Podzemní říše

Podzemní říše

Kdo by nepocítil mrazení v zádech při představě, že se ztratil v trvalé temnotě, ve které může na každém kroku čekat smrt nebo zranění? Kde vás cosi stopuje podle pachu vydávaného vlastním strachem? Slyšíte, jak za vámi něco dýchá, slyšíte skřípot čelistí. Co uděláte?

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1091/podzemni-rise-3Ij-1091.jpg 4.3217

Subterranean (1999)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, BB art

bela
13. listopadu

Jako první jsem četla Amazonii, kterou mi dcera půjčila v knihovně. To je tak pět let.
Od té doby jsem od autora přečetla skoro všechno, co napsal. Dokonce jsem si několik knih pořídila i do své knihovny. Jeho psaní je svižné, čtivé a napínavé. Zatím mne žádná z jeho knih nenudila.

Josífka

Jako první knihu od tohoto autora jsem četla Písečnou bouři, kterou jsem dostala
od syna, od té doby jsem přečetla asi všechno co napsal, Podzemní říši minimálně 2x,
ale jen půjčenou, sehnat se nedá. Rozhodně mě nezklamala. A kdo si přečte Šestý
zánik, setká se opět s Jasonem.

danny_21

Druhé setkání s Rollinsem dopadlo docela zklamáním. Sice je to prvotina, ale po velmi slušné Amazonii, je Podzemní říše je v podstatě jejím slabším vývarem u kterého jsem měl pocit, jako by si autor zahrál na Babicu a našvihal do kotlíku všechny dobré nápady od Verna počínaje a u Crichtona konče. Doufám, že šablona neznámých genetických druhů a jejich konfrontace s dobrodruhy v exotických místech není to jediné, co má Rollins v rukávu - 50%

petym

Druha kniha od autora. Prvni Amazonie a ta byla super. Tato kniha ze začátku dobrý, jak byly v jeskyni a lovili je ty ještěři, atmosfera... ale potom velké zklamání. Zbytečné protahování děje. Přeskakoval jsem a hledal kdy bude zase akce v jeskyni. A to jsem se tak na tuto knihu těšil. No neva ,tak jdeme na další.

HáTa94
22.11.2016

Podzemní říše byla první knihou, kterou jsem od Rollinse četla. Než jsem se rozhoupala a pustila se do čtení jeho knih, tak to chvíli trvalo, protože mě nikdy tento typ knih nebavil. Po přečtení Podzemní říše jsem zcela změnila názor. Zhltla jsem ji během dvou dnů, kdy jsem se od ní nemohla odtrhnout. Za mě dostává plný počet bodů.

Aredhelka
02.08.2016

Podzemní říši jsem popravdě musela číst 2x, abych jí přišla na kloub. Řekla bych, že námět tohoto dílu se trochu liší od jiných námětů Rollinsových knih. Kniha je tajemná a chvílemi rozhodně děsívá, je napínavá a velmi originální. Rollins zde dokáže spojit něco, co by mne nikdy spojit nenapadlo.

bukiet
10.07.2016

Příjemné dobrodružné čtivo haggardovského stylu a moderního střihu. Na léto jako dělané.

Elea
19.06.2016

Rollinsova první kniha, přesto zajímavá, děj má spád a místy trochu mrazí.

lucievach
04.05.2016

James Rollins je můj oblíbený autor, a i ted nemůžu hodnotit jinak než kladně. taková krvavá cesta do středu země ;) Co mě ale u podobných dobrodružných, chcete-li thrilleru, stále překvapuje, je to, jak hlavní hrdinové, po fyzické stránce malem zabití, minimálně však dobití, 20hodin denne je chce něco zabít (pokud budeme milosrdní a ať si čtyři hodky pospi), vidí kolem sebe jen masakr mrtvých těl svych druhu a stejně maji ještě sílu, chuť a náladu na sex :)) . já si nemůžu pomoct, mě by to dorazilo. :))

Briv
21.04.2016

Tak tady má duše archeologa opravdu zajásala. Děj mě k sobě vtáhl téměř okamžitě a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem stejně nadšena s vědci, kteří postupně objevovali pro ně dávno vyhynulé organismy, některé tedy docela velké a až příliš živé:). Konec sice "trošku" přehnaný, ale nevadilo mi to... Určitě se brzy pustím do další knihy a doporučuji!

Marek Zima
10.04.2016

super příběh s obrovským potenciálem, který bohužel nebyl zcela využit

coffeelover2
13.02.2016

Skvělá kniha, moc se mi líbí jak autor krásně vykreslil všechny detaily podzemní říše. Akorát s hlavními postavami jsem příliš nenavázala vztah. Ale příběh zajímavý, kniha čtivá a určitě jedna z těch oblíbených.

