Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

Harold Fry se vydává na pouť dlouhou šest set mil s jediným cílem: jeho dávná přítelkyně, umírající na rakovinu, bude díky tomu žít. Příběh o nenápadném muži, který jde, aby zachránil druhého (ale během své cesty zachrání sám sebe), je podán s nesmírnou přesvědčivostí, humorem i smutkem. Vypráví o tajemství, zvláštních setkáních, náhodách, jež nás od základu změní. O statečnosti a zradě, lásce a věrnosti, a jednom páru velmi pozoruhodných bot....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134461/nepravdepodobna-pout-harolda-frye-Jas-134461.jpg 4.1203

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry (2012)

Vydáno:, Knižní klub

Kniha Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

hayalet

Příjemná pohodová knížka. Začátek je věnován Queenie a Haroldově pěší pouti za ní. V průběhu cesty však Harold hodnotí své životní chyby a rozkrývá příběh sebe, jeho ženy Maureen a jejich syna Davida. Potkává spousty nových lidí a cizích příběhů. Moc se mi nelíbí ta část, kde se k němu připojí skupinka dalších lidí. Trochu to pak připomíná Forresta, se kterým se to ale srovnávat opravdu nedá. Čím blíže je Harold k hospici, tím více se dozvídáme o jeho nefungujícím manželství a problémech se synem. Tušila jsem, jak to asi dopadne, ale takové finální rozuzlení jsem asi nečekala. Musím také zmínit Haroldovy mokasíny, které prostě ujdou všechno!

ivakola
03.10.2018

Jsou knihy, které přečtu a už si na ně nevzpomenu. Toto bude ale jiný případ. Není to jen knížka o cestě stárnoucího muže za dávnou kamarádkou. Při čtení jsem si bolestivě uvědomila jak jsme v dnešní době lhostejní k lidem okolo a co je nejhorší někdy i ke svým nejbližším. Zastavme se a přemýšlejme. Naslouchejme a mluvme o problémech, nepřehlížejme problémy svých blízkých, budeme spokojenější a šťastnější.

Banny_L
01.03.2018

Kdyby člověk čas od času neztratil hlavu, nebyla by žádná naděje..

jelad
29.12.2017

Šedesátiletý zpuchřelý a vyhořelý penzista Harold Fry se jedné sekundy z miliard biliónů všech svých vteřin na tomto světě rozhodne, že se vydá na cestu. Na pouť, která má zachránit jeho dávnou přítelkyni, jež umírá na rakovinu, která ho má vytáhnout ze stereotypu důchodcovského žití, z rodinné tragédie a manželské nesnášenlivosti. Nástrojem k tomu všemu jsou jeho nohy obuté v jachtařských botách, zdecimované už pouhým dnem chůze. Každým krokem Harold boří své mantinely, zbavuje se strachů a vyrovnává se s minulostí, jejíž odhalení v závěru knihy rezonuje celým příběhem a posouvá ho zase o příčku výš.

janadibelkova
12.11.2017

Je velká škoda, že Rachel Joyceová nemá nějakou další knihu. Hned bych po ní sáhla.. Věřím, že pro starší lidi, kteří už zažili čtyřicetileté manželství je nádherná, bolestivá, ale určitě je tahle kniha pro nás pro všechny neskutečně poučná a dovede k velikému zamyšlení nad sebou samým, nad svojí rodinou..četla jsem s nadšením, smutkem, překvapením...jestli nemáte co číst, neváhejte a projděte se s Haroldem Fryem jeho poutí, stojí to za to.

Jonny
16.08.2017

Z počátku vtipná až poněkud komická kniha se postupně propracovává k čím dál větší vážnosti. Místy ani člověk nedutá - hlavně soucítí.

alena4154
01.03.2017

Nebyla špatná, ale taky ne úplně dobrá..

happy-smile
24.01.2017

Zezačátku jsme si říkala, že je to taková normální kniha jako každá jiná a že moc nechápu to nadšení okolo - tak se prostě Harold vydal na pouť, no a co. Asi v půlce se to všechno začalo tak nějak komplikovat a začalo to být dost zajímavé. Díky lidem, které Harold na své cestě potkává, a díky problémům, o které se s ním tito lidé snaží podělit, se Harold začne zamýšlet nad svým životem a zjistí, že nemůže přestat myslet na svou manželku a syna, i když s oběma měl doteď zvláštní vztah. Stejně jako v Ovem, ke kterému je kniha často přirovnávána, dochází k pozitivnímu posunu mezilidských vztahů. Zároveň ale dochází také ke ztrátě iluzí. Setkání s Quennie není vůbec takové, jak si ho Harold maloval a Harold neví, jak se chovat. Z Haroldovy osobní poutě se stane veřejná zprofanovaná věc a pouť i "slávu" přebírají jiní lidé a na Harolda si nikdo ani nevzpomene... Ukazuje se, že byla důležitá cesta, ne cíl. Nakonec to bylo tak plné zajímavých myšlenek, že jsem neváhala dát 5 hvězdiček.

senioři putování rakovina, nádory anglická literatura

Rachel Joyce

Rachel Joyce