Čtenářský klub slečny Lucie

Čtyřiadvacetiletá Lucie potřebuje začít znovu. Je nezadaná a právě skončila vysokou školu. Protože ráda čte, nechce se jí jít učit děti, ale najde si práci v knihovně. Chtěla by také psát příběhy, zatím ale pozoruje ostatní a snaží se pochopit jejich povahu a čerpá inspiraci. Tak vznikl její čtenářský klub. Nemá zatím mnoho členů, pro každého z nich je však setkání nad romány doslova svátkem. Díky mladé knihovnici, se z nich stanou opravdoví přátelé. Mezi nimi je i Callum. Mnoho toho nenamluví, druzí si dokonce myslí, že je nejspíš podivín, Lucie však brzy rozpozná jeho kladné stránky. Společně s ním začne postrkovat jednoho po druhém k vysněným cílům. A Lucie sama? Ta se rozhodne, že má být autorkou, a tak napíše román, jehož základ tvoří osudy členů čtenářského klubu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405166/ctenarsky-klub-slecny-lucie-D5t-405166.jpg 2.514
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)

Lucy's Little Village Book Club (2017)

Kniha Čtenářský klub slečny Lucie

bookcase

Prostředí knihovny - přečíst si to byla skoro povinnost. Moc hezký příběh, mám tyhle milé sladké náznakové romanťárny ráda. Jednu výtku mám k překladu. Paní překladatelka by si měla ujasnit tykání a vykání mezi postavami. Je dost divné, když si za začátku vesele tykají a na konci knihy vykají.

veronika0382

Čtenářský klub slečny Lucie je příjemný příběh ze života, sice s pomalejším rozjezdem, ale s tou správnou myšlenkou. Román je každopádně dobré oddechové, lehké čtení, u kterého můžete vypnout a odreagovat se. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

MíšaS.

Všechny postavy mi neskutečně lezly na nervy. Po přečtení anotace mi bylo okamžitě jasné, že je to kniha, kde všichni vědí, co mají dělat druzí, ale neumí poradit sami sobě a vše se rozuzlí na konci příběhu. Všichni byli tak uvědomělí...
Vůbec nechápu proč jsem si tu knihu půjčovala.

martinkaLLL

Taková oddychovka, u které se nemusí vůbec přemýšlet. Není to na plný počet, ale i tak to bylo pěkné.

alzbeta4340

Není to ani příběh o knížkách, ani romantický románek, jak by se snad mohlo zdát z anotace. Spíše sladkobolné vyprávění s povinným víceméně dobrým koncem. Bude nejspíš hodně záležet na náladě čtenářek, jak se jim tato kniha bude líbit.

bagel

Pěkný romantický román dotýkající se několika vážnějších témat. Mám jen výtku k překladu - existuje řada dalších výrazů pro usmát se než "zakřenit se". Toto slovo se v knize vyskytovalo až moc často.

romance

Autor knihy