Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

Harold Fry se vydává na pouť dlouhou šest set mil s jediným cílem: jeho dávná přítelkyně, umírající na rakovinu, bude díky tomu žít. Příběh o nenápadném muži, který jde, aby zachránil druhého (ale během své cesty zachrání sám sebe), je podán s nesmírnou přesvědčivostí, humorem i smutkem. Vypráví o tajemství, zvláštních setkáních, náhodách, jež nás od základu změní. O statečnosti a zradě, lásce a věrnosti, a jednom páru velmi pozoruhodných bot....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134461/big_nepravdepodobna-pout-harolda-frye-Jas-134461.jpg 4.1241
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry, 2012

Kniha Nepravděpodobná pouť Harolda Frye

Zaniya
20.05.2022

Překrásná.
Po vypůjčení si knížky z knihovny a přečtení prvních čtyřiceti stran jsem si ji koupila. Ačkoli na mě z regálu vykoukla velmi nejistě a nečekaně, stala se jednou z mých nejoblíbenějších. Tolik emocí, prožitků a hlubokých úvah v jednom příběhu, který od začátku do konce útočí na city a v člověku vzbuzuje něhu a lásku...
Tahle knížka bude mít čestné místo na mé polici.

medlovice
18.03.2022

Milý Harolde, prošla jsem to s vámi celé a věřte mi, že jsem měla i puchýře a bolely mě nohy. Tak jsem se vcítila. A na konci jsem taky váhala , jestli mám dočíst, nebo počkat do rána a vymýšlet si svůj konec. Nevydržela jsem a jako vy, jsem nad ránem začala číst a konec byl smutný, ale laskavý , krásný a pevný vztah mezi manžely závidím , snad to budu mít taky tak.
Kniha mě upoutala svým obalem , ale příběh mě okouzlil.

PFP
31.07.2021

Moc krásný, lidský příběh. Lidská slabost je nakonec tou největší sílou. Líbil se mi začátek, jen udělat o pár kroků navíc k další poštovní schránce, a pak dál a dál. Víra v lidi. Konec bych si uměla představit jinak, ale i tak to stálo za to. Určitě knížka ke které se časem ráda vrátím.

Zuzana08
01.05.2021

Na začátku kniha, kterou otevřete v podstatě omylem a moc šancí tomu nedáváte. Na konci zjistíte, že je naložená emocemi do poslední stránky.
Tento typ knih (jako třeba ještě Ove či Eleanor) jsou pro mě něco jako motivační.

anibeni
23.03.2021

Nenápadná kniha o putování Vás donutí zamyslet se nad vlastním životem.. co se mi moc líbilo, bylo to, že vlastně hlavní dějová linka - cesta Harolda za dávnou známou není sama o sobě hlavní dějovou linkou.. protože až v závěru pochopíte, o co vlastně opravdu jde...

Kerolka_P.
07.07.2020

Jo, tak tohle se mi líbilo VELMI. Opravdu povedená knížka o životních těžkostech, lidských srdcích, řadě nepochopení a touze si život porovnat. Halrold je frajer! A Maureen mě taky dostala, byť se zpočátku jevila jako typická fúrie. Moc se mi líbí téma starších lidí, kteří se nebojí zásadních změn a rozhodnutí. Nikdy není pozdě! Naplňuje mě to nadějí. Velmi oceňuju nerůžový závěr a realistický popis utrpení ze zhoubné nemoci (žádná pštrosí politika, pro dnešní dobu instantního štěstí tolik typická). Pět hvězd!

pydla
24.05.2020

Zajímavý příběh Harolda, který se vydá za svou těžce nemocnou bývalou kolegyní z práce, která se k němu jako jediná v životě ( dle jeho slov ) chovala hezky. Harold má nefungující manželství a syna, který má oba rodiče více než na háku. Když tedy Haroldovi přijde lístek se zprávou o smrtelné nemoci své dávné kolegyně, vydá se ji navštívit. Pěšky. 600 mil.
Harold cestou bilancuje svůj život a chyby, které udělal. Harold je možná trošku slaboduchý, ale rozhodně milý a hodný člověk. Kniha je trošku podobná Forrestu Gumpovi, ale srovnávat se nedá.
Je to rozhodně hezky napsaná kniha pro příjemně strávené odpoledne u šálku dobré kávy.

iška
13.04.2020

“Ale možná právě to svět potřebuje. O něco méně rozumu a víc víry.” I to je jedna myšlenka vypsaná z knihy. Pro mne to nebyla kniha pouze o cestě z místa na místo, ale také o cestě k sobě samému. A líbila se mi.