Andrejz Andrejz komentáře u knih

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Tak krásná kniha! A rozhodně ne jen díky napínavému ději plném zvratů a nápaditému líčení, díky kterému vám připadá, jako byste putovali Středozemí spolu s Bilbem a trpaslíky. Charaktery všech hrdinů měly srdce, vtip a na druhou stranu i nedokonalost nebo strach, který vlastně dával vyniknout jejich odvaze. I když skoro žádná z postav nebyla člověk, přesto byly všechny tak živoucí a lidské! Nešlo se do této knihy nezamilovat.:)

19.02.2017 5 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Stylem vyprávění a srozumitelností možná pro děti, námět, příběh a myšlenky jsou ale strhující a jednoznačně pro každého. Z téhle knížky čiší úžasná radost z maličkostí, z přírody a z každého dne. Od Georgova otce a jeho přístupu k životu by se měl každý něco přiučit.:)

02.07.2013 5 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější knížka od Astrid Lindgrenové.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Škoda, téma rybaření mě nic moc neříká a tím mě knížka trošku odrazovala. Je to ale velmi poutavý a silný příběh o muži, který navenek prohrál, ale uvnitř zvítězil.

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Knížka mě mile překvapila. Rozhodně není zdlouhavá ani náročná a příběh je milý.

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Povídky nejsou můj oblíbený žánr, tahle knížka mě však překvapila. Každá z povídek byla totiž tak skvěle promyšlená a vypointovaná, že jsem žasla. Perfektní, čtivé a vtipné!

Ano, Masaryk Ano, Masaryk Zdeněk Mahler

Nezapamatovala jsem si sice všechna fakta té knížky, získala jsem z ní však pocit, že Masaryk byl někdo s velkým N. Člověk, kterého bych si měla vážit. A to byl, mám pocit, účel.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Strhující knížka. Ovšem do zkázonosných úvah lorda Henryho jsem se raději moc neponořovala. Při čtení některých pasáží mi úplně běhal mráz po zádech.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Příběh dokazuje, že skromností a vytrvalou a neúnavnou pílí dokáže člověk velké věci. Může dosáhnout naplnění svého života pomocí přírodě a ostatním lidem. Trošku mě mrzelo, že se jedná o fiktivní dílo. Ale možná je tak kniha ještě dokonalejší. Vždyť autor dokázal podat příběh tak silně a věrohodně a vytvořit z hlavního hrdiny tak živoucí bytost, že spousta lidí o jeho pravdivosti ani nezapochybovala.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Úžasná novela. I takhle se dá vyjádřit nesmyslnost války. Těch pár stránek si mě získalo.

14.02.2013 5 z 5

Don Juan Don Juan Molière (p)

Asi jsem si od toho slibovala víc. Ale ráda bych někdy viděla divadelní zpracování.

14.02.2013 3 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Super knížka, pohodové čtení na prázdniny. Musela jsem se smát (většinou nahlas) Dannyho marnému snažení. Taky ale nemůžu zapomenout na ten zvláštní konec, kdy všechny doslova přechází humor.,

14.02.2013 5 z 5

Úžasná kniha. Jde o to překonat začátek plný otazníků, protože závěr opravdu stojí za to! Skvěle ho vystihuje podtitul knihy "I ten nejslabší může udělit bezpráví lekci". Lustigův styl jistě taky stojí za zmínku, nesnaží se zachytit na stránkách všechnu krutost druhé světové války, nezachází do drastických detailů, ale i přesto tohle všechno do knížky nějak dokázal vtisknout!

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Knížka se moc dobře čte, má rychlý spád děje. I když Duroyovi bych nejradši nafackovala, jeho příběh patří mezi mé oblíbené.;)

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Obdivuji ty, kteří dokáží žertovat, i když jim do smíchu vůbec není.

14.02.2013 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

To nejděsivější na této knize je, že je zpovědí. "Pouze" poukazuje na realitu..

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Když jsem přeskočila předlouhý popis Paříže, knížka mě chytla. Pořád jsem doufala, že skončí dobře! Vůbec první knížka, jejíž konec mě doopravdy rozbrečel.

14.02.2013 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mám takový svůj oblíbený úryvek, díky němuž mám tuhle knížku tak ráda. Vždycky se musím usmát, když si na něj vzpomenu.

"...Nasadil jsem si loveckou čepičku, otočil jsem ji štítkem dozadu, jak jsem to měl rád, načež jsem zařval, co mi plíce stačily: "Spěte sladce, vy inbecilové!"
Vsadím se, že jsem vzbudil všechny na celým poschodí do jednoho. Načež jsem vypad. Nějakej tupec rozházel po schodech šlupky od buráků a já si málem zlomil ten svůj slabomyslnej vaz."

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Rozebírali jsme si ho ve škole - to mě zachránilo. ;) Asi bych všechno nedokázala tak dobře rozkrýt. Krásné dílo! ;)

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Další dílo patřící k české klasice. Závěr mě překvapil. Nutno ocenit Mrštíkovský smysl pro detail.

14.02.2013 3 z 5