Don Juan

Tato divadelní hra byla poprvé knižně vydáná v roce 1682. Vypráví o španělském svůdníkovi, který neuznává žádné povinnosti. Žen si neváží, a pouze si užívá, na to nakonec i doplatí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22345/don-juan-22345.jpg 3.7142
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Dilia

Dom Juan ou le Festin de Pierre, 1665

Kniha Don Juan

zuzi509
20.10.2019

Jednoduše. Tohle je ta komedie, kdy si na začátku říkáte že to bude super, ale v prostředku si uvědomíte těžkou realitu: BUDE TO HORŠÍ!!!!

raketackova
14.05.2019

Naprosto nadčasové dílo, které dokáže zaujmout a pobavit i dnešní generaci.

miss_nothing
18.02.2019

Hravá zápletka, zábavnější a čtivější než verze Tirso de Moliny.

Tlapka
08.08.2018

Čteno těsně po Lakomci - těžko se vyhnout srovnání. Podle toho, co jsem o hrách věděla, jsem čekala, že Lakomec se mi bude líbit víc, ale nakonec vyhrává Don Juan. No, asi by ho to nepřekvapilo. :)
Jediné, co se mi nečetlo úplně pohodlně, byly ve srovnání s Lakomcem někdy nekonečné monology. Ale jinak mě drama vtáhlo. Samozřejmě, že postavy jsou dohnané do extrému, ale průměrné by nás asi nebavily, že? Don Juan má jasno, na vše odpověď a musím říct, že ho i tak trochu obdivuju, jak pevně si stál za svým. Respektive, jak Moliére tuhle postavu vystihl, samozřejmě. :)

Ketesh
20.04.2017

Kniha pobavila, ale nemyslím si, že bych se k ní někdy vrátila.

jewarix
09.03.2016

Úžasný příběh jak v divadelním tak v knižním podání :)

maca5449
11.01.2015

Ani jsem nečekala, že to bude tak čtivé, svižné, dramaticky naplněné, humorné, napínavé a snad i ironické (sarkatické? cynické?). Každopádně se mi dílo velmi líbilo a všem ho vřele doporučuji!

Ayllu
11.09.2014

Vřele doporučuji pak shlédnout záznam z Divadla na zábradlí s Bartoškou, Pavelkou (ten je kromobyčejně výborný), Preissovou, Zedníčkem a Bydžovskou.

Docela jsem zírala, jak se dají některé dialogy číst jako fraška, nebo komicky nebo dramaticky. Velký potenciál, s každým novým nastudováním by se dalo pracovat s textem odlišně.