5

Pojídač duší Pojídač duší Michelle Paver

Skvělá série pokračuje i skvělým třetím dílem - tentokrát odehrávající se na studeném severu.. Po výborném druhém díle jsem se trošku bála toho, aby mě to nepřestalo bavit - ale kdepak... dobrodružství Toraka, Renn a Vlčka pokračuje a je stále napínavé..

10.08.2022 5 z 5

Toulavý duch Toulavý duch Michelle Paver

První díl se mi moc líbil, ale druhý byl teda jízda!! Torak se znovu vydává na cestu neznámo kam s tím, že prostě ví, že musí jít.. Nejen že se k němu později připojí i jeho přátelé, ale zase se dozví něco více o své minulosti..

04.08.2022 5 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Nádherná kniha plná dobrodružství malého Toraka a jeho Vlčka.. A opět se mi zde potvrdilo to, že krásnou knihu nedělá 600 stran a víc, ale samotný příběh..

28.07.2022 5 z 5

Pohodová kniha na dvě letní odpoledne... a nejen to.. svou upřímností si mě lidé z Broken Wheel získali..
Nemám úplně ráda citáty z knih, ale tentokrát jeden použiji, protože to je prostě přesný!!
"Cítíš to? Vůně nových knih. Nepřečtená dobrodružství. Kamarádi, které jsi ještě nepoznala, hodiny čarovného úniku ze skutečnosti, které čekají jen a jen na tebe."

20.07.2022 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Typický Zafón - mistr slova, napínavý příběh a toulání se uličkami starého města... co víc si přát ..

14.07.2022 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Příběh na pár stránek je doslova nabit emocemi.. Za mě skvělé čtení..

10.07.2022 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Strhující osud dvou sester po několik generací - perfektně a překvapivě celkem jednoduše napsaný příběh. Plno historických faktů mě zde překvapilo. Občas jsem sice tápala, koho se týká nová kapitola, ale velmi rychle jsem se pak správně "zařadila"... Tuto knihu jsem objevila díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda.

10.07.2022 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Zajímavá detektivka z pera S.Kinga je bravurně napsaná, opět jsou zde perfektně zachyceny jednotlivé postavy.. I když nám druhá půlka knihy spadá tak trochu do žánru mysteriózního příběhu s prvky hororu, podle mě to nijak neubírá na kvalitě a napětí..

05.07.2022 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Dobře napsaná kniha, která se čte sama.. sice jsem zhruba od půlky začínala tušit rozuzlení příběhu, ale to mi neubralo na napětí a chuti zjistit, jak to teda bylo...

22.06.2022 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Krásná kniha. Nenápadná, příjemná, originální. Nic jsem od ní nečekala a dala mi velmi příjemně strávené knižní chvilky..

13.06.2022 5 z 5

Ateliér špičatých klobouků 1 Ateliér špičatých klobouků 1 Kamome Širahama

Toto je má první manga a přitáhly mě k ní asi ilustrace, které jsou - ač černobílé, opravdu nádherné.. Příběh je kouzelný, trochu naivní, určený pro jinou věkovou skupinu, ale to vůbec neubírá na kráse.. líbí se mi a těším se na další díly..

10.06.2022 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Po slabém druhém díle jsem váhala, zda číst dál.. Ale udělala jsem dobře, protože tohle byl zatím nejlepší díl série.

14.05.2022 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Nádherný příběh o minulosti, o majáku, o rodině..

06.04.2022 5 z 5

Barva z kosmu Barva z kosmu Howard Phillips Lovecraft

I další sbírka Lovecraftových povídek mi sedla... Místy až mrazivá atmosféra v povídce Stín nad Innsmouthem nebo strašidelná Barva z kosmu a zakončená tou "Věcí na prahu" - to byly pro mne asi nejlepší povídky...

29.03.2022 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Trilogie o Hex Hall pro mě byla takovým fajn odpočinkovým čtením.. Knihy byly spíše kratší, věcné, bez zbytečně dlouhých a nudných pasáží.. I když byla Sophie něco jako Harry Potter v sukních, nevadilo mi to a myslím, že si tyto knihy své čtenáře najdou...

26.03.2022 4 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Od autorky jsem četla Pomněnkové matky a tak vím, že psát ona asi umí... akorát že to není úplně lehké čtení.. na jednu stranu jsou to knihy, od kterých se nedá odejít a na druhou stranu jsou to knihy, po jejichž přečtení ve mě zůstává "divný" pocit... a nejinak tomu bylo i tentokrát - bylo mi jasné, kdo asi stojí za Prokůpkovou smrtí. Osobu, která stála za Hynkovými problémy, jsem taky vytipovala - jen jsem nevěděla, proč... osudy jednotlivých členů téhle rodiny byly tak zvláštně propojené a složité..

21.03.2022 5 z 5