Lakomec / Misantrop / Tartuffe

3 nejznámější hry jednoho z nejslavnějších světových dramatiků.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43046/lakomec-misantrop-tartuffe-43046.jpg 4.2158
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Mladá fronta

L´avare / le Misantrope / Tartuffe, 1966

Kniha Lakomec / Misantrop / Tartuffe

kramver

Číst verše na střední škole se tak nějak sluší. A když přečtete 3 divadelní hry ve verších, pak se vám to rýmování vrazí i do normální mluvy. Pamatuji si, že mě to bavilo, že jsem byla uchvácená. Tartuffe byl na mě trochu moc náboženský, ale Misantrop jiskřil hromadou skvělých bonmotů a Lakomec je klasicka, která nikdy nenudí.

Khamul1
16.07.2020

Lakomec je senzační, moc vtipnej a čtivej. Misantrop mi sice připadal trochu slabší, ale zase se mi u něj, stejně jako u Tartuffa, líbilo, že je rýmovaný. Myslím, že by se téma pokrytectví aristokracie z Misantropa dalo zpracovat i lépe. Tartuffe mě taky bavil.

Sova15
23.05.2020

Moliera miluju. Možná díky naší naší skvělé češtinářce. Několikrát jsem četla, několikrát viděla v TV - s Funesem a dabované Filipovským. Nedávno s Bolem Polívkou. Nadčasové, skvělé.

MilanCFC
02.01.2020

Výborná a neuvěřitelně nadčasová dramata. Molière je zkrátka klasika a měl by se číst, ne jen kvůli nahonění povinné četby k maturitě. Pobavíte se, zděsíte se, zamyslíte se a na každý pád si to vše užijete.
K dokonalosti už v tomto souboru chybí jen Zdravý nemocný.

MájaM.
31.07.2017

Četla jsem pouze Lakomce na maturitu. A i přesto že to byla povinná četba,tak mě celkem příběh bavil. Pokud také vybíráte knížky na maturitu,tak Lakomec je určitě dobrá volba:) Lehká a rychlá četba.

woodward
28.06.2015

Lakomce znám v podání Miloše Kopeckého, Misantropa jako Václava Vosku, jenom na Tartuffovi jsem v divadle nikdy nebyl. Moliere je mistr, Pan dramatik, doporučuji všem zdejším mláďátkům, která se o něm musela učit k maturitě, aby si tím nenechala jeho dílo znechutit. I tvůrci školních osnov někdy mohou mít pravdu.

Iwíček
24.03.2015

Zajímavá klasika :)

Čukvala
24.03.2015

Kniha v sobě nese nejznámější hry Moliéra a ať už se rozhodnete číst kteroukoliv z nich, rozhodně se budete skvěle bavit. Témata by se jistě dala zařadit i do dnešní doby. Všechny hry jsou napsány sdruženým rýmem, proto s také velice dobře a svižně čtou. Pokud váháte nad knihami z povinné četby, určitě si nenechejte ujít tuto zábavnou ukázku způsobu vyjadřování, vztahů a společnosti 17. století.

Pár citací z knihy:
Alcest: "...Člověka neprávem za pána tvorstva mají, vždyť nejvíc slabosti se v lidském srdci tají."
"...a půjdu hledat kout - má-li ho vůbec zem - kde člověk ještě smí zůstávat poctivcem."