Andrée Andrée komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Proč jsem knihu tak dlouho odkládala? Protože jsem dokonale zblblá z těch všech nesmrtelných, na slunci se blyštících Kenů, že jakémukoliv dílu, kde by jen zmínkou mohl být upír prostě nechci dát šanci.

TY, jenž snad máš podobné předsudky jako já, okamžitě popadni knihu a začni číst. Tohle je numero uno mezi tesáky! Vážení, to ale byla jízda. Neskutečně jsem si to užila. Děsím se v noci podívat k oknu, co kdyby tam náhodnou někdo čekal na pozvání?!

Vřele doporučuji a dávám plný počet, protože nemůžu jinak.

26.07.2016 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Dlouhý pochod je taková psycho tůra mladých a dosti naivních klučinů. I když se to ze začátku jeví jako fajn reality show, nakonec se to promění na dlouhý pochod na život a na smrt. A číst o tom, jak někdo celou knihu pochoduje je nuda? No, tak v tomhle případě je to naprostá pecka. Doporučuji!

10.04.2019 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nádherná kniha, kterou si budu ráda znovu a zase číst, jakmile se bude blížit čas vánoční. Krásný příběh o lásce, naději, prozření a ponaučení. To, co nás dělá doopravdy šťastným není svět materiální, ale naše laskavé skutky, které nás spirituálně obohacují.

Kniha, kterou jsem zakoupila obsahuje i moc krásné ilustrace.
Viděla jsem i animovaný film, který je také kouzelný.

Opravdu moc krásné čtení.

28.12.2020 5 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Dodnes mě z téhle sbírky povídek mrazí.
Nejsilnější zážitek je jednoznačně povídka 1922.

26.01.2021 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Jak jen to říct a neztrapnit se? Tahle kniha na mě vyskočila snad ze všech možných sociálních sítí. K tomu samá kladná recenze. Daisy sem, Daisy tam, Daisy Jones & The Six! Velkolepé, fenomenální, geniální snad i větší událost než Woodstock! Já si normálně začala říkat, jak je možný, že do teď neznám tuhle Daisy a už vůbec ne The Six? Jak je možný, že taková nadčasová kapela unikla z mého radaru? A pak jsem začala pátrat víc... A pak mi to došlo! Vážení, jestli to měl někdo stejně, dejte mi vědět, protože tohle se mi s knihou stalo poprvé... Že mě tak dokonale převezli. ;)

Kniha je psána stylem interview, což bylo velice čtivé. Hlavně, každý danou situaci popisoval trochu jinak, jak to tehdy vnímal a cítil. Daisy a Billy na mě někdy působili jako malé děti na písečku, ale ono šlo o mnohem víc než o lopatičku. Přece jen, když se sejdou dva dominatní typy v nejslavnější kapele své doby...
Tahle kniha mě dostala! Místy jsem byla naštvaná, zklamaná, smutná a jindy jsem si užívala pořádnej rock'n'roll.

Kdyby šlo dát více hvězd...

17.11.2020 5 z 5

To To Stephen King

"Za volantem tohodle auťáku je mrtvej kluk."

Právě jsme se vrátila z Derry, Maine.
Prožila jsem neuvěřitelný příběh plný děsu, napětí, smutku, ale i naděje s partou outsiderů, které jsem postupně poznávala a taky si je zamilovala.
Nejblíž mi byl Bill, něco na něm prostě je! Možná za to může Stříbrňák, kdo ví.

"To" je takový knižní kulťák. Dokonalá myšlenka vytvořit noční můru z vaší noční můry. Osobně nemůžu vystát klauny a po přečtení vím, že si k nim už ani cestu nenajdu...

Chceš balonek? Pojď si hrát... Všichni se tady vznášíme a ty budeš taky!

