Klíč soudného dne

Klíč soudného dne https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148367/klic-soudneho-dne-148367.jpg 4 383 53

Sigma Force série

Na Princetonské univerzitě umírá v laboratoři, kde se pracuje s nebezpečným biologickým materiálem, úspěšný genetik. V římské bazilice sv. Petra je nalezen mrtvý vatikánský archeolog. V africkém táboře Červeného kříže je zavražděn syn amerického senátora. Tři vraždy na třech kontinentech spojuje děsivý detail: všechny oběti jsou označeny druidským pohanským symbolem, který jim někdo vypálil do kůže. Bizarní úmrtí přinutí velitele Graye Pierce a Sigma Force závodit s časem: musejí vyluštit záhadu, jejíž kořeny sahají do dávné minulosti k šokujícímu zločinu proti lidskosti zakódovanému v tajemném středověkém rukopisu. První vodítko se objeví v mumifikovaném těle pohřbeném na anglickém rašeliništi – a jedná se o hrůzné tajemství, které ohrožuje celý svět. S pomocí dvou žen ze své minulosti – bývalé milenky a nové partnerky – musí Gray poskládat z jednotlivých střípků děsivou pravdu. Odhalení však není zadarmo a pro záchranu budoucnosti je nucen obětovat jednu z žen po svém boku.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Doomsday Key , 2009

Timkim
07.12.2023 5 z 5

James opět nezklamal. Povedená kniha, kterou si dokážu představit jako film. Kowalski je borec a jeho průpovídky začínají být legendární. Linka na Špicberkach byla perfektní a akční tak akorát. 90% s klidným svědomím.

TeaPeter
26.09.2023 3 z 5

Slušný biothriller. Jen konec mi přišel trochu odbytý a chaotický. Ale na druhou stranu - možná Kowalského začnu mít rád.

m2056
02.09.2023 4 z 5

Tohle je dobrá kniha lepší zápletka více napětí tady ovoce lépe dozrálo.

bekule
16.08.2023 5 z 5

Stále lepší a lepší dobrodružná série ,mnohem lepší než podobná Pendergrastovská od Prestona s Childem. Zde během celého dobrodružství sledujeme tři skupiny operující na různých místech světa aby se nakonec vše propojilo.Je to sice fikce ale Rollins vždy v dovětku uvádí od jakých ověřených faktů se jeho příběh odvíjí. Doporučuji všem milovníkům Indiana Jonese a spol.

INCOGNITOREADER
05.08.2023 4 z 5

Jsem moc rád, že se pokracuje v načítání audio knih a tak se snad podaří v průběhu času načíst všechny díly. Opět skvěle načtení panem Švarcem.
Tentokrát se děj točí okolo biologické zbraně z dávné minulosti, která by ve špatných rukou mohla i vyhladit celé lidstvo.
Do děje se nám tady zapojí víc členů Sigmy než třeba v díle minulém.
Opět se jedná o mix reálných historických událostí s autorovou fantazií.
Kniha je opravdu akční a napínavá. Nenechá vás vydechnout.
Jen tentokrát mi konec přišel tak nějak uspěchaný. Oproti předchozím dílům bylo finále ne tak bombastické.

Kodetka
26.07.2023 4 z 5

Kniha opět zajímavá a neméně akční než autorovi jiné knihy. Ale nenadchla mne na 5 hvězdiček. Rollins se umí lépe a hlouběji ponořit do daného témata. A moc mě nebavil vztah mezi Piersem a Rachel. Jsem naopak zvědavá kdy se to rozsekne mezi ním a Seichan.

anibeni
09.07.2023 5 z 5

Opět kniha, která mě dostala svým spádem a perfektním dějem.. Zde navíc zafungovala fikce na reálných základech.. paráda..

jan0504
16.09.2022 5 z 5

Rollins zase nesklamal... a Kowalski perlí jedna radosť :-)

Jerry.69
15.07.2022 5 z 5

Je to prostě dobrý...fakt dost dobrý!

