Kubula a Kuba Kubikula

Koupit

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11778/kubula-a-kuba-kubikula-11778.jpg 4.2459
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Kubula a Kuba Kubikula

Lexand
28. listopadu

K některým údajně dětským knihám si člověk najde cestu až v dospělosti a vůbec to není špatně.

danone99

Marketa se píše s kratkým e

mistrikova

Matně si pamatuji večerníček, ze kterého mi utkvělo v paměti jen strašidlo Barbucha. V dětství jsem tuto knihu nečetla, až v dospělosti v rámci čtenářské výzvy. Kniha je pěkná, příběh poučný. Nicméně souhlasím s komentáři pode mnou, že dnešní děti asi moc nebudou rozumět poněkud archaickému stylu psaní autora.

Greenfingers

Kubulu jsem si vždy pletl s Kubou Kubikulou - který z nich je medvěd a který medvědář?
Po létech to není až tak důležité, zůstala mi na ně hezká vzpomínka.

georginaa

Nádherné medvědí vyprávění pro nejmenší, ale vážně si to užijí i dospělí. Viděla jsem i jako večerníček a pouštěla jsem to svým dětem. Veselé příhody co prožívá medvídek a bojí se Barbuchy.

verka5083

Mrzí mě, že jsem tuhle knihu nečetla už jako malá. Je vážně dost pěkná a zajímavá. Určitě doporučuji. Takové knížky patří mezi klasiku a mělo by si je přečíst každé dítě.

Venda32

Nevím, nevím. Z mého pohledu i ty tři hvězdy jsou možná moc. Kniha nemůže za archaickou mluvu. Byla napsaná v nějaké době. Věty jsou typicky vančurovské. Někdy rozvětvené, až běda.
Příběh sám o sobě taky nic moc. Dcera se při čtení často ani nesoustředila.

Andrée

Krásné čtení pro děti.
Kniha by neměla chybět v knihovničce malého čtenáře.

Lichožrouti
Lichožrouti