15.01.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Bodka a Karol Prvok, Šampón, Bodka a Karol Patrik Hartl

Spolužáci zavzpomínají po letech na mládí a hecnou se, že si dokáží, že mají pořád “koule. A proto si vymyslí, že splní předem domluvený úkol, ať se děje co se děje. Aaaa, oni ty koule fakt mají, protože hned první výzva je dost vostrá. Nemálo jsem se nasmála, někdy i soucítila a hlavně jsem si říkala, že minimálně první výzvu bych určitě nedala. :D
Musím říct, že po dlouhé době nebo možná poprvé jsem měla v knize všechny postavy oblíbené. Každý působil tak přirozeně a nenuceně. Od autora je tohle moje první kniha a já jsem naprosto nadšená.

29.01.2024

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha ve mne vyvolala nemalé emoce.
Lidský úpadek až na samé dno společnosti, zmítat se ve sra*kách a to jste teprve dítě? Zní to jako z hororu, ale tohle se bohužel stalo a o to je to děsivější.
Jen doufám, že tato kniha je na seznamu povinné četby.

10.04.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Máš cos chtěl, a to cos chtěl, se k tobě dříve nebo později vrátí. Hej hou, tak jdou.

13.10.2018 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Baví mě podcasty s panem detektivem Štočkem, takže tahle kniha byla nutnost!

07.05.2023 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Dodnes si pamatuji ta velká modrá očka.
Krásná kniha, kterou jsem v dětství nejedou listovala.

22.05.2020 5 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Krásné čtení pro děti.
Kniha by neměla chybět v knihovničce malého čtenáře.

22.05.2020 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tady se s tím někdo nepáral a po pár stranách je tam plno erotiky až do konce knihy. Dávám tři hvězdy, protože mě to po delší době začalo už trošku nudit a taky za ten konec. Ten mi přišel dost vtipný... Oceňuji nápaditost s obrazy a všechny jsem si je poctivě googlila, to bych doporučila, pokud se chystáte číst a umění Vás trochu zajímá. Jako erotický román to splnilo očekávání, ovšem, kdyby tam byla i nějaká výrazná dějová linka. Nepohoršuje mě to. Román Jane Austenové nečekejte, tady se šuká ve velkým.

Mona zdědí Rudou galerii, která se topí v dluzích. Jednoho dne se v galerii objeví záhadný muž jménem Malcolm a nabídne Moně cenné obrazy, výměnou za její tělo... Hm, hrdost jde stranou a kalhotky lítají vdzuchem. A jak Mona ke svému bohatství přišla? No přece přes číču (ne Tu-tu).

22.07.2021 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Skvělá duchařina, strašidelná atmosféra, za mě to splnilo očekávání. Přízraky domu Carrowů u mě vedou na plné čáře.

Nejstrašidelnější dům široko daleko s velmi pohnutou minulostí. Co kdybych Vám řekla, že v něm vážně straší? Na první pohled je dům fascinující, vše v původním stavu a jeho krutá minulost ho předchází. Skupinka tak trochu náhodně vybraných nadšenců pro paranormální jevy se zúčastní projektu, který má za cíl odhalit, zda se v domě pohybují nějaké entity.

Vezměte si EVP a vydejte se prozkoumat tento dům, který si žije svým životem a nenechá nikoho jen tak odejít. Společnost Vám bude dělat sympatická partička, ale pozor! Hrozí, že se budete bát.

26.01.2021 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Opravdoví lovci duchů manželé Warrenovi a jejich pro někoho těžko uvěřitelná sonda do životů, kde je pro nadpřirozeno více prostoru, než-li je zdrávo.
Fanoušci hororů jistě znají filmy inspirované právě na základě případů, jimiž se Ed a Lorraine zabývali. A konkrétně nad příběhem o Annabelle zůstává rozum stát. Ostatně v knize je více případů, které zní až neuvěřitelně a popravdě zažít je rozhodně nechcete.

Takže pokud například prožíváte nenaplněnou lásku, než se rozhodnete sepsat smlouvu s ďáblem, darovat mu svoji duši a vše zakončit pitím zvířecí krve, nejprve si přečtěte knihu, abyste potom nebyli překvapeni, až přijde den zúčtování.

