Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost

Emocemi nabitý příběh o tom, jak se vášeň může změnit v posedlost. Beck nenávidí svůj život. Nenávidí svoji násilnickou matku. Nenávidí svůj domov. A ze všeho nejvíc nenávidí klavír, na který ho matka neustále nutí hrát. Nikdy nebude hrát tak jako ona – předtím než nemoc ukončila její kariéru a proměnila ji v zatrpklou bytost. Ale Beck je příliš slabý, než aby se matce vzepřel a řekl jí, že jeho vášní je skládání vlastní hudby, protože i sebemenší náznak rebelie by mohl skončit násilím. Když ale Beck potká August, ulítlou dívku plnou života, energie a optimismu, začne se v něm probouzet láska a najednou uvidí způsob, jak uniknout své bolestné existenci. Odhodlá se však následovat hlas svého srdce?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404517/tisic-dokonalych-tonu-QpJ-404517.jpeg 4.261
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, #booklab

A Thousand Perfect Notes, 2018

Kniha Tisíc dokonalých tónů - Když se vášeň změní v posedlost

Adele02

Oh well.
Silné a dost bolestivé. Příběh je vyprávěn takovým odlehčeným jazykem, plyne to docela rychle bez zádrhelů, na což jsem si vzhledem k tématu tedy chvilku musela zvykat. Ale některé stránky vyloženě bolelo číst.

sar.janurova

Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, musím ji pochválit. Vybrala si vcelku silné a těžké téma, ale i přesto ho zvládla pojmout nenásilnou a přesto emočně vysilující formou. Přesně to jsem od knihy očekávala...
I když uznávám, že rozjezd pro mě byl trochu pomalejší a asi do poloviny knihy se toho moc nedělo, v polovině nastal zlom a já si knihu naprosto užívala. Postavy byly vcelku dobře promyšlené - líbilo se mi, že to nebyly typické místní postavy, ale měly za sebou minulost "odjinud". Díky tomu oceňuji i hru s více než jedním jazykem - popravdě jsem to viděla jen v málo knihách, což mě trochu mrzí.

Nikola97

Tohle bylo vážně něco! Je to kniha, která Vás chytne a nepustí, kniha, která Vás zasáhne a nutí číst dál a dál, kniha, která Vás donutí se zamyslet.. Rozhodně doporučuji!

béčko

Na obálce stojí:,,Emocemi nabitý příběh..” a to opravdu tahle kniha je!! Je to ten typ knihy, která není sice ani tak napínavá, ale čtete dál a dál. Nutí vás to! Je to ten typ knihy, u které cítíte nejdříve divný pocit v břiše, pak tzv. knedlík v krku a nakonec máte pocit, že se vám zastavilo srdce. Ten typ knihy, u které si řeknete:,,WOW!”... nemám slov. Doporučuji!

TeriLin1111
13.11.2020

Opravdu mě mrzí že ( podle mě ) tahle knížka je poměrně přehlížená, nikdo o ní nemluví, jak se tak koukám tak tady na databázi jí zase tolik lidí nečetlo... Rozhodně si zaslouží přinejmenším alespoň trochu pozornosti. Už teď vím že jí budu chtít někdy přečíst znovu. Ta knížka je opravdu nabitá emocemi, od začátku do konce. Vtáhne vás do děje a nepustí. Ráda jsem sledovala vztah dvou hlavních hrdinů, dvou kompletně odlišných lidí, jak se postupně vyvíjí a hltala jsem stránku za stránkou a chtěla vědět víc. Některé chvíle mi přišly opravdu silné a kruté, zejména když se kniha chýlila ke konci. Pokud máte rádi knihy s nádechem psychologie tak tuhle určitě musíte omrknout. Doporučuji všem, alespoň za pokus určitě stojí.

DracoMalfoy
19.10.2020

Hodnotit tuhle knížku je pro mě velmi těžké. Protože kdybych ji nezačala číst ve špatné době, možná bych h ji milovala. A nebo je ten začátek opravdu jen neskutečně táhlý. Nevím. Těch posledních 80 stran je ale určitě dokonalých. Někomu mladšímu, tak kolem- 14,15 bych ji ze srdce doporučila, těm starším taky, ale spíš v originále. Jestli ale něco, tak ta obálka nelže. Emocemi nabité to je, zejména konec.

LaDouceBrise
04.08.2020

Panebože. Tato kniha mi právě zlomila srdce v mocné kakofonii tónů a pocitů, roztříštila ho na tisíc malých kousíčků a získala si ho způsobem, jakým to už dlouho žádná jiná nedokázala.
Před chvílí jsem otočila poslední stránku a mám takový pocit, že tento komentář nejspíš nebude dávat smysl, protože právě teď mám chuť vést nekonečný monolog s imaginárním Beckem a bláznivou Augustou, a zároveň cítím neodolatelnou potřebu jen tak ležet v posteli a zasněně koukat do stropu za zvuku mých vlastních myšlenek.

Takže, kniha mě zaujala svým netypickým (netypicky dlouhým) názvem, který napovídal, že v ní bude hudba hrát nemalou roli. A když jsem zjistila, že hlavní hrdina hraje na klavír, trochu jsem očekávala, že bych v téhle knížce mohla najít kousek sebe. Klavír je totiž moje dlouholetá vášeň a shodou okolností mám nyní na programu několik Chopinových skladeb, k nimž mám však naprosto odlišný vztah než Beck. Zpočátku jsem proto byla trochu zklamaná, ačkoli jsem samozřejmě Becka litovala a svým způsobem i chápala (i když nikdy nepochopím, jak je možné, že si matka vybíjí vztek na svých vlastních dětech, které by měla bezmezně milovat).

Co tak razantně změnilo můj názor? Závěr. Posledních zhruba padesát stránek. Už jen kvůli nim stojí za to mít knihu ve své knihovně (a taky kvůli pěkné obálce, samozřejmě). Těch několik listů papíru bylo tak napěchovaných emocemi a výbuchem skrytých vášní, že jsem se nemohla odtrhnout. Byly to chvíle, kdy jsem mezi stránkami našla něco osobního, něco, co se dotklo mé duše.

„Vášeň je mnohem důležitější než dokonalost.“

Nejde tady o děj. Ten není nijak složitý, ačkoli až do onoho bolestného závěru nevíte, jak to dopadne. Jde o pocity, myšlenky, posedlost, manipulaci, sebedůvěru, vášeň, naději, lásku a hudbu. Hudbu, která dokáže ničit i zachraňovat.
Doporučuji.

Ella161
30.07.2020

Tahle kniha se mi četla těžce. Ne proto, že by byla špatná, ale proto, jak vážné téma má. Místy se mi i dělalo špatně, jak se matka k Beckovi chovala. Takovéhle ženy by neměly mít vůbec dítě. Proč si ty děti dělají, když jim akorát sráží sebevědomí a nestarají se o ně? Strašně mě to rozhořčilo. Tohle se stává denně. Je mi to tak moc líto a nejraději bych to všem těm dětem nějak vynahradila. Takové ponižování si nikdo nezaslouží a už vůbec ne děti, které by měly být zahrnovány láskou.
Tady se můžete dočíst, jak z nevinného koníčku -hudby- se může stát posedlost. Brutální nátlak na své dítě, aby bylo nejlepší, když vy nemůžete. Aby splnil Váš sen.
Jsem ráda za to, jak to skončilo. Trochu mě mrzí, jak to dopadlo mezi ním a Augustou.. každopádně tohle nebyla knížka o jejich vztah, ale úplně o něčem jiném.