andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Při dnešním pohledu na knihy této kategorie, které jsem hltala před 20 lety, se dnes neubráním úsměvu a podivením nad tím, že mě to tenkrát tak bavilo.

19.02.2020 2 z 5

Hvězda naděje Hvězda naděje Lenka Lanczová

Další kniha pro puberťačky, neurazí, nenadchne

19.02.2020 2 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Jedna z knih mých telecích let :-) Dneska, v dospělémvěku bych to nečetla, ale v nácti-letech to bylo fajn čtení.

19.02.2020 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Naprostá klasika mezi autorovými díly. Pecka, napětí až do samého konce...

19.02.2020 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Kniha není tak emotivní a šokující, jak by se dalo čekat. Nicméně ji to nijak neshazuje. Líbí se mi, že je psaná pohledem dítěte, ale zase se neubráním pocitu, že i přesto je z ní cítit, že to psal člověk, který už si postupem času vytvořil jiný náhled na situaci a do stylu psaní je vdechnuta zkušenost dospělého člověka. Jednoduše řečeno, Eva, se při psaní neubránila tomu, aby do příběhu vnesla poznatky, které si myslím, že v době, kdy se toto všechno dělo, nemohla mít.

17.02.2020 3 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Slabota, kniha je psaná stylem prvotiny a nijak mě nenadchla. Dočetla jsem jí spíše ze zvyku než proto, že mě zajímalo jak to dopadne.

13.02.2020 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Tato kniha stojí za pozornost. Zpočátku jsem si myslela, že půjde o "dámské" čtivo, ale čím dále jsem se dostávala, tím více mě to pohlcovalo a ve finále mohu říct, že jsem byla překvapená finálním rozuzlením.

13.02.2020 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Z počátku se příběh zdá strašidelný, a on vcelku i je......až na konci čtenář zjistí, že o duchařinu nejde...... Kniha se četla dobře, mělo to spád a nějaké to napětí také, ale........ znovu jí číst nebudu.

13.02.2020 3 z 5

Tato kniha mě překvapila svojí jednoduchostí v porovnáním s jinými knihami od Kinga a přesto zajímavým, i když naprosto nereálným dějem. Konec mě trochu překvapil, protože mi úplně neseděl k celkovému konceptu příběhu, ale vzhledem k tomu, kdo to psal, se není čemu divit a přeci jen se tam trochu té "kingovštiny" objeví.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Klasika, kterou četl snad každý v rámci povinné četby na ZŠ.

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Měla jsem trochu zmatek v postavách a to po celou dobu čtení, takže jsem si vždycky musela ujasnit o kom zrovna konkrétní pasáž je, ale to je pouze můj problém. Jinak příběh zajímavý a rozuzlení na konci vcelku originální. Nicméně chování některých postav mě iritovalo. Ale pravděpodobně to tak mělo být.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

U téhle knihy jsem měla trochu problém.... není špatná, ale osobně mi dělalo problém jí přijít na chuť, což ovšem neznamená, že tím ztrácí na kvalitě. Rozhodně stojí za přečtení.

Osvícení Osvícení Stephen King

Legendární kniha, kterou snad zná každý a kdo ne, dělá velikou chybu. Tohle už je prostě klasika.

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Říkáte si, je ta paní bláznivá, nebo má pravdu? Chvíli tak, chvíli tak a pak zjistíte pravdu. Dobře se to četlo, ale zase je to kniha, ke které se pravděpodobně nevrátíte, aby jste si jí přečetli znovu.

13.02.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha se čte dobře, velmi dobře. Napětí se moc nekoná, ale konec je dobrý,i když trochu neuvěřitelný.

13.02.2020 4 z 5

Nejkrutější psychopati v dějinách Nejkrutější psychopati v dějinách John Marlowe

Zajímavé čtení.... Mnohdy šokující fakta, nad kterými kroutíte hlavou, kde se to v lidech bere...

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Kniha o tom, jak se z chlapce stalo to, čím je dnes. S ohledem k tomu, v čem vyrůstal, se snad ani není čemu divit. Musím se přiznat, že je to jedna z mála knih, které jsem četla na několikrát, protože mi nepřišla tak čtivá a protože Manson nepatří zrovna mezi osoby o které bych se nějak zajímala.

13.02.2020 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pěkná, čtivá kniha o které víte jak to skončí, ale přesto si říkáte, že láska by mohla mnohé změnit ...... Smutný konec, který ve své podstatě smutný není.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Všechny knihy na toto téma, které ať už jsou nebo nejsou založené na skutečné události sebou nesou hořkost a šokující poznání, že ne všechno je tak, jak by mělo být.

Memento Memento Radek John

Stále téma, které by nemělo být přehlíženo. Tato kniha byla tehdy boom a byla vychvalovaná a i dnes má stejnou sílu.