Dudlík08
16.03.2022 5 z 5

Prostě dokonalé! Děj promyšlený do úplných detailů, prohlubování vztahů mezi hlavnímu hrdiny, taky super. Opravdu tento autor dokáže zaujmout!!!

namornice
24.10.2021 5 z 5

Už ani nevím jak jsem přišla na Jamese Rollinse, ale asi ho zařadím do mé knihotéky i v budoucnu. Jeho Sigma Force mě baví a určitě mě budou bavit i další díly ze série.
A ano, podobnost s knihami Dana Browna tady podle mě určitě je, i když Sigma Force je rozhodně o dost akčnější než doktor Langdon. Klíč soudného dne je akcí nacpaný thriller, který kombinuje historii a konspirační teorie, ale funguje to skvěle a zatraceně dobře se to čte.
Tady mě navíc dost bavilo, jak autor zahrnuje pravdivé historické a vědecké události do svého díla fikce. Jestli jste příznivcem konspiračních teorií - a kdo by si je čas od času neužil - tak se vám tahle kniha určitě líbit bude.
Co mě taky potěšilo je i doslov na konci knihy s autorovými rešeršemi. Rollins se zde vyjadřuje k tomu, co je v jeho knize pravda a co fikce, jsou vysvětlena všechna fakta, události a teorie a to od historických symbolů a proroctví přes vědecké postupy až po problematiku přelidnění  (i s odkazy na odborné publikace nebo zeměpisná místa) a to jsem velice ocenila.
Co se děje týče, ten je správnou měrou napínavý i akční zároveň a donutil mě kvapně  otáčet stránku za stránkou. I postavy jednotlivých členů Sigmy jsem si oblíbila a i když byla tohle moje první kniha, nijak mi nevadilo, že je už asi šestá v sérii. Určitě se pustím do dalších.

Jessybelle
30.08.2021 5 z 5

Rollins opět nezklamal, bylo super, mám ráda, když se vše prolíná. Tak se jdu pídit po dalším díle.

caldap
02.07.2021 5 z 5

Další úžasně propracovaný díl, kde je děj doplněn skutečnou historií i místy, kde se vše odehrává. Skvělé čtení.

JaneTrestry
12.06.2021 5 z 5

Další kniha o Sigmě Force přečtená a musím říci, že byla zase úžasná, jako ty, co jsem už četla (ať už dřív nebo teď). Kniha obsahuje vše, co se mi líbí, co mám ráda. Hlavně tu historii. A konečně jsem tam měla Seichan, kterou fakt zbožňuji, stejně tak i Graye. Ale bručounek Kowalsky je taky úžasný. Ale já mám ráda všechny členy Sigmy. V této ságě, najdu vše, co ráda čtu, takže když chci dobrodružství, historii, katastrofy, komedii, ale i romantiku, tak vím, kam mám sáhnout. James Rollins a jeho Sigma Force. Rozhodně si i tato kniha zaslouží plný počet. :)

saez
06.04.2021 4 z 5

Na knihách od Rollinse mě baví, že se vždycky dozvím něco nového. Pěkně namíchaná pravda a fikce s akční zápletkou. Ze všech hrdinů však začínám mít nejraději Kowalského :-)

Jukulinka
18.10.2020 5 z 5

Strhující příběh ve kterém se potkávají pravda s fikcí

DuSiČíst
02.07.2020 3 z 5

Možná kvůli tomu, že jsem si tuhle dal hned po Jidášově kmeni, mi přijde spíš průměrná. Neurazí, nenadchne, ale dám si od Sigmy chvíli pauzu, mám pocit, že to našemu vztahu prospěje :)

DarylDixon
09.05.2020 5 z 5

Když jsem se dostal k první knize, dlouho jsem se rozhodoval, zda číst či nečíst. No a vidíte jsem u šestého příběhu a doslova to žeru. I tohle bylo napínavé a strhující. Není co řešit.

HynekBee
21.01.2020 5 z 5

Tradičně se velmi dobře četlo. Ano, něco je trochu přitažené za vlasy, ale příběh má spád. Tak odpouštím ;) Jdu na další...

Layyen
03.04.2019 5 z 5

jako vše od tohoto autora, od začátku do konce napínavé, dobrodružné a zajímavé :) doporučuju všem kteří mají rádi akční/lehce scify :)

dobrodružství

James Rollins (p)
americká, 1961
2008  86%Amazonie
2013  81%Krvavé evangelium
2006  86%Mapa z kostí
2007  88%Černý řád
2008  88%Jidášův kmen

Kniha Klíč soudného dne je v