Křest ohněm

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Třetí část ságy o Zaklínači. Setkáváme se opět Geraltem, který si léčí zranění utrpěna na Thaneddu v tajemném lese Brokilonu u dryád. Do příběhu vstupují nové důležité postavy, o kterých byla v dřívějších knihách jen malá či žádná zmínka. Na prvním místě je to lučištnice Milwa. Dále pak rytíř Cahir a nakonec ještě postava nejtajemnější, kořenář Regis…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353510/krest-ohnem-icx-353510.jpg 4.72798

Zaklínač 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Leonardo

Chrzest ognia, 1996

Kniha Křest ohněm

klara1550

Szapkowski je prostě génius. Vezme nějaký standardní motiv, který používá milion autorů, a dokáže ho zakomponovat naprosto originálně. Navíc - kdo se ve fantasy knížkách dokáže věnovat společenským tématům dneška, jako ekologie a rozhodování o potratu?! A ten konec, to je prostě bomba! :-D

Hakate

klasika, kterou musí znát každý milovník fantasy, kdo nečetl, musí ihned napravit. Geralta nejde nemilovat.
Serie, ke které se vždy ráda vracím.

AsiUrčitě

Za mě nejhorší kniha ságy. Čtení mě vůbec nebavilo. Jen se putovalo z jednoho místa na druhé a děj byl vcelku o ničem. Chápu, že autor chtěl popsat válku a vše, co obnáší, ale tohle se opravdu nepovedlo. Je tu pár chvil, které celkový příběh někam posunují, ale jinak mě nedokázala ani jedna dějová linka dlouho zaujmout. Stejně tak postavy, které se tu objevily, se mohly objevit klidně jinak a sága by se obešla bez tohoto rozvleklého výplňového dílu.

VeruMalfoy
22.12.2020

(+ SPOILER) Regis je naprosto nejlepší postava, jakou jsem kdy měla možnost v téhle sérii poznat. Úplně jsem si ho zamilovala. Ciri se dost změnila. Ale vzhledem k tomu, čím vším si prošla, se není čemu divit. Geralt se také dost změnil, ale nejspíš je za jeho změnou prostě jen strach o Ciri.

kikidok
15.12.2020

Tak tohle bylo příjemné překvapení! Nevím čím to je, ale tahle kniha mi přišla mnohem lepší než knihy předešlé! Byla tam akce, konečně jsem se začetla do toho příběhu a držela jsem všem palce. Nedokážu říct, co tahle kniha měla a předešlé ne, ale doufám, že to budou mít i ty další. Silně přemýšlím o přečtení série od začátku.

n.ezn.amy
27.11.2020

Geralt, který se po zotavení ze zranění u dryád v Brokilonu spolu se svou novou družinou vydá hledat Ciri v době, kdy válka propukla plnou silou a nikdo se nemůže být jistý svým životem. Do děje vstupuje jedna z nejnebezpečnějších tvorů tohoto světa upír Emiel Regis, lékárník a filosof. Skvělý příběh plný napětí, ale humorných hlášek.

Šnek86
26.11.2020

V tomto díle je válka už v plném proudu, Geralt nabírá síly a spolu s bandou trpaslíků a další různorodou přidávající se společností se vydává hledat Ciri.Ta se mezím potlouká se skupinou Potkanů.Závěrečná bitva je vtipně zakončena.Pokračuji dalším dílem.

Miss Utahraptor
13.11.2020

Tři za většinu knížky. Na čtyři to překlopila rybí polévka.