Lovec duchů

Zúčtování. Torak ví, že ho čeká a nemine. Je mu přece souzeno změřit síly s Výří čarodějkou Eostrou – poslední členkou spolku Pojídačů duší, kteří zabili jeho tatínka. Jenže soupeřka vyčkává. Až na sklonku podzimu popelavé můry, stínová nemoc a mocná ledová bouře naznačí, že patnáctiletý chlapec se má vydat na cestu, z níž není návratu. Nelítostná Eostra chce, aby jí čelil dočista sám, a vábí ho k sobě neslýchanými čarami. Že by Torakův tatínek, jenž zahynul tlapou medvědího démona před třemi zimami, zůstal ve skutečnosti naživu? Anebo je to přelud, který má chlapce vylákat na místo, kde ho chce Pojídačka mít? A co stojí za zběsilým útokem výřího dravce na rodinu Torakova zvířecího brášky Vlčka, který se neobešel bez obětí? To chlapec nezjistí, dokud nedorazí na nejzazší kout světa: na Horu duchů vysoko nad zimovišti Ledových klanů, kde si jeho úhlavní sokyně zřídila brloh. V okamžiku, kdy je měsíc nejtemnější a klany si připomínají Noc duší – noc, kdy jsou si živí a mrtví nejblíže -, hodlá Výří čarodějka Torakovi odebrat schopnost toulavého ducha, aby se stala nesmrtelnou a navěky dusila Hvozd, Moře i Led bezcitností, proti níž se už nikdo nepostaví. Přemůže hrdina s pomocí svých nejvěrnějších Eostřiny podlé úklady a krvelačné stvůry, anebo je tahle protivnice nad jeho síly? Naplní se ponuré proroctví a on bude navěky plout po nebi jako Zatracený? A kdo je onen tajuplný pomocník, pro něhož se Havraní náčelník brodí závějemi?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57401/lovec-duchu-57401.jpg 4.687

Kniha Lovec duchů

Ailee

Důstojné zakončení série. Sice mi posledních pár dílů ty konce přišly bez napětí, nebo mě aspoň nedokázaly tak upoutat, jak bych chtěla, ale to vynahradily okamžiky v ději předtím. Pojídači jsou konečně pryč a odhalení tajemství jedné z postav, která celou sérií tak nenápadně proplouvala, to bylo něco.

Eremites
26.07.2017

Tak jsme celou sérii (já i děti) zvládli do úspěšného konce. Michelle Paverová psát umí a celou sérii lze zařadit mezi to nejlepší z knih pro mládež. S nesmírnou citlivostí a empatií přibližuje dětem (nebo spíše juniorům) svět zvířat, přírodu, vztahy mezi lidmi včetně složitého dospívání. Její příběhy jsou hluboké, plné odvahy ale i lidského pochybování a selhávání, postavy úžasně propracované a rozhodně ne černobílé. Mé srdce "staromilce" plesá nad jemně a nenásilně vyzdvihovanými ctnostmi jako jsou přátelství, pravda, čest, úcta k přírodě a zvířatům.
Konec vlídný a milý, a ač nejsem zrovna fanoušek happyendů, v tomto případě jsem za to ráda, děti mají na fázi skeptického cynismu (do kterého často upadám já) času více než dost.

Opravdu mimořádná záležitost v žánru literatury pro mládež. Autorce za ní děkuji.

Pelunka
21.09.2015

Na tuhle sérii jsem narazila opravdu náhodou a vůbec toho nelituji. Hned první díl mě neuvěřitelně uchvátil a musela jsem číst hnedka další a další. Celá série je chytlavá od začátku až do konce. Každý díl má svoji zápletku a opravdu se nenudíte. Je to opravdu napínavé čtení.

ElisR1
29.07.2013

Tato série se mi velmi líbila. Příběh byl většinou dost předvídatelný, ale přesto poutavý. I když s koncem jsem nebyla moc spokojená. Série mi přijde spíš odpočinková, ale jsou tam i místa, kdy nemůžete přestat číst. Nakonec musím uznat, že to byl příjemně strávený čas u čtení tohoto příběhu.