anibeni anibeni komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Přestože historické knihy nemám nijak zvlášť v oblibě, tuto jsem doslova zhltla a musím přiznat, že jsem se párkrát i zastyděla, protože plno věcí pro mne bylo naprostá novinka. A neomlouvá mě to, že jsem vyrostla v hluboké totalitě a tudíž jsme se o tomto období učili úplně něco jiného... Tím, že autorka historická fakta prokládala vzpomínkami své rodiny, bylo to pro mě čtivé a dost zajímavé..

01.12.2023 4 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Mistr Zafón opět nezklamal.. Tímto dílem (veledílem o 900 stranách) perfektně prolnul osudy většiny hrdinů z předešlých knížek a zakončil tak sérii Pohřebiště zapomenutých knih. První díl, Stín větru, mi dodnes přijde jako jedna z nejlepších knih, co jsem vůbec četla... druhý ani třetí díl se mu zdaleka nevyrovnal, ale tímto dílem, Labyrintem duchů, se vysoce nasazené laťce velmi přiblížil. Užívala jsem si to a vím, že se k této sérii určitě vrátím..

12.11.2023 5 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Tak především - kniha má nádhernou obálku...
A příběh samotný byl pro mě skvělým oddechovým čtením. Knihy, kde se prolíná současnost s historií, se mi líbí. Dějová linka v současnosti sice měla pár chyb, ale to mi ve čtení nijak nebránilo.. A příběh Nelly a Elizy jsem doslova hltala...

19.10.2023 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl byl tak trochu jiný než ty předešlé - bylo zde hodně Ciri, ale málo Yenefer a Geralta, bylo zde hodně krveprolití, výborná byla závěrečná scéna na ledě.. a ač zde bylo až moc "historie", byl to opět skvělý díl..

12.10.2023 4 z 5

Pro mě první kniha, kterou nedokážu ohodnotit hvězdičkami. Byl to strašný příběh. Strašný tím, že byl podle skutečnosti, že to bylo vyprávěno osobou, která byla smutnou hlavní hrdinkou.. Vlastně se divím, že jsem to dokázala dočíst do konce, protože byť je kniha čtivá, její obsah je opravdu strašný.

21.09.2023

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Tak trochu smutná kniha a zároveň veselá, která zahřeje na duši a přitom utrousíte pár slz... Každý někoho a nebo něco ztratil a zde je krámek s fantazií, který vám pomůže se s tím vyrovnat... a kdyby ani to nestačilo, vždycky je tu tisíc různých objetí...

10.09.2023 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Příběh je napínavý a velmi chytlavý, překvapilo mě, jak mě tato dětská kniha dokázala vtáhnout do děje.. A ano, podobnost s Harry Potterem tam je, ale co.. kdo nechce číst, ať nečte, kdo to chce zkusit, nudit se rozhodně nebude..

30.08.2023 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Příběh Josefa Hasila znám, tak jako místa, kde se pohyboval. Ale tahle kniha měla ještě něco víc - nejen to dobrodružné, ale i to odvrácené.. není to jen příběh Josefa Hasila, je to příběh lidí kolem něj, jeho rodiny, přátel i nepřátel..
Byť mi úplně nesedl styl psaní, kniha jako taková mě nadchla. A jestli to za to stálo? Stálo, Králi Šumavy, stálo..

23.08.2023 5 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Co ještě napsat, když zde v komentářích již vše bylo napsáno.. Ta kniha je jednoduše výborná a přitom vlastně hrozná a naprosto souhlasím s tím, že by se na tuto dobu nemělo zapomínat.. Na dobu, kdy většina lidí raději neviděla a neslyšela, jen aby neměla problémy.. na dobu, kdy pár jedinců vidělo, slyšelo a konalo a byli za to pronásledováni a trestáni..

06.08.2023 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Sága o zaklínači pokračuje.. zde navíc famózně s Regisem, Cahirem a Zoltánem.. víc není třeba napsat, baví mě to moc..

26.07.2023 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Další přečtený díl Sigmy, další příběhy a napětí, fikce postavená na pravdivých základech, to je Rollins a to se mi líbí..

16.07.2023 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Opět kniha, která mě dostala svým spádem a perfektním dějem.. Zde navíc zafungovala fikce na reálných základech.. paráda..

09.07.2023 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Zatímco povídky ze světa Zaklínače byly sice dobré, ale až tak úplně mě nebraly, tak sága o Ciri, Yenefer a Geraltovi mě pohltila úplně.. I přes velké množství jmen a občasného politikaření mi to na skvělém knižním zážitku nic neubralo a já knihu zhltla za dvě odpoledne..

01.07.2023 5 z 5

Knihovna malých zázraků Knihovna malých zázraků Sara Nisha Adams

"Knížky se vždycky mění spolu s tím, kdo je čte."
To je nádherná myšlenka a podle mě tak pravdivá!!!
Knihovna malých zázraků se mi nečekaně moc líbila.. Vzala jsem si ji ke čtení jako doplňkovou a oddychovou knížku a ona to přitom byla docela silná a emotivní kniha..

22.06.2023 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po prvních dvou povídkových knihách jsem se pustila do další a k mému překvapení se nejednalo o povídky, ale o začátek ságy.. a moc se mi to líbilo.. styl Sapkowského psaní mi nevadí, jen teda některé "politicky prokecané" kapitoly mohly být kratší.. těším se na další díl..

12.06.2023 4 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Příběh byl oddychový, nenáročný a alespoň pro mě snadno předvídatelný, nicméně kniha jako taková neurazí...

04.06.2023 4 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Ne, tohle se prostě moc nepovedlo... Přitom námět byl super, ale jinak to bylo nudné, nezáživné, strašně mi tam vadilo vkládání "komentářů" od sledujících.. Dočetla jsem jen ze zvědavosti, ale musela jsem se přemáhat.

28.05.2023 1 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

I přes velké množství postav, v kterých jsem se občas ztrácela, se mi Ritino vyprávění z pohraničí v Krušných Horách moc líbilo. Příběh několika generací v dnes již zaniklých osadách, láska k horám a silná přátelství, která později v podstatě ze dne na den přerušila nenávist, to vše se vešlo do knížky, která mi nedovolila se od ní odpoutat..

12.05.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Po dlouhé době česká detektivka, která mně opravdu zaujala. Velkým plusem je české prostředí, tajemno a spád, který tato kniha nabízí..

01.05.2023 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Oddychově vtipná detektivka s prvky nadpřirozena - proč ne? Navíc tenhle třetí díl byl pro mě asi zatím nejlepší.. Co na tom, že kniha má do ideálu trošku dál, občas je potřeba nebýt tak kritický a jen si tak číst..

11.04.2023 5 z 5