andrea7191 andrea7191 komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Knihu hodnotím ne jako zážitkovou, ale odpočinkovou. Ke knize jsem se dostala náhodou a protože to není vůbec žánr, který bych normálně četla, dalo mi docela zabrat u ní zůstat. Dlouho jsem se motala v tom, kdo je kdo a jestli jde zrovna o současnost nebo o střih do minulosti. Nicméně jako oddychovka to ujde, ale není to nic, k čemu bych se chtěla ještě někdy vrátit.

05.10.2020 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

Ze začátku jsem se dost motala mezi tím, kdo je kdo, ale postupně jsem se orientovala a myslela si, že vím, o co jde. No, nebylo to tak. Kniha je fajn, dobře se čte, ale musím říct, že konec mě celkem překvapil. V dobrém.

21.09.2020 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Tato kniha mě celkem překvapila. Ze začátku jsem si říkala, že je přeci jasné o co tady jde, ale když už jsem to nakousla, tak to dočtu. No, dobře jsem udělala. Kniha je napínavá, ale konec mohl být trochu víc "vygradovaný", jak bych čekala u tak velikého rozuzlení. Nicméně zajímavé a rozhodně čtivé.

15.09.2020 4 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Celou dobu, co jsem to četla jsem si nebyla úplně jistá, co si o jednotlivých postavách myslet. Nebyla tam ani jedna, která by mi byla nějak sympatická. Konec mě celkem překvapil, ale musím říct, že konec, kde neznamená, že dobro vždy zvítězí se mi líbil.

15.09.2020 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Moje snad první přečtená knížka v životě. Spousta obrázků, veliká písmenka. Kraťoučké věty. Jo, to je moc hezká knížka pro nejmenší a začínající čtenáře.

Eliška a táta Král Eliška a táta Král Hana Doskočilová

No jo, na tenhle poklad z dětských let jsem skoro zapomněla, dokud jsem jí nenašla při stěhování.

12.08.2020 5 z 5

Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Galerie zločinu II - Tajemství policejních protokolů Jan Stach

Další kniha z oblíbeného žánru mojí sestry. Nemám k tomu moc co dodat, nenechala mě v klidu stejně jako první díl.

Galerie zločinu Galerie zločinu Miroslav Kučera

Tuto knihu si vyžádala k narozeninám moje sestra a já ji jen tak lehce otevřela a začetla jsem se až jsem jí nakonec přelouskala celou a musím říct, že mnou, ne trochu, ale hodně otřásla. Jen nedokážu říct, jestli v dobrém nebo ne. Obsah knihy je pro silnější povahy.

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Knihu jsem četla až potom, co jsem viděla film a musím říct, že to byla lepší volba než naopak. Byla bych zkamaná. Jak už to tak bývá, film se ani zdaleka nepřibližuje ke knize.

12.08.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Perfektní příběh. Střídání vyprávění se mi líbilo a nedělalo mi to zmatek v hlavě, jako u jiných knih. Budu si trochu honit triko a řeknu, že asi tak po polovině knihy mě napadla možnost, jak to ve skutečnosti je a nemýlila jsem se. Každopádně by mě ani ve snu nenapadlo, že je to všechno tak zamotané. Super se čte, kapitoly jsou krátké, děj ubíhá velmi rychle, že se člověk ani nenaděje a je na konci.

Fáma Fáma Lesley Kara

S touhle knihou jsem měla trochu problém. Od autorky jsem už nějakou tu knihu četla, ale styl psaní téhle knihy mi připadal jako prvotina, u které se autor teprve hledá. Zápletka mě zaujala, ale pojetí děje a styl vyprávění mě trochu zklamal a konec mě zklamal docela. BYlo to místy zbytečně zdlouhavé. Jako asi takhle, není to rozhodně k zahození, ale pro mě to bylo celkem jednoduché čtení, které mě nezaujalo.

10.08.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tato kniha byla trochu jiná, než jiné. Samozřejmě v tom dobrém. Děj ubíhal celkem rychle, nestalo se mi, že bych se během čtení nudila, žádné zdlouhavé popisy děje, postav, žádní místa, která by měla jen zaplnit nějakou tu stránku. Až do samého konce čtenář neví, kde je pravda, kdo je viník a na konci, musím se přiznat, že jsem čekala někoho úplně jiného, kdo to provedl, ale i tak to byla fajn čtení.

10.08.2020 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Miluju Stephena Kinga.....tedy......milovala jsem Stephena Kinga. Svého času jsem jeho styl psaní porovnávala s ostatními, ale postupně mi jeho další a další knihy nepřišli nijak převratné. To se ale nedá říci o této knize, ta ještě patří mezi zlatá léta umělcova. Příběh zajímavý, samozřejmě tam nechybí nějaké to nereálné tajemno. Celkem podařený psycho příběh.

23.07.2020 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Ze začátku jsem si myslela, že to bude uměle nastavené pokračování Hadrového panáka a ono tomu tak opravdu je, ale překvapilo mě, jak je děj strhující, má děj, žádná hluchá místa a velmi obře se mi četla.

23.07.2020 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Nenadchne, nezklame. Střední průměr knihy u které se nebudete nudit, ale ani nebudete napnutí jak struna z očekávání nějaké senzační zápletky.

02.07.2020 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Málokdy se mi stane, že se musím do knihy nutit a tahle je jedna z nich. Ze začátku jsem knihu stále odkládala a nemohla se dostat do děje, ale postupně jsem se do toho začetla a až na konec, který mi přišel celkem "nijaký" to bylo fajn napínavé čtení.

02.07.2020 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Velmi čtivá kniha se zvratem, který se dá zařadit mezi ty "ze života". Vzhledem k tomu, že kniha není moc dlouhá, dá se přelousknout během "chvilky".

04.05.2020 4 z 5

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Bezvadná kniha, která se čte sama od začátku do konce. Oliver. Je to zmetek nebo oběť? Velmi podařený příběh.

20.04.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Od začátku jsem knihu nebyla schopná odložit. Konec tedy trochu přitažený za vlasy, ale jinak ok.

09.04.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Od začátku celkem napínavé, ale postupně se z toho stával příběh který se dal od začátku odhadnout jak skončí. Místy nelogické uvažování a chování hlavní hrdinky mě rozčilovalo.

09.04.2020 2 z 5