BukaJ
26.04.2015

Po dočtení posledních slov této knihy ve mně vzplál mráz. Jsem zcela nalazen na oněch dobrodružných vlnách tohoto spisovatele. Vždy se z knih mistra Rollinse dozvím něco nového a velmi zajímavého. A byť jsou jeho díla založena především na bázi fiktivních románů, vždy je podá náležitě vědecky a tak, že není zcela vyloučeno, že by se tyto příběhy nemohly odehrávat přímo mezi námi, nad námi, či pod námi.

lampernaqui
24.11.2014

Podzemní říše nepatří podle mého mezi Rollinsovi nejlepší knihy. Holt je to prvotina, musí se s tím počítat. Šablonu má stejnou jako jeho pozdější knihy, jen s tím rozdílem, že tady kniha s druhou polovinou a velkým objevem hodně ztrácí. Nebudu snad moc spoilerovat, když řeknu, že Rollins potkal K. Zemana a Vernea a něco splácali dohromady. Určitě má tento autor mnohem lepší knihy.

JoH
23.05.2014

ze začátku jsem se nemohl začíst,děj se odehrává 3 km pod zemí a mně nebylo jasný čím mně zaujme,ale pak se to rozjelo jako všechny jeho knížky,plno napětí

Lothorien
13.04.2014

Přečteno jedním dechem :)

jarkamet
24.03.2014

Výborná kniha, hned od začátku mě chytla a nepustila až na konci.

čef
30.12.2013

V souvislosti s touto knihou mne napadá srovnání s dnes již tzv. kultovním filmem Cesta do pravěku. Stejné téma poznávání jiné ekologické situace, napínavý, fantazijní děj, a vesměs, až na jednoho zloducha, kladní hrdinové. Rozdíly jsou zde ovšem také - doba a technika pokročila - např. chlapci v pravěku takové hračky jako Jason neměli, ale největší rozdíl je zde v mimosmyslovém vnímání, které Zeman ve svém filmu nepotřeboval. Bohudík v tomto románu to vzhledem k ostatním okolnostem nepůsobí nijak rušivě a kdo akceptuje rozvinutý život 3 km pod zemí, přijme už i toto. Dobré čtení pro ty, kteří se nebojí snít o tom, co by snad mohlo být.

Patapuf
26.10.2013

sem nadšen.... parádní čtení.... od pana Rolinse jako vždy....

benda02
14.09.2013

Velmi obsahlý děj, který je detailně sepsán a člověk si tak snadno představí, co přesně autor má na mysli. Přesto má pro mě jednu chybu, celou dobu dopodrobna vyprávý den po dnu, až dojde k tomu, že X dní přeskočí, protože se nic nedělo a zase se dopodrobna rozepíše, to pro něho není obvyklé, protože jeho knihy jsou psané den po dni a tohle mě trochu vadilo. Jinak zas a znovu super kniha od tohoto autora.

Hespik
27.08.2013

Napínavá, tajuplná a člověka strhne k tomu, aby od ní neodešel, dokud ji nedočte

Byra
30.10.2012

Jako první jsem od Rollinse četla tuto knížku. ani jsem nedýchala, fandila jsem expedici. Knížku jsem přečetla najednou. Velmi zajímavě zvolené prostředí děje

Salinka
25.06.2012

Nemohu si pomoct, ale mě kniha nadchla! Četla se velmi dobře a po dlouhé době jsem nějakou knihu přečetla během pár dní a dávala jsem jí přednost před TV nebo čímkoliv jiným :-) Od autora jsem jako první četla Amazonii, pak Pohřbeno v hlubinách a všechny tři knihy mi přijdou úžasné. Těžko říct, která více...všechny jsou si v něčem dost podobné, ale opravdu miluji tenhle žánr, takže jsem plně spokojená, každá kniha je jiná a přesto stejná. Já ji doporučuji!

Liwilterhage
12.02.2012

Byla jsem skutečně zvědavá na tohoto autora a jeho tvorbu, neboť mi byl vřele doporučen. Možná jsem udělala chybu, když jsem sáhla po jeho první knize. Musím konstatovat, že mě více kniha zklamala než nadchla a moc se mi nechce do četby dalších jeho knih. Mám ráda, pokud mě kniha nutí číst dál a dál a nemohu se od ní pomalu ani odtrhnout.Bohužel u této knihy, jsem si nebyla jista, jestli ji vůbec dočtu. Děj mi nepřipadal moc originální, již dříve jsem se setkala s podobným dějem, který se lišil jen v odlišném prostředí a jiném pojmenování osob a příšer. Také mi zde chyběla větší charakteristika osobností hlavních hrdinů a více propracovanější konec s nějakým překvapením.

peklo
17.10.2011

Kniha se rozjíždí celkem pozvolně, chytla mě až od 110 stránky, pak se už čte skoro jedním dechem. Stejnou stavbu příběhu a hodně podobný motiv Rolins použil i ve své další knize Amazonie (kterou jsem četl úplně jako první od tohoto autora) a bohužel v Podzemní říši zatím ještě Rolins není tak vyzrálý vypravěč jako tomu už je v Amazonii. Je to prostě prvotina, ale v žádném případě není špatná.

Combat
27.03.2011

Čekal jsem něco jiného. Ze začátku se to tvářilo jako atmosférický horor odehrávající se v podzemním labyrintu, ale od určitého momentu se to zvrhlo spíše v dobrodružný žánr a tím pádem z mého hlediska ztratilo na zajímavosti. Nicméně slušný nadprůměr.

derminator
20.03.2011

Rollinsovo debutovka ale je to též jako všechny jeho knihy výborná, ale spíše se hodí pro fanoušky knih typu Verne dávám 70%.