V knize nejsou jen samotné případy jsou zde také konkrétnější průpravy o tom, proč a jak k tomu dochází. Za mě vede místy mrazivá atmosféra s knihou jsem spokojena. Žádné zklamání se nekoná.

22.07.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

K tomuhle dílu jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si rozšířila obzor o jednu klasiku.

Bavilo mě to, šokovalo mě to.

Autor velice důsledně popsal, jak dokážou být děti kruté (nejen děti).
Jak se lidé dokáží chovat jak stádo tupých ovcí (a to opravdu nechci urážet žádné ovce). Lidský úpadek popsaný na 267 stránkách.

19.01.2018 4 z 5

Intimní autoportrét Intimní autoportrét Frida Kahlo

Krásná kniha obsahující dopisy od životem zkoušené, nadané a inteligentní ženy. Láska k Diegovi snad hraničila s posedlostí nebo byla vážně tak hluboká, každopádně mě Fridin příběh dojímá. Kniha obsahuje fotky obrazů a několik archivních fotek Fridy a lidí kolem ní. Opravdu zajímavé nahlédnutí do soukromí této uznávané mexické malířky.

Pokud někdy budete mít cestu kolem Coyoacánu, Mexico City, tak určitě zavítejte do Casa Azul. Za sebe můžu jedině doporučit. :) A ta dlouhá fronta a čekání stojí za to. :))

Opravdu nelehký osud jedné citlivé "holčičky" Fridičky.

12.02.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dílo je to vskutku úsměvné, avšak pokud čekáte romantiku, nebude tahle kniha ta správná volba. Lady Fuckingham snad ani netuší, co je to mít nohy u sebe. Ač se kniha čte poměrně svižně, po pár kapitolách se opakuje, což začíná být opravdu otravné.

06.03.2016 2 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Obecně mám slabost pro strašidelné domy, které si žijí svým životem. Bohužel, Dům na kopci mne příliš nepohltil. I když atmosféra byla místy mrazivá, těšila jsem se, až knihu dočtu. Co rozhodně stojí za zmínku je velmi zajímavý psychologický vývoj, zejména Eleanor. Kniha je řazena do sekce horor, za mě tedy velmi slabý horůrek.

30.05.2022 3 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Knihu jsem si kupovala s očekáváním erotického románu plytkého děje. Ovšem tady se kniha zabývá mnohem hlubším problémem, o kterém se tolik nemluví.

Hlavní hrdinka trpící hypersexualitou je ochotna dojít až na samé dno, aby ukojila svoji nenasytnou touhu po sexu. Nedívá se napravo, nalevo, zda je ten chlap ženatý nebo oproti hlavní hrdince Anitě úplný rybízek. Na jednu stranu zde vidíme, že člověk trpící závislostí prostě neřeší dopady. Potřebuje ukojit svoji závislost a udělá pro to vše. Na druhou stranu, kdy se mi Anita nevýslovně zhnusila a cítila jsem k ní odpor a pohrdání bylo ve chvíli, kdy vědomě nakazila pohlavní chorobou ženatého muže a měla z toho radost. To už s hypersexualitou snad ani nesouvisí. To už je snad něco psychopatického... Pochopitelně, zadaní pánové, kteří si vrznou, protože jim někdo nastaví, o tom se ani rozepisovat nechci a nebudu.
Hlavní hrdinka v knize projde opravdu zajímavým psychologickým vývojem a její věčná sebelítost je místy opravdu iritující.

V knize nejsou žádné výrazné oplzlosti ve smyslu příliš detailně popsaných intimních scén. Co ovšem zaručeně dokáže pohoršit je charakter hlavní hrdinky. Její chorobná touhou po sexu je jedna věc, ale její smýšlení a radost nad tím, že ublíží druhým je naprosto bezpáteřní...

13.02.2022 5 z 5